Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування тремору

Медичний центр MEDEUS пропонує проведення дослідження Вашого стану здоров'я та розробку персоналізованого плану лікування тремору, з огляду на унікальні характеристики Вашого організму та патологічних процесів.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування тремору рук у Медеус

Тремор, тремтіння і посмикування кінцівок можуть проявлятися у людей будь-якого віку. Найчастіше патологія виникає в кінцівках, але може захоплювати й інші ділянки тіла. Сучасний центр Медеус пропонує унікальні методики для лікування тремору різної природи.

Тремор: лікування та причини

Тремор - це помітне тремтіння рук або ніг через внутрішні порушення в організмі. Тремтіння виникає, коли пошкоджено механізм передачі нервових імпульсів. На цьому тлі м'язи активно скорочуються і смикають орган у різні боки. Тремор виникає не тільки в кінцівках: він може зачіпати голову, підборіддя, тулуб, губи. Існує також тремор пальців рук, лікування якого вкрай важливе, оскільки страждає дрібна моторика. Людина не може утримувати предмети, їсти, чистити зуби тощо.

Іноді тремор буває фізіологічним і не потребує лікування. Він виникає на тлі переохолодження, втоми, стресу, вживання великої дози кофеїну. Таке тремтіння минає саме через якийсь час.

Але є також патологічний тремор, який виникає через низку причин:

Також часто патологія пов'язана з онкологічними захворюваннями. Тому лікування тремору потребує попередньої діагностики всього організму.

Трясуться руки лікування

Тремор: лікування та види

У тремору дуже велика кваліфікація. Найчастіше це не окреме захворювання, а симптом інших патологій. 

Залежно від того, коли виникає тремор, виділяють:

  • Тремор спокою, який проявляється спонтанно в спокійному стані.
  • Тремор дії. Це широка група патологій, яка, своєю чергою, поділяється на:
  • Інтенційний тремор, лікування якого дуже важливе, адже тремтіння виникає під час руху до мети. Тобто, людина не може простягнути руку до тарілки, піднести ложку до рота тощо.
  • Кінетичний тремор. Починається під час будь-якого руху, під час переміщення рук і ніг догори, під час моргання.
  • Постуральний тремор, лікування якого ускладнюється тим, що людині важко утримувати позу. Вона не може довго перебувати в одному положенні, оскільки відразу починається тремтіння.

Також тремор ділять щодо причин виникнення:

  • Мозочковий тремор, лікування якого дуже складне, адже уражена частина головного мозку. Таке буває на тлі різних захворювань або травм. Тремтіння виникає абсолютно в будь-якій частині тіла.
  • Вторинний тремор - тремтіння, спровоковане наявністю різних захворювань. Це діабет, тиреотоксикоз, інсульт тощо.
  • Есенціальний тремор, лікування якого пов'язане з корекцією патологій нервової системи. Це найпоширеніша форма тремтіння. Есенціальний тремор часто починається в молодому віці й посилюється з роками. Тому його можуть плутати зі старечим. Найчастіше патологія зачіпає тільки кінцівки.
  • Психогенний тремор, лікування якого супроводжується консультацією психолога. Психогенний тремор викликаний суто психологічними чинниками - тривогою, стресом, емоційним потрясінням, які діють на організм тривалий час.

Лікування тремору має призначатися з урахуванням причин патології, сили її проявів і частоти коливань.

Лікування тремору

Тремор рук і голови, тремор ніг: лікування та симптоми

Основний прояв тремору - це тремтіння. Воно виникає раптово в будь-якій частині тіла. Крім цього, можуть бути й інші ознаки:

  • Ритмічні коливання рук і ніг.
  • Похитування тулуба.
  • Посмикування губ і підборіддя.
  • Тремтячий голос.
  • Неможливість писати, малювати, керувати ручкою.
  • Якщо сильно тремтить голос, то хворий не може читати, йому важко говорити.
  • Важко утримувати предмети, зокрема виделку і ложку.
  • Недоїдання на тлі неможливості нормально прийняти їжу.

Якщо не проводити лікування тремору, він стає нав'язливим і суттєво ускладнює життя. Пацієнт впадає в депресію, стає нервовим, що ще більше погіршує стан.

Діагностика тремору перед лікуванням

Лікування тремору рук, ніг та інших частин тіла призначається тільки після повної діагностики. Важливо встановити точну причину тремору, а також супутні патології, які можуть посилювати тремтіння.

Діагностичний процес включає в себе кілька етапів:

  1. Огляд і консультацію з лікарем, аналіз скарг пацієнта. Уже за наявністю певних симптомів лікар підозрює причину тремору і призначає додаткові аналізи.
  2. Оцінка стану всього організму на діагностичному комплексі Timewaver Med. За допомогою цього обладнання можна оцінити роботу нервової системи, шлунково-кишкового тракту, серця і судин, ендокринної системи.
  3. Лікування тремору голови неможливе без точної оцінки роботи головного мозку. З цією метою наші фахівці використовують інноваційний шолом ЕЕГ, який працює на основі штучного інтелекту.
  4. УЗД органів та ЕКГ. Ці обстеження дають змогу отримати точнішу картину стану організму в цілому. Визначити області, які страждають, а також уточнити причини тремору.
  5. Лабораторні аналізи, включно з генетичними тестами, біохімією крові та іншими важливими діагностичними дослідженнями крові.

Після оцінки результатів діагностики та консультації лікар починає лікувати тремор тіла. Для цього підбирається індивідуальний план терапії.

Мозочковий тремор лікування

Лікування тремору: клініка Медеус у Києві

Медичний центр Медеус пропонує проведення дослідження вашого стану здоров'я та розробку персоналізованого плану лікування. Ми завжди враховуємо унікальні характеристики вашого організму і нюанси патологічних процесів. Коли поставлено діагноз тремор тіла, лікування включає такі методики:

  1. Інноваційні фізіотерапевтичні процедури, такі як стимуляція головного мозку з використанням широкого спектра електромагнітних хвиль і полів для відновлення.
  2. Комплекс процедур неінвазивної глибокої транскраніальної магнітної та електричної стимуляції головного мозку з нейровізуалізаційною системою для лікування тремору.
  3. Внутрішньовенні ін'єкції (крапельниці) і схема біорегуляції, спрямовані на корекцію причин тремору. Препарати підбираються таким чином, щоб усунути патологію на клітинному рівні, задіяти всі внутрішні ресурси організму для самовідновлення.
  4. Пептидна терапія, яка сприяє відновленню та регенерації. Застосовується як додаткове лікування тремтіння рук, ніг, голови та інших частин тіла.
  5. Використання ксенону та водню у формі газотерапії. Це унікальні інгаляції для зменшення гіперактивації нейронів і запобігання токсичності. У поєднанні з сухим флоатингом газотерапія має ефект глибокого розслаблення, знижує стрес і тривожність. Допомагає, коли є старчий тремор рук, лікування якого супроводжується релаксацією. Також ефективна в разі тремтіння в руках на нервовому ґрунті та емоційних потрясінь.
  6. Терапія за допомогою генетичних технологій і стовбурових клітин. Це новітні методики медицини, спрямовані на усунення різного роду захворювань, зокрема психогенної природи.

Якщо тремтять ноги, голова і трясуться руки, лікування призначається відразу. Тривалість курсу становить 10 днів. Надалі можуть бути призначені ще 2-3 курси для зміцнення отриманого результату.

Тремор рук: лікування та вартість

Вартість лікування при тремтінні тіла визначається в індивідуальному порядку. Ціна залежить від застосовуваних процедур, медикаментів і кількості потрібних курсів терапії. Звертайтеся на консультацію в центр "Медеус" і отримайте свій індивідуальний план лікування тремору.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії