Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування стафілокока

У нашому медичному центрі ми пропонуємо весь спектр діагностики та лікування інфекції стафілокока, включаючи комплексний підхід і сучасні методи терапії. Перш за все, ми дотримуємося принципу всебічної діагностики для точного визначення стану пацієнта і вибору найбільш ефективної стратегії лікування.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування стафілококової інфекції: комплексний підхід від Медеус 

У сімействі Staphylococcaceae є не тільки патогенні, а й умовно-патогенні бактерії. До других і належать стафілококи - бактерії, які в нормі не завдають шкоди людському організму. Але за певних обставин, наприклад, зниження імунних функцій організму, такі бактерії стають збудником групи стафілококових захворювань, тоді як патогенні небезпечні навіть для повністю здорових людей.

Інфекція може вразити будь-які органи і тканини організму. Одні захворювання не несуть великої загрози, наприклад, шкірні, а інші в запущеній формі можуть стати причиною серйозних проблем. Ось чому комплексне лікування стафілокока в Києві в сучасній клініці Медеус - найкращий варіант позбутися інфекції.

Лікування патогенного стафілокока: види бактерій

Колонії стафілококових бактерій здатні розвиватися навіть в умовах відсутності кисню. Більшість із відомих науці видів (понад 40) не здатні завдати шкоди людському організму.  

 • Якщо в організмі знижується імунна здатність або відбуваються інші сприятливі фактори для розмноження бактерій у глибоких шарах тканин, розвивається інфекція. До числа небезпечних для організму зараховують такі різновиди:
 • Сапрофітний - найнебезпечніший вид, колонії якого можуть вражати органи сечовидільної системи та геніталії. Своєчасне лікування сапрофітного стафілокока не тільки допоможе позбутися дискомфортних відчуттів під час сечовипускання, а й зовсім забути про цистит і уретрит. 
 • Епідермальний - живе на всіх видах тканин. Особливо небезпечний у разі потрапляння в кров. Якщо на шкірному покриві він може призвести, наприклад, до банального кон'юнктивіту або гнійних запалень, то занесений під час хірургічного втручання стає причиною сепсису та ендокардиту. Коли в пацієнта епідермальний стафілокок, лікування завжди передбачає застосування протибактеріальних препаратів останнього покоління.
 • Золотистий - надзвичайно небезпечний вид бактерій. Вважається найагресивнішим, хоча фахівці стверджують, що його носіями є близько 50% людей. Золотистий стафілокок, лікування якого обов'язково передбачає попереднє дослідження на чутливість до антибіотиків, є причиною екзем, остеомієлітів, бактеріальних ангін і багатьох інших захворювань. У цього мікроорганізму підвищена стійкість до антибактеріальних медикаментів, високих температур і впливу радіоактивних променів.
 • Гемолітичний - бактерії, які здатні вражати органи дихальної системи, суглоби та кісткову тканину, органи шлунково-кишкового тракту, сечовидільну систему. Коли діагностовано гемолітичний стафілокок, лікування слід починати негайно.
Лікування при золотистому стафілококу

Стафілокок в організмі: лікування, прояви

У нормі стафілококові бактерії будь-якого виду не несуть загрози для організму людини. Але якщо з якихось причин знижується імунітет, відбувається інфікування. Наприклад, вам може знадобитися лікування стафілокока на шкірі або іншому органі після: 

 • вірусних захворювань, таких як гепатити, ПВЧ та ін.;
 • виявлення статевих інфекцій;
 • терапії онкологічних захворювань;
 • перенесених хірургічних маніпуляцій тощо.

При цьому не існує явних симптомів, що вказують на стафілококове інфікування. Остаточний діагноз підтверджується тільки після лабораторних досліджень.

У разі інфікування певних органів за непрямими ознаками можна припустити наявність збудника і провести відповідні аналізи. Так, якщо підтверджено стафілокок у горлі, лікування включатиме як боротьбу з виявленою бактерією, так і стандартний комплекс терапії в разі ангіни або ларингіту.

До загальної симптоматики, залежно від локалізації, відносять:

 • підвищену температуру тіла (до 40 °С);
 • нагноєння ран, почервоніння ділянок шкіри навколо них і підвищення температури;
 • появу набряків біля очей, безпричинну сльозоточивість;
 • загальну слабкість організму, порушення режиму сну, диспное;
 • больові відчуття в горлі;
 • нудоту, блювоту і порушення зі стільцем;
 • низький артеріальний тиск.

Захворювання потребує негайного лікування, щоб не допустити поширення інфекції на інші, сусідні органи. Так, своєчасне лікування стафілокока в носі зупинить ріст колонії та запобіжить виникненню нових ЛОР-захворювань.

Лікування від стафілокока: шляхи інфікування

Окремо варто зауважити, що інфікування можливе різними шляхами, а саме:

 • Після вживання забрудненої води в сирому вигляді або зіпсованих продуктів. 
 • Під час контакту із зараженими побутовими предметами. Вам може знадобитися лікування шкірного стафілокока, навіть якщо торкнутися поручнів у транспорті, ручок дверей у місцях загального користування тощо.
 • По повітрю від інфікованої людини, наприклад, під час кашлю або чхання.

Інфікована мати може заразити дитину під час пологів.

Лікування гемолітичного стафілокока

Діагностика та лікування при стафілококу в медичному центрі Medeus

Перед тим як призначити лікування стафілокока епідермального, золотистого або інших видів, у медичному центрі "Медеус" проводиться всебічне обстеження вашого організму

Завдяки діагностичному комплексу Timewaver Med фахівці клініки знатимуть все про ваш організм. Устаткування - ефективний інструмент для постановки діагнозу, виявлення причин патологій і визначення факторів ризику.

Бактерія стафілокок лікування вимагає тривалого і ретельного. Істотно скоротити термін терапії допоможе комплексна діагностика, зокрема з лабораторними та інструментальними дослідженнями. У Медеус це:

 • Дослідження мікробіома. Аналіз показує склад і баланс мікроорганізмів в організмі пацієнта. Це дає змогу виявити патогенний стафілокок, лікування якого потрібне, а також оцінити масштаби колонії. Цей аналіз особливо корисний для визначення схеми терапії та її тривалості. 
 • Тести на метаболізм речовин. Відхилення в метаболічних процесах можуть вказувати на наявність стафілококової інфекції. Завдяки результатам тесту можна оцінити масштаб впливу бактерій на організм. 
 • Електроенцефалограма із застосуванням штучного інтелекту. Проводиться оцінка стану центральної нервової системи для виявлення впливу на неї стафілококів. 
 • ЕКГ для оцінки стану серцевого м'яза та його роботи. Стафілокок гемолітичний, сапрофітний або іншого виду може впливати на серцеву активність. 
 • УЗД внутрішніх органів. Для постановки діагнозу важливо розуміти стан пошкоджених інфекцією внутрішніх органів: наявність на них запальних процесів і масштаби уражених ділянок.
Лікування стафілокока

Ефективне лікування стафілокока у дорослих і дітей 

Лікування золотистого стафілокока в Києві в нашій клініці триває мінімум 10 днів (1 курс). На повне одужання і реабілітацію можуть знадобитися 1-3 курси терапії. Тривалість лікування, застосовувані методики і призначення препаратів для амбулаторного застосування визначаються фахівцем після ретельного обстеження.

Лікування стафілокока в горлі, вухах, носі, як і інших органах, відбувається з використанням новітніх медичних методів, таких як:

 • Вплив електромагнітними хвилями і полями, які вбивають патогенні мікроорганізми. Також процедура допомагає прискорити регенерацію і відновлення уражених тканин. Якщо у пацієнта стафілокок на шкірі, лікування цим методом особливо цінне. 
 • Пептидна і внутрішньовенна терапії із застосуванням препаратів останніх розробок. Біорегуляторне лікування допоможе прискорити регенерацію, детоксикацію і відновлення організму після згубного впливу патогенних бактерій.
 • Клітинна, імуноклітинна терапії та лікування стовбуровими клітинами. Якщо у пацієнта стафілокок епідермальний, таке лікування буде спрямоване на підтримку і відновлення тканин, уражених інфекцією, відновлення імунітету
 • Інгаляції воднем і ксеноном. Газотерапія ефективна завдяки антиоксидантним і протизапальним властивостям ксенону і водню. Таке лікування за золотистого стафілокока або іншого виду бактерій допоможе знизити больові відчуття і зменшити запальні процеси. 
 • Електро-, магніто- та УЗ стимуляції. Цей вплив дієвий для відновлення нервової системи, зниження болю і поліпшення загального стану організму.

Крім стандартної для нашої клініки апаратної терапії, кваліфікованими фахівцями розробляється індивідуальний план лікування гемолітичного стафілокока або іншого виду, ґрунтуючись на особливостях вашого організму і патологічного процесу.

Для індивідуальної консультації записуйтеся за телефонами клініки або заповнюйте онлайн форму прямо на сайті.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії