Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram
  • Діагностика

Стрес — невидимий ворог

тест фото

Нервове напруження стало невід’ємною частиною нашого життя. Постійна поспіх, незадоволення собою, складні життєві ситуації намагаються вибити нас з колії. Які наслідки має хронічний стрес і чи настільки він небезпечний, як прийнято вважати?

У всіх людей стрес часто асоціюється з неприємними, навіть страшними подіями. Однак це не зовсім правильно. Напруженою може бути цілком звичайна ситуація, що несе лише позитив. Простими словами, стрес — це нормальна реакція організму на несподівану, яскраву подію. Вона може бути як позитивною, так і негативною. Наприклад, концерт улюбленого виконавця або зникнення домашнього улюбленця.

Якщо ви занепокоєна, емоційна людина, вам, ймовірно, складно справлятися з раптовими приступами тривоги. Це несе величезну небезпеку для здоров’я і може призвести до хронічного стресу, а потім і до затяжної депресії. Важливо навчитися справлятися з тривожними моментами, щоб уникнути серйозних наслідків.

Методи боротьби зі стресом

Постійна смуток, пригнічений настрій можуть завдати великої шкоди здоров’ю і призвести до розвитку захворювань. Продуктивність знижується, вам не хочеться нічого робити, найпростіші справи здаються непосильними. Стрес забирає спокійний сон, виснажує і заганяє в смуток, який неминуче переходить в депресію.

Важливо навчитися боротися з такими станами апатії або сильної тривоги. Для цього потрібно перепробувати безліч методів. Кожна людина знайде те, що підходить саме їй, але для початку можна спробувати такі способи:

  • регулярні заняття йогою;
  • медитація або дихальна гімнастика;
  • щоденні заняття спортом;
  • здоровий, повноцінний сон;
  • правильне харчування;
  • дотримання режиму дня;
  • скорочення обсягу завдань.

Небезпечний вплив стресу на організм

Під час небезпечних ситуацій людині властиво відчувати гостре почуття страху. Але що робити, якщо загрози для життя немає, а сильна паніка не припиняється? На такі симптоми не можна закривати очі.

Стрес погано впливає на загальний стан людини. Частішає серцебиття, підвищується артеріальний тиск, відбувається спазм дихальних м’язів. Якщо такий стан триває довго і повторюється часто, стрес може призвести до розвитку низки захворювань. Як відомо, всі хвороби від переживань і хвилювань.

Різні нервові розлади, виразка шлунка, цукровий діабет, астма, навіть онкологія — лише короткий список хвороб, що можуть виникнути при постійному стресі. Регулярні переживання руйнують усі системи в організмі людини, знищують імунітет, негативно впливають на органи травлення, репродуктивну функцію. Збільшується ризик виникнення інсульту, серцевого нападу, передчасно запускаються процеси старіння.

Ось чому так важливо вміти справлятися з негативними емоціями одразу і не накопичувати їх у собі.

Хронічна депресія

Постійний стрес, якщо не намагатися з ним справлятися, невідворотно призведе до депресії. Серйозна хвороба вимагає зовсім інших методів лікування, ніж тривожні стани, з нею неможливо справитися самостійно.

Депресія має більш інтенсивні симптоми. Настрій спочатку значно погіршується, а потім може перейти в почуття повної апатії та байдужості. Болісна смуток, відчай також постійно супроводжують хворобу. Людина відчуває себе виснаженою, нездатною працювати.

Методи боротьби з депресією

Медичний центр "Medeus" допомагає людям, які страждають від різних психічних розладів та захворювань нервової системи. Для позбавлення від депресії ми використовуємо сучасні технології:

  1. Транскраніальна магнітна стимуляція. Впливає на ділянки мозку, стимулюючи їх до викиду гормонів щастя: дофаміну, серотоніну, окситоцину та ендорфіну. Якщо в їх роботі відбувається збій, виникають депресивні стани. Метод дозволяє обійтися без таблеток, які можуть викликати «синдром відміни». Покращення настають вже після кількох годин після початку процедури.
  2. Частотно-мікротокова терапія. Відновлює енергетичний баланс виснажених нервових клітин, які постраждали від хронічного стресу.
  3. Фотобіомодуляція. За допомогою дельта-хвиль активує когнітивні функції мозку, покращує настрій та сприйняття світу людиною.
Зв’язатися
Бажаєте консультацію?