Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування ендометріозу

У медичному центрі Medeus використовуються передові методи лікування ендометріозу, націлені на досягнення найкращих результатів. Команда досвідчених лікарів проведе повну перевірку стану Вашого здоров'я і розробить унікальну програму лікування ендометріозу.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Ендометріоз: клініка, діагностика, лікування  

Ендометріоз - гінекологічна патологія, яку щорічно діагностують у 200 тисяч жінок по всьому світу. Захворювання може набувати різних форм, розмірів і стадій - від легкої безсимптомної до дуже небезпечної. Хвороба завдає удару по репродуктивній системі жінки, тому лікування ендометріозу є однією з найчастіших причин звернення до гінеколога. 

Ендометріоз: лікування, причини, фактори ризику

Ендометріоз - гормонозалежна патологія. Вона виражається в тому, що в різних органах репродуктивної системи розростається аномальна тканина, подібна до епітелію матки. І хоча ця тканина доброякісна, вона суттєво порушує функціонування організму.

Найчастіше патологія розвивається в одному з органів репродуктивної системи. Але існує також вогнищевий ендометріоз матки, лікування якого спрямоване на боротьбу з ділянками запалення в різних відділах.

Для початку розвитку захворювання існують такі чинники ризику:

 • спадковість і несприятливий анамнез сім'ї;
 • аборт і вакуум у минулому;
 • порушення гормонального фону, що важко піддаються корекції;
 • анемія;
 • зайва вага й ожиріння;
 • запальні процеси та інфекції органів малого таза;
 • встановлення маткових спіралей;
 • оперативне втручання на матці, яєчниках, фаллопієвих трубах.

Досі лікарі сперечаються про точні причини виникнення патології.

Лікування ендометріозу

Ендометріоз: лікування та види

Класифікують захворювання, спираючись на 2 фактори: локалізація патологічного процесу і його глибина.

Щодо області, в якій розвивається запалення, виділяють:

 1. Генітальний ендометріоз, лікування якого обмежене терапією на репродуктивних органах. Цей вид патології буває зовнішнім і внутрішнім. У разі внутрішнього ендометріозу уражені матка та її шийка. Якщо є ендометріоз шийки матки або тіла матки, лікування проводять спеціальними препаратами або за допомогою операції. Зовнішній ендометріоз зачіпає яєчники, труби, піхву і статеві губи. Лікування ендометріозу яєчника є одним із найсерйозніших і найтриваліших. Інші види легше піддаються терапії.
 2. Екстрагенітальний ендометріоз поширюється за межі репродуктивних органів. Він вражає кишечник, плевру і навіть шкіру. Так, під час лікування ретроцервікального ендометріозу борються з епітелієм, який наростає на задній стінці шийки матки і стикається з прямою кишкою.

Особливої уваги потребує хронічна форма процесу. Захворювання практично не минає і постійно супроводжує жінку. Якщо є хронічний ендометріоз, лікування підбирають спираючись на кілька схем.

Лікування ендометріозу різних ступенів

Залежно від тяжкості перебігу захворювання виділяють 4 ступені розвитку ендометріозу:

 1. Перший. Зачеплена підслизова оболонка матки, спостерігаються незначні вогнища ураження. Якщо вчасно виявлено ендометріоз 1 ступеня, лікування досить просте.
 2. Другий. Середній ступінь ендометріозу. Уражений м'язовий шар матки, патологічна тканина пройшла глибше, але самих вогнищ захворювання ще небагато. Ендометріоз 2 ступеня лікування передбачає більш серйозне, але має сприятливі прогнози.
 3. Третій або важкий ступінь. В органах репродуктивної системи є численні глибокі ураження, а також кістозні утворення в яєчниках, розвиваються спайки в очеревині та матці. Коли виявлено ендометріоз 3 ступеня, лікування потрібне комплексне і ґрунтовне. Часто пацієнтці пропонують операцію.
 4. Четвертий або дуже важкий. Уражені практично всі органи - яєчники, матка, шийка матки і труби. Є кістозні утворення великих розмірів. Аномальна тканина проросла в інші відділи організму - пряму кишку, очеревину, піхву. У цьому випадку без операції не обійтися. 

Лікування ендометріозу завжди підбирається після визначення його ступеня і глибини ураження органів.

Внутрішній ендометріоз

Ендометріоз: лікування та симптоми

На перших етапах розвитку захворювання проявів може й не бути. Загалом симптоми ендометріозу такі:

 • відсутність місячних і постійні збої;
 • рясні місячні;
 • маткові кровотечі;
 • бліда шкіра;
 • загальна слабкість і стомлюваність;
 • часті закрепи і біль у ділянці кишківника;
 • дискомфорт під час статевого акту;
 • лихоманка;
 • утруднене і болісне сечовипускання;
 • біль внизу живота, який часто наростає під час менструації;
 • регулярне підвищення температури тіла до 37 °C;
 • безпліддя.

Як правило, жінку до лікаря приводять відсутність зачаття тривалий час і сильні болі під час менструації.

Лікування ендометріозу в Києві: діагностика

Після звернення пацієнтки в клініку ми одразу пропонуємо комплексну діагностику, що включає кілька напрямків. Етапи обстеження такі:

 1. Консультація досвідченого лікаря й опитування на наявність скарг. Це допомагає поставити точний діагноз і підібрати найбільш ефективне лікування ендометріозу матки в кожному конкретному випадку.
 2. Обстеження організму на наявність прихованих патологій і встановлення причин ендометріозу. З цією метою використовується передовий діагностичний комплекс Timewaver Med, який забезпечує нам унікальну можливість отримання вичерпної інформації про ваш організм. 
 3. Лабораторні аналізи для встановлення перебігу ендометріозу, прогресування хвороби та низки інших нюансів.
 4. Додаткова інструментальна діагностика, така як ЕЕГ, ЕКГ, УЗД для визначення стадії хвороби та оцінки стану внутрішніх органів.

Усе разом це дає можливість поставити максимально точний діагноз і отримати додаткові дані про поточний стан здоров'я та причини розвитку хвороби.

Після ретельної оцінки результатів діагностики наші фахівці призначають комплексне лікування ендометріозу, найбільш ефективне у вашому випадку.

Лікування ендометріозу у жінок

Ендометріоз: лікування в Києві в центрі Медеус

Терапія в нашому центрі проводиться курсами, зазвичай тривалістю в 10 днів. У більшості випадків рекомендується пройти від 1 до 3 курсів залежно від особливостей вашої клінічної ситуації. Ми завжди прагнемо адаптувати лікування ендометріозу у жінок до потреб організму. Тому терміни і призначення визначаються з урахуванням ваших особливостей здоров'я і прогресу лікування.

Коли поставлено діагноз ендометріоз матки, лікування призначається за допомогою передових методів, які використовуються в різних країнах світу. Серед напрямків терапії в клініці Медеус представлені такі:

 1. Електромагнітні хвилі та поля. Широкий спектр електромагнітних хвиль впливає на тканини ендометрія, стимулює обмінні процеси, сприяє зняттю запалення. Це допомагає знизити дискомфорт і нормалізувати гормональний фон. Технологія застосовується для місцевого лікування ендометріозу. 
 2. Пептидна терапія і крапельниці біорегуляторами. Сприяють запуску регенерації тканин і клітин, нормалізації гормонального фону, допомагають відновити пошкоджений орган - матку, яєчники.
 3. Генна терапія, включно з клітинною та імуноклітинною, лікування стовбуровими клітинами. Якщо є внутрішній ендометріоз, лікування якого ускладнюється, методи клітинних технологій допомагають регенерувати пошкоджені органи і впливати на важкодоступні вогнища захворювання.

На лікування ендометріозу ціна в Medeus Medical Center визначається індивідуально, і включає кілька видів діагностики і терапії. Орієнтовну вартість лікування ендометріозу уточнюйте за телефонами клініки. Приходьте на консультацію та отримайте свій індивідуальний план терапії.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії