Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування аутизму

Клініка MEDEUS виділяється спеціалізованим комплексним підходом до діагностики та інноваційних методів лікування аутизму у дітей. Команда досвідчених лікарів проведе повну перевірку стану Вашої дитини та розробить унікальну програму лікування дитячого аутизму. Допоможемо Вам забути про цю проблему раз і назавжди!

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування аутизму в Києві в клініці Медеус

Розлади аутистичного спектра (синдром Аспергера, аутизм) - це патології розвитку різних функцій нервової системи. Вони негативно позначаються на поведінці дитини, її здатності до комунікації, моториці та мисленні. Але якщо своєчасно поставити діагноз аутизм, лікування може допомогти поліпшити соціалізацію малюка.

Аутизм: лікування та причини

Розлади аутистичного спектра (РАС) - це ціла низка патологічних станів, пов'язаних із порушеннями роботи головного мозку. Проявляється захворювання в ранньому дитинстві, але іноді й у дорослих. Сьогодні аутизм у дітей, лікування якого завжди досить тривале і складне, виявляють у кожної 100 дитини.

Аутизм помітний з боку за наявністю розладів поведінки малюка, тому батьки відразу звертають увагу, якщо "щось не так". Поведінка і потреби дітей-аутистів з роками можуть змінюватися. Багато з них живуть нормальним життям, але хтось залишиться інвалідом і потребує серйозного догляду.

Причини РАС не встановлені до кінця, але до несприятливих чинників для розвитку патології належать:

 • Спадковість і збої в генетичному апараті.
 • Патології метаболізму, тому часто дітям з аутизмом призначають безглютенову та безказеїнову дієту.
 • Отруєння матері під час вагітності, наприклад, важкими металами, нейротоксинами.
 • Дуже сильне емоційне потрясіння і стрес.
 • Порушення мозкової діяльності.

Також аутизм проявляється на тлі інших патологій, наприклад, за хвороби Дауна, фенілкетонурії та інших.

Аутизм лікування

Лікування аутизму та розладів поведінки

Основні симптоми аутизму проявляються в поведінці та мисленні дитини. Вона погано соціалізується, не хоче спілкуватися, їй не цікаво грати з однолітками. Важливо помічати в дітей такі симптоми, щоб вчасно поставити діагноз і почати лікування аутизму:

 • Дитина сидить на одному місці дуже довго з порожнім поглядом.
 • Дитина розгойдується в різні боки.
 • Виникають нав'язливі поведінкові реакції. Вона вмикає і вимикає світло дуже довго, клацає пальцями, рухає туди-сюди предмети.
 • Дитині не цікаві ні люди, ні іграшки, але вона може тягнутися до побутових предметів: кавоварка, мікрохвильова піч тощо.
 • Протестує проти контакту з батьками - не йде в обійми, не реагує на їхню присутність усмішкою.
 • Навіть у більш старшому віці (4-7) років жує різні предмети, одяг.
 • Часто проявляє жорстокість та аутоагресію.

Діти-аутисти часто зайняті самі собою, вони не реагують на світ і людей. Тому їхня поведінка здається дивною: вони можуть довго возити одну й ту саму машинку, не перемикаються, дуже чутливі до зовнішніх подразників - їх лякають шум, звук, яскраве світло. Вони часто примхливі, якщо потрапляють у незнайому обстановку.

Лікування аутизму та розладу моторики

Лікування аутизму завжди пов'язане з корекцією моторики. Вона сильно страждає при РАС, у дитини з'являються такі ознаки:

 • Порушення координації - не тримає рівновагу, не може кататися на велосипеді.
 • Постійно ходить на носках (навшпиньках).
 • Рясно виділяється слина, тече з рота.
 • Не сприймає простір - не може зловити м'яч, підкинутий предмет.
 • Сильне порушення дрібної моторики: пінцетного захоплення, дитині важко тримати дрібні предмети, ложку і виделку, самій їсти.
Аутизм лікування у дітей

Аутизм: лікування та важливі симптоми

Для дітей-аутистів характерним є прояв аутоагресії. Їхня злість спрямована на себе. Тому вони можуть битися головою об стіну, кусати та різати свою шкіру, виривати волосся на голові. Крім того, дитина прагне відчути тиск і біль на тілі, тому залазить під ліжко, навмисно падає, завдає великих синців сама собі. Лікування аутизму передбачає корекцію такої поведінки. 

Агресія також може спрямовуватися в зовнішній світ, у такому разі малюк стає жорстоким. Він злиться, якщо до нього торкаються, хочуть поміняти одяг, ведуть у нове місце. Але часто він просто не усвідомлює небезпеки і своїх дій, завдаючи іншим болю. 

Лікування аутизму також спрямоване на виправлення порушень сну, полегшення судом у нічний час. Ці симптоми є частими супутниками РАС.

Аутизм у дітей: діагностика

Діагноз аутизм ставиться на основі клінічних симптомів. Але інші обстеження відіграють не менш важливу роль. Для діагностики аутизму в центрі Медеус пропонують:

 • Лабораторні аналізи крові та сечі. Спеціальні маркери, виявлені в природних рідинах, можуть вказувати на розвиток РАС.
 • Електрокардіограму. Оцінює роботу серця і судин. Перш ніж призначити лікування від аутизму, потрібно знати, наскільки правильно функціонує міокард. За РАС частота серцевих скорочень дещо змінюється.
 • ЕЕГ з використанням спеціального шолома. Енцефалографія є ключовим дослідженням при уточненні діагнозу аутизм. Аналіз активності мозку дає змогу визначити ділянки з патологічною активністю, оцінити гальмування і збудження в головному мозку.

Якщо визначили, що дитина - аутист, лікування призначать в індивідуальному порядку. Усі методики обговорюються з лікарем і залежать від конкретної клінічної картини.

Аутизм у дітей діагностика

Новітнє лікування аутизму в дітей у Києві

У центрі Медеус пропонують тільки передові розробки науки і технологій для лікування аутизму. Ці методики доступні далеко не у всіх клініках, і мають позитивний вплив для корекції РАС. Допомагають поліпшити розвиток дитини та її комунікативні здібності.

Лікування дитячого аутизму включає такі методики:

 1. Фізіотерапевтичне лікування електромагнітними полями та хвилями. Використовується як доповнення до терапії при лікуванні аутизму.
 2. Нейротрофічна і нейропластична терапія (відновлення і поліпшення роботи нервової системи). Для цього застосовують сучасні методи транскраніальної магнітної та електростимуляції з використанням системи нейровізуалізації.
 3. Внутрішньовенні крапельниці із застосуванням спеціальних препаратів. Вони допомагають у регенерації пошкоджених клітин нервової системи, знижують наслідки окисного стресу.
 4. Пептидна терапія. Лікування дітей з аутизмом має включати медикаменти, які підтримують процеси відновлення органів і тканин. Пептиди включаються в пошкоджений білковий ланцюг і сприяють швидкій регенерації клітин.
 5. Терапія газами (воднева терапія та ксенотерапія). Інгаляції водню ліквідують побічні продукти кисню, що виникають у процесі обміну речовин і руйнують клітини організму. Ксенон пригнічує гіперактивацію нейронів, що дуже важливо для лікування дітей-аутистів. 
 6. Генна терапія (клітинна, імуноклітинна терапія та лікування стовбуровими клітинами). Сучасний напрям у терапії РАС, який використовується в різних країнах світу.

Лікування аутизму в дітей передбачає курс тривалістю 10 днів. Надалі можливе призначення препаратів для амбулаторного лікування, залежно від клінічної картини. Їх потрібно приймати 1-3 місяці.

Вартість лікування при діагнозі аутизм: клініка Медеус

Ціна на терапію в клініці "Медеус" включає консультації досвідчених лікарів, діагностику на сучасному обладнанні, використання інноваційних технік для лікування РАС. Вартість може відрізнятися в різних випадках. Уточнюйте, скільки коштує лікування аутизму, в адміністратора клініки або в лікаря.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії