Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Хелікобактер Пілорі

У Medeus Medical Center ми застосовуємо передові методи лікування бактерії Хелікобактер Пілорі, фокусуємося на досягненні найкращих результатів. Ваша індивідуальна ситуація завжди враховується під час діагностики та лікування, щоб забезпечити максимально ефективний підхід до вашого одужання.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Хелікобактер Пілорі: лікування в Києві

Helicobacter Pylori - не захворювання. Це назва патогенної бактерії, яка живе й активно розмножується в різних відділах шлунково-кишкового тракту. Коли вона поводиться агресивно, то призводить до низки небезпечних захворювань. Тому якщо у вас виявлено бактерію Хелікобактер, лікування краще проводити перш, ніж з'являться неприємні симптоми.

Хелікобактер лікування

Паличка Хелікобактер: що це таке

Хелікобактер Пілорі - це паличкоподібна бактерія, яка широко поширена в природі. Насправді вона живе в організмі в кожного другого жителя планети. Але далеко не у всіх проявляє себе агресивно: все залежить від стану імунної системи та наявності хронічних патологій.

Бактерія поширюється побутовим шляхом: через їжу, предмети гігієни, побуту, а також під час контакту з інфікованою людиною. Навіть якщо людина-носій не має виражених проблем зі здоров'ям, вона може заразити іншу.

Перш ніж говорити про Хелікобактер, лікування та діагностику, потрібно розуміти, як влаштований ШКТ. Шлунковий сік, який бере участь у перетравленні їжі, більшою мірою складається з соляної кислоти. Оскільки оболонка шлунка вкрита особливим шаром слизу, то кислота не пошкоджує стінки ШКТ. Але Helicobacter - бактерія, яка почувається чудово саме в кислому середовищі. Потрапляючи в шлунок, вона активно розмножується, легко проникає через слиз і прикріплюється безпосередньо до слизової оболонки шлунка. У процесі життєдіяльності паличка виділяє низку токсинів, які роз'їдають оболонку, спричиняють ушкодження та виразки. 

Саме тому інфекція становить небезпеку, і лікування Хелікобактер Пілорі необхідне.

Захворювання, спричинені бактерією Хелікобактер Пілорі

Якщо паличка довго перебуває в шлунку, а лікування відсутнє, рано чи пізно вона може викликати низку патологій:

  • Гастрит. Запалення слизової оболонки шлунка за відсутності лікування Хелікобактерної інфекції - поширене явище. Оскільки бактерія стійка до кислого середовища, вона легко пошкоджує слизову оболонку, спричиняючи запалення та біль.
  • Виразка шлунка та дванадцятипалої кишки. У запущених ситуаціях, коли не звертають увагу на ознаки гастриту, Хелікобактер переходить у глибокі шари слизової та спричиняє виразку.
  • Дуоденіт - запалення дванадцятипалої кишки.
  • Рак шлунка. Якщо не проводити лікування шлунка від Хелікобактер, це також може призвести до онкології. Таких випадків вкрай мало - менше 1% серед усіх патологій, спричинених інфекцією. Проте ігнорувати цей факт не можна.
Хелікобактер пілорі лікування

Helicobacter Pylori лікування та симптоми

Коли існує підозра, що в організмі є бактерія Хелікобактер, лікування починається з діагностики та аналізу симптомів. Ознаки інфекції завжди пов'язані з порушенням роботи ШКТ і болях у животі. Слід одразу ж звернутися до лікаря, якщо ви помічаєте неприємні прояви:

  • Регулярний біль у шлунку та іншій ділянці живота.
  • Постійна нудота, особливо після прийому їжі, може бути блювота.
  • Періодичне підвищення температури тіла без видимої причини.
  • Втрата апетиту і різке зниження маси тіла.
  • Випорожнення з домішками крові.

Часто за палички Хелікобактер аналіз крові показує анемію. На її тлі пацієнт постійно відчуває втому, хоче спати, стає блідим.

За бактерії Хелікобактер лікування часто ускладнюється тим, що хворий не звертає увагу на перші симптоми, вважаючи їх неважливими і незначними:

  • Неприємний присмак у роті та запах із рота.
  • Закреп або рідкі випорожнення.
  • Здуття живота.
  • Відрижка та печія.

Бактерії Хелікобактер: лікування та діагностика

Перш ніж призначати терапію при паличці Хелікобактер, необхідно провести діагностику. У центрі Медеус за будь-яких захворювань обстежують весь організм. Це вкрай важливо, щоб оцінити здоров'я пацієнта, відзначити його індивідуальні особливості, виявити хронічні захворювання. Адже при Хелікобактер Пілорі лікування може ускладнюватися наявністю супутніх патологій. 

Комплексна діагностика включає:

  • Огляд пацієнта кваліфікованим лікарем, збір анамнезу та аналіз скарг.
  • Обстеження на діагностичному комплексі Teamviewer Med, що дає змогу отримати всебічну інформацію про організм.
  • Діагностику стану центральної нервової системи із застосуванням сучасного шолома ЕЕГ зі штучним інтелектом.
  • УЗД внутрішніх органів, включно зі шлунково-кишковим трактом, нирками та печінкою. Це необхідно, щоб оцінити стан внутрішніх органів і можливу шкоду, завдану бактерією Хелікобактер.
  • ЕКГ для оцінки роботи серця.
  • Загальний розгорнутий аналіз крові з додатковими параметрами. Стан крові дає змогу ширше побачити картину захворювання і патологічні процеси в організмі.
  • Додаткові діагностичні дослідження: генетичні аналізи, оцінку мікробіома, метаболізму та інші.

Після того як лікарі виявляють в організмі Helicobacter, лікування призначається відразу.

Мікроб хелікобактер пілорі лікування

Helicobacter Pylori лікування в Медеус

У медичному центрі Medeus Medical Center застосовуються передові методи лікування, сфокусовані на досягненні найкращих результатів. Завжди враховується індивідуальна ситуація кожного пацієнта, щоб забезпечити максимально ефективний підхід до одужання. При Хелікобактер лікування включає цілий комплекс процедур:

  1. Терапія електромагнітними хвилями і полями широкого спектра. Вони проникають у глибокі шари тканин, включно з областями, де мешкає Helicobacter Pylori. Під дією хвиль і полів клітинні стінки палички Хелікобактер руйнуються, що призводить до її знищення. Розмір колонії Helicobacter Pylori в шлунку зменшується, що призводить до зняття запалення і полегшення симптомів захворювання.
  2. Застосування пептидної терапії та внутрішньовенної терапії (крапельниці) під час лікування від Хелікобактер спрямоване на боротьбу з інфекцією. Пептидні ланцюги допомагають відновити пошкоджену слизову шлунка, а також активувати імунну систему. Таким чином організм сам бореться з інфекцією, слизова оболонка ШКТ поступово регенерується.
  3. Терапія газами - ксеноном і воднем. Лікування Хелікобактер Пілорі передбачає зняття запалення, викликаного інфекцією. З цим завданням справляється газотерапія. Ксенон і водень мають протизапальні властивості, завдяки чому знижується активність і кількість Helicobacter Pylori в шлунку. Гази також надають глибокий розслаблювальний ефект, знімаючи больовий синдром, викликаний інфекцією.
  4. Лікування Хелікобактерної інфекції охоплює відновлювальну та підтримуючу терапію. Завершальний етап лікування передбачає генну, клітинну та імуноклітинну терапію. Завдяки цим новим технологіям відновлення пошкоджених тканин відбувається швидше. Додатково також здійснюється підтримка нервової системи і головного мозку за допомогою електромагнітної та УЗ стимуляції.

У разі Хелікобактер Пілорі лікування в центрі Медеус займає 10 днів. Для повного одужання необхідно пройти 1-3 курси залежно від клінічної картини. Ми завжди прагнемо адаптувати лікування до потреб пацієнта, тому терміни і призначення визначаються з урахуванням індивідуальних особливостей і прогресу лікування.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії