Ефективне лікування гаймориту у дорослих і дітей у клініці Медеус
Закладеність носа, головний біль, підвищена температура, набряклість - це тільки деякі ознаки запалення гайморових пазух. Це поширене захворювання, за якого утруднюється дихання через накопичення слизу в носі. Існують різні типи хвороби, тому лікування в разі гаймориту підбирається індивідуально для кожного пацієнта. Для отримання персональної консультації в клініці "Медеус", зв'яжіться з нашими фахівцями за телефоном або залиште заявку на сайті.
Лікування гаймориту в Києві: класифікація хвороби
Результативність лікування захворювання залежить від того, наскільки ретельно проведено діагностику. Основною складністю є те, що симптоми гаймориту дуже схожі з ринітом та алергією. Однак причини, форми та схеми лікування для цих хвороб принципово різняться.
Щоб лікування гаймориту в Києві було ефективним, потрібно визначити тип запалення. Він класифікується за кількома критеріями, тому розглянемо їх докладніше.
Розташування вогнища запалення
Залежно від цього чинника гайморит може бути:
-
Одностороннім. За такої форми захворювання запалюється тільки одна з пазух носа. Якщо виникає односторонній гайморит, лікування має проводитися після перевірки у стоматолога. Нехтувати таким обстеженням не можна, бо запалення тільки в одній пазусі дуже часто пов'язане з неправильним лікуванням зубів або їх реставрацією. У цьому разі призначається лікування одонтогенного гаймориту, спричиненого стоматологічними маніпуляціями або хворобами зубів. Зазвичай після терапії у стоматолога запалення в гайморових пазухах минає самостійно. Але в деяких випадках, наприклад, під час лікування зубів із лівого боку, може додатково знадобитися лікування лівостороннього гаймориту.
-
Двостороннім. Для цієї форми захворювання характерне одночасне запалення обох пазух носа. Вважається, що це нормальне явище при запаленні гайморових пазух. Однак у всіх випадках лікування двостороннього гаймориту підбирають індивідуально, тому що це залежить від причини, характеру і форми хвороби.
Характер перебігу хвороби
Є два основних види того, яким буває гайморит:
-
Гострий. Поширена форма захворювання, для якої характерний як активний запальний процес, так і виражена симптоматика. Зазвичай застосовується консервативне лікування за гострого гаймориту, тому що воно дає змогу оперативно побороти хворобу й усунути дискомфорт.
-
Хронічний. Розвивається за відсутності терапії під час гострої форми хвороби (приблизно через 12 тижнів). При хронічному гаймориті лікування має бути комплексним, причому продовжувати його потрібно навіть у періоди ремісії. Це важливо, тому що навіть за відсутності симптомів запалення може знову загостритися через деякий час.
Зауважимо, що незалежно від характеру перебігу хвороба може мати дві форми:
-
Катаральну. Це найбільш вдалий варіант, тому що для нього характерна наявність катаральних симптомів без ускладнень. Мова про нежить, закладеність носа, дискомфорт у ділянці обличчя. Якщо в людини катаральний гайморит, лікування все одно потрібне, тому що патологія може призвести до серйозніших ускладнень. У низці випадків катаральна форма може бути тільки початковим етапом хвороби, тому не можна нехтувати консультацією у лікаря.
-
Гнійну. Якщо захворювання пов'язане з вірусною, бактеріальною або грибковою інфекцією, у людини буде сильно порушений відтік виділень із носа. Через це утворюється гній - звідси й назва цієї форми хвороби. Лікування гнійного гаймориту зазвичай включає приймання препаратів від інфекцій. Їх призначає лікар після комплексного обстеження.
Етіологічний фактор
Існують різні причини виникнення хвороби, наприклад, через інфекцію одного з таких видів:
-
Бактеріальної. Розвивається через активність різних хвороботворних бактерій. Така форма захворювання вважається найбільш небезпечною, а також характеризується накопиченням великої кількості гною в гайморових пазухах. Якщо у пацієнта діагностовано бактеріальний гайморит, лікування включатиме прийом різних антибактеріальних препаратів.
-
Вірусної. Зазвичай виникає після гострих респіраторних інфекцій. Часто трапляється у дітей, особливо за ослабленого імунітету. При вірусному гаймориті лікування передбачає приймання противірусних препаратів.
-
Грибкової. У рідкісних випадках запалення гайморових пазух може бути пов'язане з грибковою інфекцією. Це досить серйозне захворювання, що потребує спеціалізованої терапії. Лікування грибкового гаймориту охоплює не тільки прийом антимікотичних препаратів, а й застосування різних інноваційних методик.
На окрему згадку заслуговує алергія. Через неї може розвиватися хвороба, викликана реакцією організму на певні речовини. У таких ситуаціях лікування алергічного гаймориту передбачає виключення контакту з алергенами, приймання протиалергічних препаратів і проведення імунотерапії.
Місцезнаходження запалення
Гайморит часто пов'язаний із синуситом, оскільки можуть запалюватися синуси, розташовані в ділянці носа. Залежно від уражених ділянок, розрізняють такі види хвороби:
-
Пристінкова. Для неї характерна ситуація, коли запалення зосереджено близько до стінки носової пазухи. Якщо у вас пристінковий гайморит, лікування потрібно починати негайно, щоб унеможливити виникнення ускладнень. В іншому разі може знадобитися хірургічне втручання для видалення гною, що скупчився в пазухах.
-
Лобова. Зачіпає синуси чола, тому супроводжується сильними пульсуючими болями. Лікування гаймориту лобових пазух зазвичай проводять антибіотиками та іншими препаратами залежно від клінічної картини.
-
Верхньощелепна. Форма захворювання, за якої запалення впливає на максилярні синуси. Вони розташовані у верхній щелепі, під очима. Лікування гаймориту верхньощелепної пазухи спрямоване на усунення болю і тиску в уражених ділянках, а також інших симптомів хвороби.
Як проводиться лікування гаймориту в клініці Медеус
Щоб підібрати найбільш ефективну методику лікування гаймориту, потрібно провести обстеження пацієнта. Для цього наші фахівці використовують діагностичний комплекс Timewaver Med, що дає змогу отримати повну інформацію про організм і правильно поставити діагноз.
Перед початком лікування гаймориту носа лікарі можуть проводити повну діагностику організму і призначати додаткові дослідження:
-
ЕКГ;
-
ЕЕГ;
-
УЗД;
-
генетичні обстеження;
-
скринінг на онкологічні захворювання;
-
аналіз мікробіома;
-
тести на метаболізм речовин, роботу нервової та імунної системи.
Терапевтичні методики
Ефективність, результативність і ціни лікування гаймориту залежать від переліку застосовуваних методів. У клініці Медеус використовують інноваційні розробки світової медицини, пов'язані з використанням електромагнітних полів і хвиль широкого спектра. Це дає змогу:
-
стимулювати регенерацію тканин;
-
забезпечити правильну роботу імунної системи;
-
провести детоксикацію;
-
знищити хвороботворні мікроорганізми;
-
усунути запалення в гайморових пазухах.
Лікування набрякового гаймориту також може виконуватися іншими методиками залежно від клінічної картини. Наприклад, хороші результати показують терапії:
Якщо у вас діагностовано гайморит, вартість лікування також залежатиме від необхідності застосування специфічних методів. Мова про генну, клітинну та імуноклітинну терапію, а також використання стовбурових клітин для регенерації пошкоджених тканин.
Терміни лікування гаймориту
Лікування гайморових пазух проводиться курсами по 10 днів. Зазвичай потрібно від 1 до 3 курсів залежно від вашого стану та особливостей перебігу захворювання. Якщо запалення проходить у складній формі, лікар може призначити препарати для амбулаторного лікування (терміни визначаються індивідуально).
Зв'яжіться з фахівцями Medeus Medical Center будь-яким зручним способом, якщо хочете записатися на консультацію.