Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування міоми матки

Надаємо всебічну діагностику, включно із застосуванням передових методів, таких як діагностичний комплекс Timewaver Med, для виявлення міоми та всіх факторів ризику. Індивідуальна схема лікування міоми включає в себе використання передових методів медицини.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Ефективне лікування міоми матки в Києві

Міома матки - захворювання жіночої репродуктивної системи, яке може призвести до безпліддя та інших неприємних наслідків. Лікувати міому необхідно серйозно, оскільки вона несе загрозу жіночому здоров'ю. Клініка Медеус пропонує сучасні підходи в терапії захворювань репродуктивної системи.

Міома матки: лікування та причини

Міома матки - новоутворення в порожнині тіла матки, на її шийці або іншій ділянці органу. Пухлина доброякісна, проте вона небезпечна. Міома великого розміру може проростати в прилеглі тканини, здавлювати внутрішні органи, викликати біль та інші проблеми.

Коли призначають лікування за міоми, також визначають її можливі причини:

 • раннє статеве дозрівання;
 • жінка не народжувала;
 • є зайва вага або ожиріння;
 • отруєння хімікатами й токсинами.

Впливає на розвиток міоми матки прийом деяких медикаментів, зокрема гормональної контрацепції.

Інтрамуральна міома матки лікування

Міома матки: лікування та види

Міому матки відрізняють переважно за місцем її росту. Виділяють такі форми захворювання.

 1. Субсерозна. Розвивається під очеревиною, проростає до черевної порожнини. Лікування субсерозної міоми може ускладнюватися, оскільки пухлина пошкоджує серозну оболонку матки.
 2. Субмукозна. Пухлина росте в порожнину матки. Лікування субмукозної міоми матки пов'язане з частим болем внизу живота і кровотечами.
 3. Інтрамуральна міома матки, лікування якої часто хірургічне. Цей вид пухлини проростає в товщу м'язового шару матки, тобто знаходиться в стінці органу.
 4. Міжзв'язкова міома розвивається в ділянці маткових зв'язок.
 5. Шийкова міома матки, лікування якої пов'язане з терапією не шийці матки. Саме там розташоване новоутворення.

Також розрізняють міому залежно від кількості вузлів на тілі матки. Тому буває одиночна і множинна міома матки, лікування якої набагато складніше. У разі множинного різновиду вузли розкидані по різних районах органу.

Міома: лікування та її симптоми

Лікування міоми матки починається після аналізу симптомів. До основних ознак захворювання належать:

 • порушення менструального циклу аж до відсутності місячних;
 • неможливість завагітніти;
 • маткові кровотечі;
 • біль внизу живота або в місці розвитку пухлини;
 • порушення функції сечового міхура, кишківника в разі їх здавлювання;
 • виділення з гнильним запахом;
 • часті позиви в туалет у разі здавлювання сечового міхура.

Також можуть виникати болі в попереку і крижах.

Інтрамуральний вузол лікування

Міома: лікування та його відсутність

Якщо не проводити лікування міоми матки, можуть виникнути небезпечні ускладнення:

 • перекрут ніжки міоматозного вузла;
 • інфаркт міокарда;
 • запалення внутрішніх органів;
 • тромбоз вен.

Це відбувається через те, що вузол зростає в розмірах, тисне на сусідні органи та судини. Погіршується кровообіг, що й призводить до порушень в організмі. Тому, якщо виявлено вузлову міому, лікування має проводитися відразу.

Міома матки: сучасне лікування та діагностика

У центрі Медеус лікування починається з ретельної діагностики, яка включає кілька етапів:

 1. Огляд і бесіда з лікарем, щоб повноцінно виявити і проаналізувати ваші скарги та симптоми. Ідентифікація основних симптомів міоми, таких як болі внизу живота, менструальні порушення, відчуття тиску внизу живота.
 2. Діагностичний комплекс Timewaver Med для визначення загального стану вашого здоров'я.
 3. Діагностика стану нервової системи. Лікування від міоми може супроводжуватися препаратами для підтримки нервової системи та гормонального фону. Тому слід обстежити головний мозок за допомогою шолома ЕЕГ зі штучним інтелектом.
 4. УЗД органів проводиться, щоб отримати детальну інформацію про стан ваших органів малого таза. Дослідження допомагає виявити пухлину, зафіксувати її розташування та точні розміри.
 5. ЕКГ дає змогу оцінити роботу серця і виявити можливі аномалії. Адже міома може впливати на стан серцево-судинної системи.
 6. Загальний розгорнутий аналіз крові з додатковими параметрами допомагає виявити вогнища запалення і супутні патології.

Якщо поставлено діагноз міома в матці, лікування призначається після загальної оцінки результатів аналізів. Терапія підбирається в кожному окремому випадку.

Субмукозна міома матки лікування

Міома матки: лікування в Києві

Після діагностики ми застосовуємо комплексне лікування міоми, включно з сучасними методами. Всі вони засновані на наукових розробках останніх років. Це інструментальні методи з використанням сучасного обладнання, яке доступне буквально в декількох клініках України. Також медикаментозне лікування за допомогою біотехнологічних препаратів. Лікування за міоми матки включає такі етапи:

 1. Електромагнітні хвилі та електромагнітні поля. Використовуються для впливу на ділянку матки з метою зниження розмірів міоми й зменшення больових відчуттів. Методики спрямовані на нормалізацію гормонального фону, регенерацію клітин, модуляцію імунної відповіді, а також мають протипухлинний ефект. Також вони піднімають імунітет, сприяють регенерації органів, зняттю запалення.
 2. Пептидна терапія. Застосовується для зміцнення тканин матки та зменшення розмірів міоми. Ефективно знімає запалення і допомагає відновити пошкоджені тканини. Пептиди - вбудовуються в пошкоджені білкові ланцюги в тканинах і органах, запускають процес регенерації.
 3. Внутрішньовенна терапія препаратами останніх розробок. Використовується для лікування міоматозних вузлів. Стимулює самовідновлення тканин, зменшує запалення і регулює роботу імунної системи.
 4. Генна терапія, включно з клітинною та імуноклітинною терапією, а також лікування стовбуровими клітинами. Інноваційні методики для боротьби з міомою. Надають комплексну дію на організм, підтримуючи імунну систему і загальне здоров'я.
 5. Медикаментозна терапія і терапія газами (водень, ксенон). Лікування міоми часто пов'язане з підвищеною нервозністю і депресіями жінки. Щоб прибрати тривожність, використовують інгаляції ксенону і водню. Вони чинять глибоку релаксувальну дію на нервову систему. 

Курс лікування зазвичай становить 10 днів. Кількість курсів залежить від розміру і характеру самої пухлини. Для досягнення стійкого позитивного ефекту рекомендовано пройти 1-3 курси протягом року.

Міома матки: лікування і ціна

У клініці "Медеус" пропонується сучасне лікування міоми й захворювань репродуктивної системи. Вартість лікування міоми матки включає консультацію досвідчених фахівців, діагностичний комплекс процедур, а також призначення індивідуального плану лікування міоми. Оплачуються і препарати в рамках терапії. Точний план лікування вашого конкретного випадку уточнюйте під час візиту до лікаря.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії