Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування гаймориту

В основі нашого підходу до лікування гаймориту лежить комплексна діагностика за допомогою сучасного обладнання та новітніх світових методик. Досвідчені фахівці клініки Medeus гарантують повне відновлення Вашого здоров'я.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Ефективне лікування гаймориту у дорослих і дітей у клініці Медеус

Закладеність носа, головний біль, підвищена температура, набряклість - це тільки деякі ознаки запалення гайморових пазух. Це поширене захворювання, за якого утруднюється дихання через накопичення слизу в носі. Існують різні типи хвороби, тому лікування в разі гаймориту підбирається індивідуально для кожного пацієнта. Для отримання персональної консультації в клініці "Медеус", зв'яжіться з нашими фахівцями за телефоном або залиште заявку на сайті.

Лікування гаймориту в Києві: класифікація хвороби

Результативність лікування захворювання залежить від того, наскільки ретельно проведено діагностику. Основною складністю є те, що симптоми гаймориту дуже схожі з ринітом та алергією. Однак причини, форми та схеми лікування для цих хвороб принципово різняться.

Щоб лікування гаймориту в Києві було ефективним, потрібно визначити тип запалення. Він класифікується за кількома критеріями, тому розглянемо їх докладніше.

Хронічний гайморит лікування

Розташування вогнища запалення

Залежно від цього чинника гайморит може бути:

 • Одностороннім. За такої форми захворювання запалюється тільки одна з пазух носа. Якщо виникає односторонній гайморит, лікування має проводитися після перевірки у стоматолога. Нехтувати таким обстеженням не можна, бо запалення тільки в одній пазусі дуже часто пов'язане з неправильним лікуванням зубів або їх реставрацією. У цьому разі призначається лікування одонтогенного гаймориту, спричиненого стоматологічними маніпуляціями або хворобами зубів. Зазвичай після терапії у стоматолога запалення в гайморових пазухах минає самостійно. Але в деяких випадках, наприклад, під час лікування зубів із лівого боку, може додатково знадобитися лікування лівостороннього гаймориту.
 • Двостороннім. Для цієї форми захворювання характерне одночасне запалення обох пазух носа. Вважається, що це нормальне явище при запаленні гайморових пазух. Однак у всіх випадках лікування двостороннього гаймориту підбирають індивідуально, тому що це залежить від причини, характеру і форми хвороби.

Характер перебігу хвороби

Є два основних види того, яким буває гайморит:

 • Гострий. Поширена форма захворювання, для якої характерний як активний запальний процес, так і виражена симптоматика. Зазвичай застосовується консервативне лікування за гострого гаймориту, тому що воно дає змогу оперативно побороти хворобу й усунути дискомфорт.
 • Хронічний. Розвивається за відсутності терапії під час гострої форми хвороби (приблизно через 12 тижнів). При хронічному гаймориті лікування має бути комплексним, причому продовжувати його потрібно навіть у періоди ремісії. Це важливо, тому що навіть за відсутності симптомів запалення може знову загостритися через деякий час.

Зауважимо, що незалежно від характеру перебігу хвороба може мати дві форми:

 • Катаральну. Це найбільш вдалий варіант, тому що для нього характерна наявність катаральних симптомів без ускладнень. Мова про нежить, закладеність носа, дискомфорт у ділянці обличчя. Якщо в людини катаральний гайморит, лікування все одно потрібне, тому що патологія може призвести до серйозніших ускладнень. У низці випадків катаральна форма може бути тільки початковим етапом хвороби, тому не можна нехтувати консультацією у лікаря.
 • Гнійну. Якщо захворювання пов'язане з вірусною, бактеріальною або грибковою інфекцією, у людини буде сильно порушений відтік виділень із носа. Через це утворюється гній - звідси й назва цієї форми хвороби. Лікування гнійного гаймориту зазвичай включає приймання препаратів від інфекцій. Їх призначає лікар після комплексного обстеження.
Лікування лівостороннього гаймориту

Етіологічний фактор

Існують різні причини виникнення хвороби, наприклад, через інфекцію одного з таких видів:

 • Бактеріальної. Розвивається через активність різних хвороботворних бактерій. Така форма захворювання вважається найбільш небезпечною, а також характеризується накопиченням великої кількості гною в гайморових пазухах. Якщо у пацієнта діагностовано бактеріальний гайморит, лікування включатиме прийом різних антибактеріальних препаратів.
 • Вірусної. Зазвичай виникає після гострих респіраторних інфекцій. Часто трапляється у дітей, особливо за ослабленого імунітету. При вірусному гаймориті лікування передбачає приймання противірусних препаратів.
 • Грибкової. У рідкісних випадках запалення гайморових пазух може бути пов'язане з грибковою інфекцією. Це досить серйозне захворювання, що потребує спеціалізованої терапії. Лікування грибкового гаймориту охоплює не тільки прийом антимікотичних препаратів, а й застосування різних інноваційних методик.

На окрему згадку заслуговує алергія. Через неї може розвиватися хвороба, викликана реакцією організму на певні речовини. У таких ситуаціях лікування алергічного гаймориту передбачає виключення контакту з алергенами, приймання протиалергічних препаратів і проведення імунотерапії.

Місцезнаходження запалення

Гайморит часто пов'язаний із синуситом, оскільки можуть запалюватися синуси, розташовані в ділянці носа. Залежно від уражених ділянок, розрізняють такі види хвороби:

 • Пристінкова. Для неї характерна ситуація, коли запалення зосереджено близько до стінки носової пазухи. Якщо у вас пристінковий гайморит, лікування потрібно починати негайно, щоб унеможливити виникнення ускладнень. В іншому разі може знадобитися хірургічне втручання для видалення гною, що скупчився в пазухах.
 • Лобова. Зачіпає синуси чола, тому супроводжується сильними пульсуючими болями. Лікування гаймориту лобових пазух зазвичай проводять антибіотиками та іншими препаратами залежно від клінічної картини.
 • Верхньощелепна. Форма захворювання, за якої запалення впливає на максилярні синуси. Вони розташовані у верхній щелепі, під очима. Лікування гаймориту верхньощелепної пазухи спрямоване на усунення болю і тиску в уражених ділянках, а також інших симптомів хвороби.
Лікування гаймориту

Як проводиться лікування гаймориту в клініці Медеус

Щоб підібрати найбільш ефективну методику лікування гаймориту, потрібно провести обстеження пацієнта. Для цього наші фахівці використовують діагностичний комплекс Timewaver Med, що дає змогу отримати повну інформацію про організм і правильно поставити діагноз.

Перед початком лікування гаймориту носа лікарі можуть проводити повну діагностику організму і призначати додаткові дослідження:

 • ЕКГ;
 • ЕЕГ;
 • УЗД;
 • генетичні обстеження;
 • скринінг на онкологічні захворювання;
 • аналіз мікробіома;
 • тести на метаболізм речовин, роботу нервової та імунної системи.

Терапевтичні методики

Ефективність, результативність і ціни лікування гаймориту залежать від переліку застосовуваних методів. У клініці Медеус використовують інноваційні розробки світової медицини, пов'язані з використанням електромагнітних полів і хвиль широкого спектра. Це дає змогу:

 • стимулювати регенерацію тканин;
 • забезпечити правильну роботу імунної системи;
 • провести детоксикацію;
 • знищити хвороботворні мікроорганізми;
 • усунути запалення в гайморових пазухах.

Лікування набрякового гаймориту також може виконуватися іншими методиками залежно від клінічної картини. Наприклад, хороші результати показують терапії:

Якщо у вас діагностовано гайморит, вартість лікування також залежатиме від необхідності застосування специфічних методів. Мова про генну, клітинну та імуноклітинну терапію, а також використання стовбурових клітин для регенерації пошкоджених тканин.

Терміни лікування гаймориту

Лікування гайморових пазух проводиться курсами по 10 днів. Зазвичай потрібно від 1 до 3 курсів залежно від вашого стану та особливостей перебігу захворювання. Якщо запалення проходить у складній формі, лікар може призначити препарати для амбулаторного лікування (терміни визначаються індивідуально).

Зв'яжіться з фахівцями Medeus Medical Center будь-яким зручним способом, якщо хочете записатися на консультацію.

Ціна процедури

Від

В дослідження входить:

Перша консультація безкоштовна
Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії