Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування уреаплазмозу

У нашому медичному центрі ми здійснюємо комплексну діагностику та лікування уреаплазмозу. Наші фахівці розроблять для Вас індивідуальну схему лікування уреаплазмозу з урахуванням всіх особливостей Вашого організму і патологічного процесу.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування уреаплазмозу

Уреаплазмоз - одна з найпоширеніших інфекцій, що передаються статевим шляхом, яка може призвести до низки патологій і ускладнень. Тому при виявленні уреаплазми, лікування призначають у терміновому порядку.

Уреаплазма: лікування та види інфекції

Уреаплазмоз спричиняють мікроорганізми Ureaplasma. Вони поширені в природі й легко можуть потрапити в організм. Найчастіше уреаплазма вражає сечостатеву систему. Активно розмножуючись, вона викликає запалення, провокує цистит, уретрит, вульвіт, орхіт і багато інших патологій. 

Для людини небезпечні три види уреаплазм:

 1. Ureaplasma species. Найчастіше пов'язана з каменями в нирках і сечовому міхурі. Якщо є уреаплазма спеціес, лікування краще проводити в уролога - як чоловікам, так і жінкам.
 2. Ureaplasma parvum. Це патогенний мікроорганізм, який практично завжди викликає запалення. Лікування уреаплазма парвум призначається в будь-якому разі, щойно її виявлено в аналізах. Цей вид вимагає серйозного підходу до терапії, оскільки часто провокує ускладнення.
 3. Ureaplasma urealyticum, лікування якої призначається не завжди. Річ у тім, що цей вид є представником нормальної мікрофлори сечових шляхів. Він може викликати запалення, якщо організм ослаблений. Але коли концентрація патогена перебуває в межах норми в аналізах, немає явних симптомів запалення, то лікування уреаплазма уреалітікум не призначається.

У разі виявлення будь-якого з видів - Ureaplasma species, Ureaplasma urealyticum або Ureaplasma parvum лікування призначає лікар після здачі аналізів.

Уреаплазмоз може протікати по-різному: гостро проявляється або переходить у хроніку. Залежно від цього бувають:

 1. Гострий уреаплазмоз. Починається спонтанно відразу після інфікування. Вражає сечостатеву систему і викликає неприємні симптоми. Може бути лихоманка і температура.
 2. Хронічний уреаплазмоз. Рецидивуючий або персистуючий. У першому випадку лікування допомагає, але через 3 місяці симптоми повертаються. Персистуюча хронічна уреаплазма лікування вимагає серйозного і тривалого, оскільки інфекція не зникає під час першого курсу терапії.

Найчастіше від уреаплазмозу страждають молоді люди 15-30 років. Вражає захворювання і представників старшого віку, і новонароджених дітей.

Уреаплазми лікування

Уреаплазма: лікування та причини запалення

Головна причина зараження уреаплазмою - це статевий контакт з інфікованою людиною. Найчастіше під час зараження передається й інша патогенна мікрофлора - мікоплазми, гарднерели, хламідії. Дитина може заразитися уреаплазмою від матері під час проходження родовими шляхами.

Інфекція не завжди активізується відразу. Щоб вона викликала запалення, потрібні деякі фактори ризику:

 • переохолодження;
 • зниження імунного захисту;
 • стреси;
 • вагітність;
 • дисбактеріоз кишечника і сечостатевих шляхів;
 • хірургічні операції.

Уреаплазма: лікування та симптоми

Симптоми захворювання можуть з'явитися не відразу, а через кілька тижнів після зараження. Ознаки уреаплазмозу відрізняються у чоловіків і жінок.

У чоловіків вони завжди пов'язані із запаленням уретри, сечового міхура, яєчок або передміхурової залози:

 • ранкові виділення з уретри;
 • болючість під час сечовипускання і статевого акту;
 • часті позиви до сечовипускання;
 • біль у нижній частині живота;
 • відчуття неповного спорожнення сечовика.

Якщо не проводити лікування уреаплазми у чоловіків, інфекція може призвести до зниження еректильної функції та безпліддя. 

Симптоми уреаплазмозу в жінок проявляються таким чином:

 • виділення зі статевих шляхів із неприємним запахом;
 • біль і дискомфорт під час сечовипускання;
 • біль внизу живота і біль під час статевого акту.

Жінкам важливо провести лікування уреаплазмозу до настання вагітності, оскільки захворювання може спричинити ускладнення для дитини.

Інфекція уреаплазма у чоловіків

Уреаплазма: лікувати чи не лікувати

Уреаплазмоз потрібно лікувати, оскільки в разі загострень і хронічного процесу, він може призвести до різних ускладнень. Серед них:

 • запалення передміхурової залози у чоловіків;
 • запалення яєчок і придатків;
 • орхіт;
 • зниження рухливості сперматозоїдів;
 • стриктура уретри;
 • сепсис;
 • перитоніт;
 • ендометрит;
 • запалення матки і придатків у жінок;
 • позаматкова вагітність.

Найчастіше за запущених станів уреаплазмозу розвивається безпліддя. Крім того, без лікування уреаплазмозу може статися інфікування нирок і розвиток ревматоїдного артриту.

Уреаплазма: лікувати та діагностувати

Перш ніж почати терапію проти інфекції, лікарям потрібно знати всі особливості вашого організму. Тому в центрі Медеус проводять комплексну діагностику, яка включає:

 1. Огляд і бесіду з лікарем. Лікар оцінює ваші скарги, симптоми й аналізує ситуацію в цілому.
 2. Діагностику на сучасному комплексі Timewaver Med. Ця унікальна технологія дає змогу виявити всі патологічні процеси в організмі. Вона може показати наявність інфекцій, таких як мікоплазма, уреаплазма, гарднерела, лікування яких іноді відкладається через відсутність симптомів.
 3. УЗД органів малого таза для визначення стану сечостатевої системи.
 4. Визначення антитіл до уреаплазми. Це лабораторний аналіз крові, що показує, чи є в організмі пацієнта імуноглобуліни до інфекції. Їх наявність означає, що людина перехворіла на піроплазмоз або ж хворіє на нього зараз.
 5. Аналізи сечі та молекулярно-біологічні тести. Полімеразно ланцюгова реакція визначає наявність ДНК уреаплазми в організмі й остаточно підтверджує діагноз.

Лікування уреаплазмозу призначається після повної діагностики. Паралельно з терапією від інфекції може призначатися додаткове лікування, якщо виявлено інші патології та запалення.

Уреаплазма геніталіум

Уреаплазма: лікування в Києві

У медичному центрі Медеус пропонують нові підходи до лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом. За допомогою особливих технологій можна не просто усунути уреаплазму, а й знизити запалення, підібрати препарати максимально безпечні для вашого організму.

Лікування уреаплазми в жінок і чоловіків включає такі прийоми:

 1. Використання електромагнітних полів і хвиль. Вони впливають безпосередньо на клітини патогенів, руйнуючи їх і знищуючи інфекцію. Якщо супроводжувати лікування від уреаплазми методом електромагнітного впливу, то можна домогтися підвищення імунної відповіді, регенерації пошкоджених тканин. А також підвищити загальну опірність організму до інфекцій.
 2. Очищення і детоксикація за допомогою біорегуляторних препаратів. Оскільки захворювання провокує накопичення токсинів у різних органах, слід позбутися їх під час лікування уреаплазми.
 3. Пептидна терапія для стимуляції оновлення клітин, зняття запалення і неприємних симптомів, нормалізації гормонального фону та імунної відповіді. Пептидні препарати сприяють поліпшенню загального стану в разі уреаплазмозу.
 4. Терапія газами - ксеноном і воднем. Гази запобігають токсичній дії інфекції, сприяють стійкості клітин до загибелі. Коли виявлено уреаплазмоз, лікування його супроводжується газотерапією для підняття антиоксидантного захисту. Це допомагає знизити вплив окислювального стресу під час інфекції.

Від уреаплазми лікування призначають комплексне. У клініці Медеус фахівці розробляють індивідуальний план терапії в кожному окремому випадку. Ми підбираємо препарати, методики і тривалість курсу лікування залежно від потреб вашого організму. Це дає змогу домогтися максимально позитивного ефекту в найкоротші терміни.

Загалом терапія займає 10 днів і потребує 1-3 курси лікування. Далі пацієнту призначається амбулаторне лікування, якщо в цьому є потреба.

Уреаплазма: ціна лікування в Києві 

Ціна на терапію в центрі "Медеус" охоплює бесіду й огляд лікаря, комплексну діагностику, розробку індивідуальної схеми лікування, а також препарати й апаратні методики. Після того як визначено діагноз уреаплазма, вартість лікування розраховується індивідуально залежно від кількості курсів терапії та препаратів, які підібрав лікар.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії