Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування гіпертонічної хвороби

Медичний центр Medeus пропонує комплексну діагностику для виявлення причини підвищеного тиску та оцінки роботи не лише серцево-судинної системи, а кожної клітини організму. Допоможемо подолати Вашу проблему, усунути симптоми, а також забезпечити повну реабілітацію.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування гіпертонії в Medeus Medical Center 

Лікування гіпертонії - одне з важливих завдань сучасної медицини. Від підвищеного тиску страждають мільйони жителів планети. Якщо вчасно не вжити заходів, гіпертонія спричиняє низку ускладнень, що впливають на серце, судини та головний мозок.

Гіпертонія: лікування та причини

В організмі людини постійно циркулює кров, під час чого вона тисне на стінки судин. Так виникає артеріальний тиск (АТ), у якого є свої норми:

  • Систолічний (верхній) - це тиск у момент скорочення міокарда. Його норма становить 120-139 мм рт ст.
  • Діастолічний (нижній) - тиск у період розслаблення серця. Норма відповідає 80-89 мм рт ст.

Якщо ж АТ перевищує норму, говорять про гіпертонічну хворобу (гіпертензію або гіпертонію).

Перш ніж почати лікування гіпертонії, лікар завжди встановлює можливі причини та ризики захворювання. До них належать:

  • спадковість;
  • надмірне споживання солі та порушення балансу електролітів у крові;
  • постійні стреси, тривоги та нервове напруження;
  • патології ендокринної системи - діабет, захворювання щитоподібної залози та гіпофіза;
  • високий рівень холестерину й атеросклероз;
  • зайва вага й ожиріння;
  • куріння та надмірне вживання алкоголю.

Якщо є підвищений АТ, його лікування супроводжується зниженням факторів ризику. Це дієта, відмова від шкідливих звичок, терапія супутніх захворювань.

Високий тиск лікування

Гіпертонія: лікування та класифікація

Класифікація гіпертонії досить складна. Хворобу розрізняють за наявністю симптомів, показниками АТ, а також оцінюють фактори ризику розвитку ускладнень.

Залежно від причини захворювання виділяють:

  • Первинну гіпертонію. Наслідок різних захворювань: атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, інфаркту або серцевої недостатності.
  • Вторинну гіпертонію. Розвивається на тлі інших патологій або разом із ними. Це остеохондроз, хвороби щитоподібної залози, діабет.

Залежно від впливу на внутрішні органи і показники АТ гіпертонія буває 3 ступенів:

  1. Гіпертонія 1 ступені, лікування якої є найпростішим. Показники тиску становлять 140-159/90-99 мм рт. ст., впливу на органи ще немає. Але якщо не почати лікування гіпертонічної хвороби 1 стадії, то вона може погіршитися. Тому потрібен постійний контроль тиску.
  2. Помірна гіпертонія або безсимптомна. Лікування гіпертонічної хвороби 2 ступені має призначатися з урахуванням ураження внутрішніх органів. Хоча хвороба ще не дає явних симптомів, вона вже чинить негативний вплив на очі та нирки. Показники тиску перебувають у межах 160-179/100-109 мм рт. ст. Якщо запідозрена гіпертонія 2 ступені, лікування призначається також для підтримки функції нирок.
  3. Гіпертонічна хвороба 3 ступені, лікування якої завжди тривале і складне. Часто виникає гіпертонічний криз, оскільки АТ становить понад 180/110 мм рт ст. Симптоми хвороби яскраво виражені, страждають внутрішні органи. Лікування гіпертонічної хвороби 3 стадії супроводжується терапією порушень у головному мозку, очах, нирках і судинах.

Окрім стадій розвитку хвороби, існує спеціальна шкала для оцінки ризику розвитку тяжких наслідків протягом 10 років після старту патології:

  1. 4% - низький; 
  2. 4-5% - помірний;
  3. 5-8% - високий;
  4. понад 8% - дуже високий.

Коли є ризик гіпертонії 4 ступені, діагностика включає повне обстеження внутрішніх органів.

Гіпертонія: лікування та симптоми

На початкових стадіях гіпертонія протікає безсимптомно. Іноді в людини підвищується АТ. Це може бути після нервового напруження або фізичної активності. Епізоди стрибків тиску стають частішими і АТ піднімається все вище. Тоді починаються перші симптоми гіпертонічної хвороби:

  • частий головний біль;
  • мушки перед очима;
  • нудота;
  • біль у грудній клітці;
  • задишка та прискорене серцебиття.

Із прогресуванням захворювання можуть виникати носові кровотечі та тремор кінцівок. Людина відчуває постійну втому та пригніченість.

Лікування артеріального тиску

Гіпертонія: лікувати чи ні

Якщо не звертати увагу на гіпертонію, вона легко призводить до ускладнень. Серед них:

  • інфаркт та інсульт;
  • ниркова та печінкова недостатність;
  • гіпертонічний криз;
  • аневризма аорти;
  • порушення нервової системи та інші.

Підвищення АТ навіть на кілька одиниць - це привід звернутися до лікаря і почати лікування гіпертонії.

Діагностика та лікування гіпертонічної хвороби

У клініці Медеус проводиться повна діагностика перед призначенням терапії. Комплексне обстеження організму допомагає отримати повну картину захворювання, виявити приховані патології, які впливають на розвиток гіпертензії.

Перед тим як почати лікування тиску, пацієнта обстежують у кілька етапів:

  1. Огляд і бесіда з лікарем. Під час консультації лікар виявляє основні скарги, може запідозрити деякі патології та призначити додаткові аналізи для підтвердження діагнозу.
  2. Обстеження на діагностичному комплексі Timewaver Med, що дає змогу отримати всебічну інформацію про всі органи і системи. Це допомагає виявити основну причину підвищеного тиску і підібрати найбільш оптимальну схему лікування гіпертонії.
  3. Діагностика стану центральної нервової системи. Ми оцінюємо стан ЦНС за допомогою спеціального шолома ЕЕГ зі штучним інтелектом
  4. УЗД внутрішніх органів. При високому АТ часто страждають внутрішні органи. Щоб дізнатися, в якому стані нирки, печінка, селезінка, потрібно провести УЗД.
  5. ЕКГ та оцінка артеріального тиску в динаміці. Лікування гіпертонічної хвороби завжди супроводжується оцінкою роботи серця і судин. Це важливо, щоб визначити ступінь гіпертонії, оцінити можливі ризики.
  6. Загальний розгорнутий аналіз крові з додатковими параметрами допомагає оцінити здоров'я в комплексі. Виявити навіть приховані патології та запалення, до яких призводить високий АТ. Додатково можуть призначити генетичні та біохімічні аналізи крові, щоб точніше визначити ризики.

Після ретельної оцінки роботи серця, судин і кожного органу, професійні лікарі призначають лікування гіпертонічної хвороби в кожному конкретному випадку.

Артеріальний тиск підвищений лікування

Лікування гіпертонічної хвороби в клініці Медеус

У нашому медичному центрі допомагають не тільки впоратися з симптомами гіпертонії, а й усунути причину патології. Після курсу терапії пропонується повна реабілітація та підтримуюче лікування.

Сучасне лікування гіпертонічної хвороби передбачає кілька етапів:

  1. Використання електромагнітних хвиль широкого спектра. Також застосовуються електромагнітні поля. Ці методи допомагають нормалізувати артеріальний тиск, а також підтримують електролітний баланс. Поля сприяють відновленню клітин, нервової та імунної системи, стабілізують гормональний фон.
  2. Застосування пептидної та внутрішньовенної терапій. Лікування підвищеного тиску за допомогою сучасних біотехнологічних розробок стало справжнім проривом. Пептиди і біорегулятори вбудовуються в пошкоджені білкові ланцюги, заповнюючи їхню структуру. Такі препарати надають комплексний ефект: регенерація, детоксикація, ліквідація окисного стресу. Таким чином нормалізується АТ, повертається еластичність судин, знижується прояв атеросклерозу.
  3. Генна (клітинна та імуноклітинна) терапія. Ці технології допомагають, якщо хворобу виявлено на останніх стадіях. Така гіпертонія, лікувати яку завжди складно, може завдати істотної шкоди всьому організму. Але стовбурові клітини та спеціальні клітинні препарати допомагають у регенерації пошкоджених органів і структур.
  4. Терапія газами. Лікування підвищеного артеріального тиску має включати стабілізацію судин і нормалізацію нервової системи. З цією метою використовують корисні гази - ксенон і водень. Інгаляція газами знижує запалення, розслабляє нервову систему і нормалізує стан судинних стінок.

Лікування високого тиску в Києві в Медеус проводиться курсами тривалістю 10 днів. Залежно від клінічної картини ми рекомендуємо пройти до 3 курсів терапії. Це допомагає закріпити ефект і домогтися максимально позитивних результатів. Ми завжди орієнтуємося на ваші індивідуальні потреби та особливості вашого здоров'я.

Лікування гіпертонії в Києві: загальна вартість

Ціна на терапію високого АТ включає вартість процедур, ведення пацієнта кваліфікованим медичним персоналом, консультацію профільних лікарів. Окремо оплачується комплексна діагностика перед призначенням терапії. Якщо є ускладнена гіпертонічна хвороба, лікування може включати додаткові препарати. 

Під час першої консультації пацієнту пропонують попередній план лікування та обговорюють його вартість.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії