Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування енцефалопатії

У центрі Medeus зібрані передові технології світу для лікування енцефалопатії, підтверджені дослідженнями і науковими спільнотами. Досвідчені фахівці клініки Medeus гарантують повне відновлення Вашого здоров'я.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Клініка, діагностика та лікування дисциркуляторної енцефалопатії

Енцефалопатія - небезпечний стан, який призводить до порушень мозкових функцій, зниження якості життя і навіть інвалідності. Тому лікування енцефалопатії головного мозку просто необхідне.

Дисциркуляторна енцефалопатія лікування, причини, розвиток

Енцефалопатія - це стан головного мозку, за якого спостерігається його дистрофія та дисфункція. Енцефалопатія не є запаленням, а розвивається внаслідок порушення кровообігу в мозку, руйнування нейронів або на тлі інших патологічних процесів. Захворювання може проявлятися відразу після народження або в старшому віці. Основні причини розвитку патології в дорослих:

  • травми голови та хребта;
  • артеріальна гіпертензія;
  • порушення кровообігу в судинах головного мозку;
  • атеросклероз судин головного мозку;
  • отруєння алкоголем, токсинами, медикаментами;
  • порушення в роботі нирок і печінки;
  • цукровий діабет.
Судинна енцефалопатія

Дисциркуляторна енцефалопатія: лікування та класифікація

Лікарі виділяють безліч видів енцефалопатії. Вони залежать від ділянки ураження мозку, причини розвитку та низки додаткових чинників. Найпоширенішою формою є дисциркуляторна енцефалопатія, пов'язана з порушенням кровопостачання та ураженням судин голови.

Крім судин у головному мозку можуть бути уражені нейрони, і тоді говорять про резидуальну енцефалопатію. Лікування резидуальної енцефалопатії передбачає відновлення нервових клітин і серйозне втручання в нервову систему.

На особливу увагу заслуговує лейкоенцефалопатія, лікування якої спрямоване на усунення причини хвороби. Її викликають інфекції та віруси на тлі ослабленої імунної системи.

Також захворювання може розвиватися після черепно-мозкової травми. Якщо є посттравматична енцефалопатія головного мозку, лікування ускладнюється, адже пошкоджено не тільки судини та нейрони, а й кісткові структури.

Дисциркуляторна енцефалопатія: лікування та симптоми на різних стадіях захворювання

Дискуляторна енцефалопатія має три ступені розвитку.

  1. Початкова. Симптоматика тільки проявляється, починаються головні болі, перепади настрою, депресія. Також можуть бути болі в шлунку та суглобах. Поступово порушуються пам'ять і увага, хворий проявляє агресію. Якщо запідозрили діагноз дисциркуляторна енцефалопатія 1 ступеня, лікування необхідно почати відразу. Інакше хвороба стрімко розвивається.
  2. Середня. На наступній стадії симптоми посилюються. Людина дедалі більше втрачає пам'ять, неуважна і неуважна, їй складно думати і зосереджуватися навіть на дрібницях. У неї виникає відчуженість і повна апатія, розвивається втрата орієнтації в просторі. Лікування дисциркуляторної енцефалопатії 2 ступені дуже тривале і складне.
  3. На останній стадії захворювання людина вже несамостійна, вона втрачає працездатність і потребує догляду. Їй складно виконати елементарні дії, порушується мовлення, все частіше трапляються судоми та нетримання сечі. Коли розвивається дисциркуляторна енцефалопатія 3 ступені, лікування практично неможливе. Воно може тільки полегшити симптоми, але пацієнт отримує інвалідність.

Енцефалопатія головного мозку: лікування та її діагностика

У Medeus Medical Center усі захворювання нервової системи лікують після повного обстеження організму. Це важливо, щоб правильно встановити діагноз і вибрати вектор терапії. Діагностика дисциркуляторної енцефалопатії та інших видів включає такі етапи:

  1. Консультація лікаря та збір анамнезу, опитування самого пацієнта та його близького родича щодо змін у поведінці та симптомів.
  2. Обстеження організму на діагностичному комплексі. Перед тим як призначити лікування при дисциркуляторній енцефалопатії, важливо знати стан внутрішніх органів і систем, наявність супутніх патологій.
  3. УЗД, ЕКГ і лабораторні аналізи доповнюють клінічну картину, і лікар може звернути увагу на супутні патології.
  4. ЕЕГ за допомогою інноваційного шолома. Оцінка роботи нервової системи - важливий етап. Адже якщо є дисциркуляторні зміни головного мозку, лікування має враховувати стан нейронів і локалізацію уражень. Результати енцефалографії з максимальною точністю обробляє штучний інтелект.

Після діагностики лікар призначає лікування енцефалопатії.

Лікування в разі енцефалопатії

Дисциркуляторна енцефалопатія: лікування в Києві в центрі Медеус

У Medeus Medical Center зібрані передові технології світу. Тому коли пацієнт звертається з діагнозом "ураження головного мозку", лікування призначається ефективне, унікальне і сучасне. Терапія в нашому центрі включає такі напрямки:

  1. Стимуляція головного мозку за допомогою магнітних та електричних полів і хвиль. Це форми неінвазивної стимуляції, які не потребують прямого втручання в людський мозок. Вони безпечні, перевірені низкою клінічних випробувань і показують хороші результати. Подібну стимуляцію широко застосовують клініки Ізраїлю та США для лікування нейродегенеративних захворювань головного мозку.
  2. Наносекундне імпульсне електричне поле (nsPEF). Якщо є дистрофічні зміни головного мозку, лікування має включати підтримку життєдіяльності нейронів. Імпульсне електрополе - одна з інновацій у нанотехнологіях, яка дає змогу впливати безпосередньо на клітину організму.
  3. Фотобіомодуляція (PBM) дає змогу поліпшити лікування енцефалопатії, стимулює регенерацію уражених клітин, полегшує біль і спазм. Завдяки цьому методу підвищується виживаність нейроцитів, прискорюється синтез потрібних білків і значно знижуються симптоми при ураженнях головного мозку.
  4. Газотерпія. Коли ставлять діагноз судинна енцефалопатія, лікування має супроводжуватися методами, спрямованими на релаксацію нервової системи. Для цього застосовують інгаляції водню і ксенону. Доведено, що газотерапія здатна полегшити біль і привести в тонус нервову систему, покращуючи її активність.
  5. Біорегуляторна системна терапія (ВST), зокрема пептидна терапія. Це методи із застосуванням особливих біотехнологічних препаратів, які сприяють відновленню пошкоджених клітин і тканин організму. Якщо розвивається енцефалопатія складного генезу, лікування її обов'язково супроводжується ВST. Цей метод уповільнює розвиток неприємних симптомів і клінічних проявів. Біорегуляторна медицина розширює арсенал інноваційних засобів, доступних практикуючим лікарям, пропонуючи шляхи модернізації наявної системи медицини з урахуванням новітніх наукових досягнень. Біорегуляційний підхід дає нам змогу краще справлятися зі складною природою захворювань, з якими ми сьогодні стикаємося. Це є плюсом і для лікарів, і для пацієнтів, які прагнуть спільної мети - вилікування від "невиліковних" хронічних захворювань, поліпшення якості життя.
  6. Стовбурова та клітинна терапії. Використовуються власні та донорські екзосоми, стовбурові мезенхімальні та клітини нервового гребінця, як ключові компоненти клітинної терапії для регенерації пошкоджених структур і відновлення втрачених функцій.

Якщо встановлено діагноз енцефалопатія, лікування призначається в індивідуальному порядку. Зазвичай курс триває 10 днів у клініці, його можна повторювати кілька разів на рік для досягнення стійкого ефекту.

Енцефалопатія головного мозку

Лікування енцефалопатії в Києві: ціна

Лікування енцефалопатії в центрі "Медеус" проводиться за допомогою методик, унікальних для України. Вартість терапії визначається лікарем і включає медикаменти, обстеження, ведення пацієнта професійним медичним персоналом. Точну ціну на лікування дисциркуляторної енцефалопатії уточнюйте в адміністраторів клініки.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії