Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Електроенцефалограма

Під час діагностики стану центральної нервової системи використовується шолом ЕЕГ iSyncWave зі штучним інтелектом (AI-EEG), що використовується для вимірювання електричної активності мозку та обробки цих даних за допомогою штучного інтелекту. У результаті отримуємо точну картину стану мозку пацієнта - це сучасний підхід до діагностики та лікування неврологічних захворювань на ранніх стадіях.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Електроенцефалограма у Києві

Головний мозок - центральний орган, від якого залежить діяльність усієї нервової системи людини. Дослідити його досить важко, але електроенцефалографія (ЕЕГ) вирішує це завдання.

Електроенцефалографія (ЕЕГ) - суть методу

Людський мозок має електричну активність, яка створює певні коливання і ритми. Виділяють 2 основні ритми зі своєю частотою та амплітудою:

  1. α-ритм - 8-13 Гц, амплітуда 25-55 мкВ;
  2. β-ритм - 14-30 Гц, амплітуда 15-20 мкВ.

Такі показники визначаються у здорової людини. Але при захворюваннях нервової системи значення відрізняються. І обстеження головного мозку на ЕЕГ показують такі зміни.

Електроенцефалографія - метод дослідження, під час якого визначають електричну активність головного мозку для діагностики низки патологій.

Електроенцефалографію (ЕЕГ головного мозку) проводять за допомогою електродів, які розміщують на різних ділянках голови. Вони працюють як датчики: зчитують коливання потенціалів і реєструють їх. Наприкінці обстеження отримують електроенцефалограму - графічне зображення біострумів мозку.

Отримані результати дають змогу діагностувати захворювання нервової системи, встановити ступінь патології, а також відрізнити одну хворобу від іншої.

Енцефалограма

Як проводиться енцефалограма в Києві 

У медичному центрі Medeus Medical Center енцефалограма головного мозку на апараті ЕЕГ проходить в окремому кабінеті. Пацієнт сідає в крісло, йому на голову надягають спеціальний шолом із датчиками. Вони рахують електричну активність головного мозку в різних його ділянках. Усі дані обробляє система штучного інтелекту. Вона ж передає показники на монітор у вигляді енцефалограми. Процедура триває 5 хвилин залежно від ситуації.

ЕЕГ діагностика: показання

Зробити енцефалограму головного мозку зазвичай призначає невролог після попереднього огляду та консультації. Прямими показаннями до проведення ЕЕГ є:

  • Періодичні непритомності, не пов'язані з анемією або гормональними перебудовами в організмі.
  • Порушення когнітивних функцій - погане запам'ятовування, знижена увага, неможливість зосередиться.
  • Підозра на епілепсію.
  • Часті судоми в тілі та кінцівках.
  • Видимі симптоми психічних порушень. Нервова система і психічна діяльність нероздільно пов'язані. Не дивно, зробити ЕЕГ у Києві часто рекомендують у психіатрії.
  • Безсоння і підвищена збудливість. У головному мозку є область, яка відповідає за здоровий сон, і якщо вона працює неправильно, ЕЕГ це показує.
  • Сильна втома протягом дня.
  • Головний біль і запаморочення.
  • Заїкання і складність із мовленням. Мовленнєвий центр у головному мозку також легко обстежити за допомогою ЕЕГ.

Обов'язково потрібно пройти ЕЕГ у разі травм голови, після струсу мозку, перенесеного інсульту та інфекції головного мозку.

Обстеження головного мозку

Енцефалограма в Києві: чи небезпечно це

ЕЕГ вважається безпечним методом обстеження. Він дозволений і дітям, і вагітним жінкам. Електроенцефалографія не чинить негативної дії на судини голови, не створює радіоактивного опромінення. Тому протипоказання до ЕЕГ зводяться до мінімуму.

Протипоказання до ЕЕГ головного мозку

Не всім можна зробити енцефалограму в Києві, є стани, за яких процедуру потрібно відкласти. Серед них:

  • Відкрита черепно-мозкова травма.
  • Гострі запальні захворювання.
  • Свіжі шви після лікування або операції на головному мозку.
  • Деякі патології серця і судин.

Якщо лікар вважає, що пацієнту необхідна електроенцефалограма, зробити її можна, коли рани на голові загояться. У разі захворювань серцево-судинної системи необхідно консультуватися з кардіологом.

Віруси та застуда не є прямим протипоказанням до проведення ЕЕГ. Але якщо ви захворіли, краще відкласти діагностику, оскільки зчитування активності головного мозку має проходити в стані спокою. Небажано відволікатися на кашель і нежить.

Особливості ЕЕГ у Києві в центрі Medeus Medical Center

Medeus Medical Center пропонує зробити енцефалограму головного мозку на інноваційному обладнанні високого експертного класу. Його використовують провідні медичні установи США та Європи. Для запису ЕЕГ застосовується спеціальний шолом iSyncWave зі штучним інтелектом (AI-EEG). Ця розробка з Кореї отримала широке визнання у світі науки і схвалена FDA. Наразі аналогів такої апаратури в Україні немає.

Особливість шолома полягає в тому, що всі дані приймає, обробляє та аналізує штучний інтелект. Така система здатна робити складні обчислення, працюючи з великим обсягом інформації, і вловлювати навіть найнезвичайніші сигнали головного мозку. Завдяки цьому ЕЕГ головного мозку проходить точно, а захворювання нервової системи діагностуються на ранніх стадіях.

Апаратура для ЕЕГ у Medeus Medical Center здатна виявити:

За допомогою системи штучного інтелекту запис ЕЕГ виходить дуже точним. Тому немає необхідності проводити додаткові дорогі обстеження.

Крім того, шолом ЕЕГ використовується для моніторингу стану мозку в реальному часі. Це зручно і важливо для тих випадків, коли в пацієнта різко змінюється стан, і лікарю потрібно зреагувати на ситуацію.

Підготовка до ЕЕГ

Ви можете записатися на ЕЕГ у будь-який зручний для вас час. Але враховуйте, що процедура потребує певної підготовки:

  • За добу до обстеження головного мозку на ЕЕГ не вживайте газовану воду, каву та кофеїн, шоколад, медикаменти, що чинять дію на нервову систему.
  • Не користуйтеся в день енцефалограми косметикою для волосся - пінками, шампунями, гелями тощо.
  • Підготуйтеся морально до ЕЕГ. Під час діагностики вам одягнуть на голову шолом з електродами, в якому потрібно перебувати спокійно не менше 5 хвилин.

Після діагностики одразу повертайтеся до своїх звичних занять і чекайте на результат.

Розшифровка

Після запису ЕЕГ лікар видає висновок. Уся інформація, отримана в процесі обстеження, обробляється штучним інтелектом з високою точністю. Додатково лікар вивчає електроенцефалограму і робить власні висновки. За результатами ЕЕГ ставлять остаточний діагноз і призначають лікування. У деяких випадках потрібні консультації онколога, кардіолога, хірурга або інших фахівців.

Електроенцефалографія

Енцефалограма: ціна в Києві 

Скільки коштує ЕЕГ головного мозку? Річ у тім, що вартість енцефалограми в Києві може бути дуже різною. Вона залежить від рівня клініки, в якій проводять обстеження, від використовуваного обладнання.

Медичний центр Medeus Medical Center пропонує пройти електроенцефалографію в Києві, ціна якої не вказана окремо, адже процедура є частиною комплексного обстеження організму. Обстеження роблять за допомогою сучасного шолома для електроенцефалографії, який використовують провідні клініки світу.

Лікарі з досвідом роботи знаходять індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Професіоналізм лікарів і якість апаратури дають змогу обстежити головний мозок на ЕЕГ у Києві з високою точністю і можливістю визначити навіть складні діагнози.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії