Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування гастриту

Наші лікарі починають ефективне лікування гастриту з ретельної діагностики, яка включає кілька етапів. Лікування гастриту в Києві в центрі Медеус унікальне, адже ми пропонуємо інноваційні схеми, які недоступні в більшості клінік України.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування гастриту в Києві

Гастрит - ураження слизової оболонки шлунка, що супроводжується розладом травлення і болями в животі. Лікування гастриту - один з актуальних напрямів у гастроентерології, оскільки захворювання вражає понад 30% населення.

Гастрит: лікування, причини та природа захворювання

У нормі стінки шлунка покриті спеціальним шаром - слизовою оболонкою. Вона захищає орган від дії соляної кислоти шлункового соку. Але через різні причини слизова оболонка пошкоджується, і тоді агресивне середовище контактує зі стінками шлунка. Це спричиняє запалення, біль, ерозії та виразки. Так розвивається гастрит, який призводить до тяжких ускладнень. Тому лікування гастриту необхідне вже на самому початку патологічного процесу.

Причинами гастриту виступають кілька чинників:

 • Інфекція. Особливо зараження бактерією Helicobacter pylori.
 • Медикаментозні препарати, наприклад, нестероїдні протизапальні засоби.
 • Аутоімунні процеси та захворювання.
 • Рефлюксна хвороба.
 • Харчова алергія.
 • Порушення метаболізму.
 • Вживання в їжу надмірної кількості жирного, важкого, солоного.
 • Порушення ендокринної системи.
 • Нестача вітамінів і мінералів.
 • Куріння і вживання спиртних напоїв.
 • Генетичний фактор.

Незалежно від причини, якщо виникає напад гастриту, лікування потрібне відразу.

Лікування гастриту

Види та ступені: хронічний і гострий гастрит, гастрит типу А і Б

Традиційно гастрит ділять на 2 форми: хронічна і гостра.

Хронічна пов'язана з постійними нападами захворювання протягом усього життя. Вони згасають і виникають знову. Лікування хронічного гастриту завжди пов'язане з підтриманням дієти.

Гострий гастрит може охоплювати раптово, навіть якщо до цього не проявлялося жодних симптомів. Часто із загостренням гастриту доводиться їхати в лікарню.

Крім основних форм захворювання існує кілька його типів і видів.

Хронічний гастрит: класифікація

 1. Гастрит типу А (аутоімунний). Патологічний процес, за якого імунітет атакує клітини слизової оболонки. Лікування аутоімунного гастриту пов'язане з корекцією імунної системи.
 2. Гастрит типу В (бактеріальний). Пов'язаний з активізацією патогенної мікрофлори, зокрема, H. Pylori. Лікування бактеріального гастриту спрямоване на усунення палички.
 3. Гастрит типу С, лікування якого передбачає терапію інших захворювань. Часто гастрит цього типу виникає на тлі рефлюксної хвороби та інших патологій кишечника.

Інтенсивність розвитку захворювання ділить гастрит на такі форми:

 1. Гастрит 1 ступеня, лікування його пов'язане з підтримкою роботи слизової. Вона ще не надто пошкоджена, глибокі шари не зачеплені.
 2. Гастрит 2 ступеня, лікування якого включає медикаментозну терапію і нормалізацію метаболізму. За гастриту 2 ступеня виникають ерозії.
 3. Гастрит 3 ступеня має атрофічний характер. Тканини слизової змінюються, травлення порушується. Хвороба набуває небезпечної форми.

Залежно від місця локалізації вогнищ запалення розрізняють гастрит:

 1. Антральний. Вогнище розташоване між шлунком і дванадцятипалою кишкою. Лікування антрального гастриту пов'язане з корекцією функції обох органів.
 2. Фундальний. Уражений шлунок.
 3. Пангастрит. Зачіпає весь ШКТ.

Також є класифікація гастриту, пов'язана з виробленням соляної кислоти в шлунку:

 1. Гіперацидний гастрит, лікування якого спрямоване на зниження кислотності шлунка.
 2. Гіпоацидний. Лікування гіпоацидного гастриту передбачає підвищення кислотності шлунка.
 3. Анацидний. Ця форма найважча. Соляна кислота практично не виробляється. Лікування анацидного гастриту вкрай важливе, оскільки він зачіпає і травний тракт, і імунну систему.
Атрофічний гастрит лікування

Гострий і хронічний гастрит: лікування та симптоми

Ознаки гастриту на перших етапах патології не завжди помітні. Як правило, під час загострення виникають:

 • біль у шлунку;
 • нудота і блювота;
 • втрата апетиту і різке схуднення;
 • печія і неприємна відрижка;
 • неприємний присмак у роті;
 • метеоризм і здуття живота, важкість;
 • розлади шлунка (пронос, закреп).

Лікування загостреного гастриту завжди пов'язане з наявністю небезпечних проявів: сильна блювота, різкий біль у животі, шлункові кровотечі тощо.

Діагностика та лікування змішаного гастриту

Клініка Medeus Medical Center пропонує комплексний підхід при лікуванні гастриту різних типів і походження. Необхідним кроком під час вибору терапії є діагностика організму і, звичайно ж, шлунково-кишкового тракту. Для цього використовують сучасну апаратуру і методи на підставі останніх наукових розробок.

Діагностика перед лікуванням гастриту в дорослих включає:

 1. Консультацію лікаря з оглядом. Важливо розповісти лікарю про анамнез вашої родини та про основні скарги. Це необхідно, щоб лікар підібрав правильне лікування при гастриті у вашому конкретному випадку.
 2. Оцінка роботи ШКТ за допомогою спеціального діагностичного комплексу Timewaver Med. Апаратура видає точні дані про функціонування травної системи, а також допомагає встановити ступінь ураження слизової оболонки шлунка. Адже лікування гастриту типу A, B, C може відрізнятися.
 3. Обстеження стану нервової системи. Відомо, що ШКТ, як і інші органи, тісно пов'язані з нервовою системою. На напади гастриту може впливати й ураження нервових волокон. Важливо визначити фактор, що провокує запалення шлунка: лікування шлунково-кишкового тракту і нервової системи призначається паралельно. Для діагностики стану нервової системи використовується шолом ЕЕГ зі штучним інтелектом для обробки даних.
 4. УЗД органів черевної порожнини для визначення стану шлунка і травного тракту.
 5. Аналіз крові з розгорнутою формулою для виявлення картини патологічних процесів, відстеження динаміки розвитку захворювання.

Після комплексного обстеження і встановлення діагнозу гастрит, лікування призначається в терміновому порядку.

Ерозивний гастрит лікування

Лікування гастриту в клініці Medeus Medical Center

Лікування гастриту різного типу в клініці "Медеус" передбачає схеми, засновані на інноваційних розробках світової медицини. У результаті терапії значно знижується запалення шлунка, а слизова оболонка поступово відновлюється. Зменшуються ділянки ураження, що дуже важливо під час лікування вогнищевого гастриту. Також знімається больовий синдром, поліпшується загальний стан шлунково-кишкового тракту, що призводить до поліпшення стану під час лікування хронічного гастриту.

Схема терапії включає кілька основних напрямків:

 1. Лікування гастриту електромагнітними хвилями та полями. Успішно застосовують електромагнітні хвилі та поля для зменшення запалення й подразнення слизової оболонки шлунка. Ці методи сприяють поліпшенню кровообігу і стимуляції регенерації клітин слизової оболонки шлунка, що сприяє загоєнню і зміцненню захисної оболонки.
 2. Лікування атрофічного гастриту та інших видів захворювання за допомогою пептидів. Пептидна терапія дає змогу поліпшити функцію шлунка за недостатнього вироблення слизу та шлункового соку, зміцнити слизову оболонку. Пептиди - це короткі ланцюжки амінокислот, які сприяють регенерації та захисту клітин організму, відновлюють пошкоджені клітини в разі атрофічних патологій.
 3. Лікування ерозивного гастриту внутрішньовенними крапельницями для регенерації тканин. Процес загоєння оболонки значно прискорюється.
 4. Лікування гастриту за допомогою газотерапії. Гази ксенон і водень дають змогу досягти глибокої релаксації, зняття запалення і зниження болю в разі загострення гастриту. У комплексній терапії гази допомагають налагодити кровообіг і запускають нормалізацію метаболізму для якнайшвидшого відновлення травної системи.

При діагнозі гастрит лікування проводиться за допомогою індивідуальних схем, розроблених для кожного пацієнта. Загальний курс терапії становить 10 днів у клініці.

Наша головна мета - забезпечити вам здоров'я і комфорт, надавши ефективне лікування гастриту і підтримуючи вашу травну систему в оптимальному стані.

Лікування гастриту: ціна

Вартість на сучасну терапію при запаленнях ШКТ уточнюйте під час консультації з лікарем. Лікування гастриту в Києві в центрі Медеус унікальне, адже ми пропонуємо інноваційні схеми, які не доступні в більшості клінік України.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії