Імунодефіцит: лікування, діагностика, причини
Імунодефіцит - різноманітні захворювання імунної системи, що призводять до зниження можливостей організму людини протистояти інфекціям. Вкрай важливо повернути імунну систему до нормального функціонування, скорегувавши імунний статус людини. Медеус пропонує методики для боротьби з імунодефіцитом, які широко використовуються за кордоном і мало доступні в Україні.
Імунодефіцит: лікування та розвиток
Імунодефіцит або імунна недостатність - це стан, за якого порушена робота органів імунної системи. Вона не просто ослаблена, а страждає від важких порушень. У результаті організм не може впоратися з вірусами, алергенами, токсинами.
Перш ніж почати лікування імунодефіциту, потрібно знати його причини. До них належать:
-
Генетичний фактор - порушення в синтезі імуноглобулінів або важливих клітин імунної системи.
-
Дисфункція селезінки або тимуса, які є частиною імунної системи людини.
-
Прийом деяких препаратів.
-
Різні аутоімунні та онкологічні захворювання.
-
Затяжні інфекції.
-
Вплив хімікатів і токсинів на організм.
Імунодефіцит призводить до швидкого старіння і хронічних патологій.
Імунодефіцит: лікування та види
Імунодефіцити ділять на 2 великі групи залежно від причини виникнення. До них належать:
-
Вроджена імунна недостатність. Це первинний імунодефіцит, лікування якого вкрай складне. Як правило, причина в ураженні генів. Первинний імунодефіцит показує себе ще в дитячому віці або в дітей перших 10 років життя.
-
Набута імунна недостатність. Це так званий вторинний імунодефіцит, лікування якого призначається відразу після діагностики. Позбутися більшості видів патології можна, якщо вчасно вжити заходів. Крім ВІЛ, причинами набутого імунодефіциту стають несприятливі чинники зовнішнього середовища, затяжні інфекції. Це затяжні інфекції, опромінення, приймання медикаментів, дія токсинів і патогенів на організм.
Імунодефіцит: лікування та симптоми
Ознаки імунодефіциту часто плутають зі звичайним зниженням імунітету, проте його симптоми більш виражені:
-
Часті вірусні інфекції, які проходять з ускладненнями - отити, пневмонії.
-
Уразливість перед патогенною та умовно патогенною мікрофлорою. У зв'язку з цим можуть розвиватися грибкові захворювання, фурункульоз і навіть туберкульоз.
-
Аутоімунні захворювання.
-
Загострення хронічних процесів частіше 3-4 разів на рік.
У разі виявлення цих симптомів важливо звернутися до лікаря в терміновому порядку і підібрати лікування імунодефіциту.
Імунодефіцит: діагностика в Медеус
Ми пропонуємо пацієнтам діагностику всього організму, спрямовану на виявлення імунодефіциту і причин, які його спровокували. У разі виявлення уражень в імунітеті дуже важливо діяти на корінь проблеми. Тому діагностика імунодефіциту вкрай важлива. Вона включає такі етапи:
-
Консультація лікаря, аналіз симптоматики та призначення додаткових аналізів.
-
Діагностика на сучасному обладнанні, яке визначає навіть приховані причини імунодефіциту. Такий підхід дуже актуальний, коли йдеться про діагноз первинний імунодефіцит: діагностика його завжди складна.
-
Обстеження внутрішніх органів за допомогою УЗД, а також проведення ЕКГ оцінки роботи серця за імунодефіциту.
-
Аналіз роботи нервової системи за допомогою шолома ЕЕГ. Отримуючи дані про стан нейронів і уражень у головному мозку, лікар може точніше підібрати лікування імунодефіциту.
-
Лабораторні аналізи на низку показників, які враховуються під час вибору терапії.
Після діагностики та виявлення причини розробляється план лікування.
Лікування імунодефіциту в Києві в центрі Медеус
Терапія імунодефіциту призначається в індивідуальному порядку. Підбираються процедури, курс лікування, додаткові медикаменти і процедури. Але загалом, якщо виявлено імунодефіцит, лікування включає 4 напрямки:
-
Використання електромагнітних хвиль і полів. Вони надають сильний імуномодулювальний, детоксичний і антимікробний ефект. У результаті організм позбавляється патогенної мікрофлори, хімічних речовин і шлаків. Лікування вторинного імунодефіциту зазвичай супроводжується цією процедурою. Також електроволни позитивно діють на кровообіг, стимулюють вироблення кров'яних тілець кістковим мозком, допомагають подолати запалення і нормалізують гормональний фон.
-
Крапельниці та ін'єкції біорегуляторними препаратами. Це унікальні біотехнологічні розробки, спрямовані на відновлення імунітету та його підтримку.
-
Пептидна терапія. Пептидні препарати доповнюють схему терапії. Лікування імунодефіциту в дорослих за допомогою пептидів допомагає відновити клітини імунної системи. Препарат діє безпосередньо на пошкоджений ланцюг білка в клітинах органу і сприяє регенерації.
-
Імуноклітинна терапія використовується в разі імунодефіцитів, пов'язаних із порушеним виробленням лімфоцитів.
Загальний курс лікування становить 10 днів із постійними процедурами в клініці. Щоб досягти стійкого ефекту, деяким пацієнтам призначається повторна терапія.
Імунодефіцит: лікування, діагностика, вартість
Ціни на терапію імунодефіциту в Медеус уточнюйте в адміністраторів клініки. Запишіться на прийом, і вже під час першого візиту вам запропонують індивідуальний план діагностики та терапії.