Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування хламідіозу

Здійснюємо комплексну діагностику та лікування хламідіозу. Лікування хламідіозу включає: застосування електромагнітних полів і хвиль, біорегуляторну терапію, пептидну терапію, газову терапію. Наші фахівці розроблять для Вас індивідуальну схему лікування з урахуванням усіх особливостей вашого організму.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування хламідіозу в Medeus Medical Center

Лікування хламідіозу у чоловіків і жінок найчастіше пов'язане з передачею інфекції статевим шляхом. Але хламідії можуть викликати запалення не тільки сечостатевої системи. Ці мікроорганізми вражають слизову оболонку ротової порожнини, дихальні шляхи і навіть очі, спричиняючи серйозні ускладнення.

Хламідіоз: лікування та причини інфекції

Хламідійна інфекція - це захворювання, спричинене мікроорганізмами роду Хламідії. Вони передаються від людини до людини, повітряно-крапельним шляхом і через заражене м'ясо тварин. Рід Хламідії включає 9 видів, і найбільш небезпечними для людей є 3 з них:

 1. Chlamydia psittaci. Присутня в організмі тварин - у сечі, калі та статевих органах. Якщо м'ясо тварини було погано оброблене, то хламідії можуть потрапити до людини з їжею. 
 2. Chlamydia pneumoniae. Інфекція, яка провокує запалення легенів (пневмонію), а також інші захворювання дихальної системи - бронхіт, ангіну, фарингіт тощо. Також цей патоген дає ускладнення на серце і судини. Передається мікроорганізм повітряно-крапельним шляхом. Лікування хламідіозу, викликаного Chlamydia pneumoniae, важливе для дітей і новонароджених. Оскільки вони вразливі перед цією інфекцією.
 3. Chlamydia trachomatis. Найпоширеніші серед усіх видів хламідій, які завдають неприємностей людині. Цей вид передається статевим шляхом і вражає сечостатеву систему. Також він може спричиняти кон'юнктивіт або ураження слизової оболонки ротоглотки. Страждають від захворювання однаково жінки і чоловіки. Якщо у жінки в парі є хламідії, у чоловіка лікування призначається також. І навпаки.
Лікування хламідіозу

Хламідії: лікування та види патології

Як така класифікація хламідіозу відсутня, але його можна розділити щодо локалізації запалення:

 • Хламідіоз дихальних шляхів, за якого виникає пневмонія, бронхіт тощо.
 • Хламідійний кон'юнктивіт. Якщо є хламідії в очах, лікування відбувається за допомогою спеціальних офтальмологічних препаратів.
 • Хламідіоз статевих шляхів - найпоширеніший вид патології.

Крім того, лікування хламідіозу відрізняється залежно від характеру перебігу процесу:

 1. Безсимптомний перебіг. Інфекція спить в організмі й не проявляє себе. Її часто діагностують під час профілактичного огляду в гінеколога або уролога. 
 2. Рецидиви або хронічний перебіг. Періодично з'являються різкі симптоми, які затихають. Потім вони з'являються знову. Такі "хвилі" захворювання можуть тривати кілька років, і хворий не поспішає до лікаря.
 3. Розвиток ускладнень. Своєю чергою буває раннім і пізнім. За раннього розвитку пацієнт страждає від болю і яскраво виражених симптомів. Додаються запалення - цистит, уретрит, орхіт тощо. При пізньому розвитку ускладнень спочатку виникає хронічний процес, який може тривати роками. У якийсь момент після чергового загострення різко розвиваються ускладнення.

Лікування хламідіозу необхідне за будь-якого характеру його перебігу.

Хламідіоз: лікування та симптоми

Інкубаційний період хламідіозу проходить від тижня до місяця, при цьому будь-які симптоми відсутні. І навіть після того як інфекція вже зміцніла в організмі, вона може перебувати там у прихованій формі. Тому лікування хламідіозу часто відкладається через пізнє виявлення хвороби. 

Якщо йдеться про ураження сечостатевої системи, то можуть проявитися такі симптоми:

 • виділення зі статевих шляхів зеленуватого відтінку, гнійні;
 • виділення з уретри, особливо в ранковий час;
 • кров'янисті виділення і кровотечі у жінок;
 • часті позиви до сечовипускання, розвиток циститу;
 • свербіж у ділянці статевих органів;
 • набряк статевих органів - яєчок у чоловіків, статевих губ у жінок;
 • болі внизу живота;
 • болі під час статевого акту або під час еякуляції.

Якщо інфекція активно розвивається і загострюється, піднімається температура, з'являється лихоманка, виникає втома і слабкість.

Хламідіоз у жінок лікування

Хламідії: лікування та ускладнення

Коли в організмі виявлено хламідію трихоматіс, лікування слід проводити відразу. В іншому разі інфекція переходить у хронічну форму і може проявлятися протягом усього життя. Крім того, хламідіоз дає низку неприємних ускладнень для всього організму, особливо для репродуктивної системи.

У жінок хламідіоз спричиняє порушення менструального циклу і його болючість. Запалюються маткові труби, яєчники, внаслідок чого може статися позаматкова вагітність або сформуватися спайки в ділянці матки і придатків.

Лікувати хламідіоз у жінок важливо до того, як настане вагітність. Тому що хламідії вкрай небезпечні для майбутньої мами і дитини. Серед ускладнень можуть бути передчасні пологи, патології розвитку плода та інфікування дитини під час пологів. Так, близько 40% випадків кон'юнктивіту новонароджених пов'язано саме з хламідіями, які дитина отримала від матері.

Відсутність лікування хронічного хламідіозу в чоловіків призводить до запалення придатків і яєчок, зниження статевого потягу і навіть до імпотенції.

Хламідіоз: лікування та діагностика в центрі Медеус

У центрі Медеус лікування будь-яких патологій починається з комплексної діагностики. Це дуже важливий крок, тому що ми розглядаємо організм як цілісну систему. Лікувати інфекції потрібно в декількох напрямках, адже вони завдають шкоди імунній та репродуктивній системам, а також печінці та ниркам.

Лікування за хламідіозу передбачає такі етапи діагностики:

 1. Огляд і бесіда з лікарем, щоб повноцінно виявити і проаналізувати ваші скарги та симптоми.
 2. Обстеження на діагностичному комплексі Timewaver Med дає нам змогу провести всебічну оцінку здоров'я і стану вашого організму. Перевірка може показати без аналізів наявність інфекцій і запалень.
 3. УЗД органів малого таза допоможе оцінити стан сечостатевої системи.
 4. Аналіз крові на антитіла. Цей тест показує наявність антитіл у крові до хламідійної інфекції. Позитивний результат свідчить про те, що ви колись перехворіли на хламідіоз, або ж в організмі зараз присутні хламідії trachomatis, лікування яких потрібне в терміновому порядку.
 5. Лабораторні аналізи сечі та молекулярно-біологічні тести, такі як полімеразна ланцюгова реакція (PCR) для виявлення ДНК хламідій. Це тест, який безпосередньо показує наявність хламідіозу і підтверджує діагноз.

Отримані результати діагностики аналізує наш фахівець, після чого складається індивідуальний план лікування хламідійної інфекції залежно від результатів обстеження.

Хламідіоз у чоловіків лікування

Лікування хламідіозу жінок і чоловіків у Медеус

Після того як складено план терапії, починається лікування інфекції. Воно включає сучасні підходи, які спрямовані на придушення інфекції, зниження запального процесу, поліпшення стану імунної системи та органів, пошкоджених унаслідок захворювання.

Лікування від хламідіозу включає:

 1. Застосування електромагнітних полів і хвиль, які сприяють знищенню патогенних мікроорганізмів, а також пом'якшенню алергічних реакцій, стимулюючи природні механізми захисту організму. Цей метод також запускає обмінні процеси в організмі загалом, допомагаючи нормалізувати функцію імунної системи. Підхід особливо корисний, коли йде лікування хронічного хламідіозу.
 2. Біорегуляторна терапія застосовується для детоксикації та очищення організму, відновлення пошкоджених клітин, антиоксидантного захисту, зміцнення імунної системи.
 3. Пептидну терапію, яка стимулює оновлення клітин, сприяючи зменшенню запалення. Лікування хламідіозу в жінок часто ускладнюється неприємними симптомами з боку сечостатевої системи. Пептидні препарати усувають ці прояви та полегшують стан, відбувається нормалізація гормонального фону.
 4. Газова терапія з використанням ксенону і водню застосовується для зниження запальних процесів. Вона також підходить, якщо є хламідії в роті, лікування яких буває важким. Інгаляції постачають газ у кровоносне русло, а також у дихальні шляхи. Газотерапія усуває токсичні ефекти і може сприяти запобіганню програмованої загибелі клітин (апоптозу), а також виконує антиоксидантну функцію.

Лікування хламідіозу завжди підбирається в індивідуальному порядку, залежить від тяжкості перебігу процесу й особливостей вашого організму. Тривалість курсу становить 10 днів, але для більш складних випадків може знадобитися від 1 до 3 курсів. При цьому, залежно від клінічної картини, ми індивідуально підбираємо препарати для амбулаторного лікування.

Вартість лікування хламідіозу в Києві

Терапія в медичному центрі "Медеус" передбачає діагностику захворювань і повний огляд всього організму, консультацію досвідченого лікаря, обстеження на сучасному обладнанні експертного класу, а також препарати з біотехнологічних лабораторій. 

На повний курс лікування хламідіозу вартість визначається в індивідуальному порядку. Вона залежить від застосовуваних методів терапії та її тривалості. Якщо вас цікавить лікування хламідіозу, ціна і ваш індивідуальний план терапії, записуйтеся на консультацію до лікаря.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії