Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Електрокардіограма

В клініці Medeus для проведення електрокардіограми використовується обладнання від компанії Alivecor, INC. та мобільний електрокардіограф Kardimobile 6L. Процедура відбувається в комфортному кабінеті, електрокардіографія (ЕКГ) виконується без використання присосок та гелю.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Кардіограма серця в Києві в центрі Медеус

Зробити кардіограму радять сімейні лікарі, кардіологи, ендокринологи та інші фахівці. ЕКГ - інформативне дослідження, яке показує роботу серця і судин.

Кардіограма в Києві: що це і навіщо її робити

Кардіографія - метод дослідження серцево-судинної системи, заснований на зчитуванні коливань електричного поля міокарда. Іншими словами, ЕКГ оцінює рівень електричної активності серця. Це дає змогу візуально побачити всі збої в його роботі. Процедура запису ЕКГ відбувається за допомогою спеціального обладнання - кардіографа.

Показники активності серця виводяться на монітор і записуються на паперову стрічку у вигляді ліній і зубців. Ці записи розшифровує лікар, описуючи результат кардіографії. Під час процедури можна отримати дані про серцевий ритм, частоту скорочення міокарда, насичення кров'ю серцевого м'яза, виявити патології камер серця та інших структур.

Зробити ЕКГ у Києві пропонують різні медичні центри та клініки. У Медеус використовується сучасний портативний кардіограф високої точності, який дає змогу отримати результат ЕКГ у день звернення пацієнта.

ЕКГ - один із найпоказовіших і найпростіших методів, який входить у комплексну діагностику низки захворювань. На відміну від УЗД серця, вартість кардіограми набагато нижча, тому використовують її частіше. До того ж ЕКГ не має протипоказань: її роблять дітям і вагітним жінкам.

Зробити ЕКГ серця

Що показує ЕКГ у Києві

Кардіографія дає змогу виявити низку порушень у роботі серця і судин. Якщо зробити кардіограму з розшифровкою, можна визначити такі патології:

  • Стенокардія та ішемія серця. Захворювання, за яких звужується просвіт у коронарних артеріях. У результаті порушується кровообіг у ділянці серця, що призводить до постійного болю в грудях і поганого самопочуття.
  • Аритмія та її види. Збої в ритмах серцевого м'яза дуже важливо виявляти вчасно. Вони можуть свідчити про наявність інших пологий в організмі. Тахікардія - прискорене серцебиття свідчить про порушення роботи серця, судин, про підвищений артеріальний тиск і патології головного мозку. Брадикардія - уповільнене серцебиття часто свідчить про наявність ендокринних патологій.
  • Серцева недостатність - хвороба, пов'язана з порушенням роботи шлуночків серця.
  • Аневризма - розширення аорти або витончення її стінки.
  • Перикардит і міокардит - запалення в різних ділянках серцевого м'яза, які часто проявляються на тлі інфекцій.
  • Інфаркт - гострий стан, за якого кров не надходить до серця, що призводить до некрозу його тканин. У разі виявлення ознак інфаркту на ЕКГ пацієнта негайно направляють до лікарні.

З результатами ЕКГ слід звернутися до кардіолога для проходження подальшої діагностики.

Коли звернутися на обстеження, щоб зробити ЕКГ з розшифровкою

Лікарі рекомендують проходити кардіографію мінімум раз на рік незалежно від того, чи є у вас скарги на роботу серця. Дуже багато патологій серцево-судинної системи на ранніх стадіях проходять приховано. Крім того, низка захворювань ендокринної системи, опорно-рухового апарату, нервової системи, шлунково-кишкового тракту можуть впливати на роботу серця, що також відображається на ЕКГ.

Якщо у вашій родині були випадки захворювань серця або судин, інфаркту чи інсульту, бажано зробити ЕКГ з розшифровкою регулярною процедурою - 2 рази на рік з метою профілактики.

Слід негайно звернутися до лікаря і пройти ЕКГ, якщо ви відчуваєте такі симптоми:

  • гіпертонія та її ознаки - біль у грудях і потилиці, постійно високий тиск;
  • часті болі в грудній клітці, які віддають у ліву лопатку, щелепу;
  • біль і дискомфорт у ділянці серця після фізичної активності;
  • часті запаморочення і непритомність;
  • постійна млявість, сонливість, втома, занепад сил;
  • труднощі з диханням - задишка, нестача повітря;
  • пітливість, особливо в нічний час;
  • судоми та м'язові спазми;
  • тахікардія або аритмія.

Рекомендовано регулярно проводити кардіографію тим, хто перебуває в групі ризику розвитку серцево-судинних патологій. Зробити ЕКГ серця рекомендується, якщо:

  • ви старше 45 років;
  • ви перенесли інфаркт або інсульт 1-2 місяці тому;
  • у вас є атеросклероз і підвищений рівень холестерину в крові;
  • ви страждаєте на цукровий діабет, захворювання щитовидної залози, гіпофіза;
  • у вас остеохондроз хребта;
  • є анемія і нестача вітамінів;
  • ваша вага понад 90 кг;
  • ви активно займаєтеся спортом.

Перший, до кого варто звернутися на консультацію, це сімейний лікар або кардіолог. Вартість електрокардіограми відносно невисока, не нехтуйте обстеженням, адже саме ЕКГ може показати порушення в роботі серця та судин.

Зробити кардіограму

Зробити кардіограму в Києві: підготовка

Перш ніж записатися на ЕКГ, слід виконати низку рекомендацій лікаря:

  1. За 1-2 дні до ЕКГ не приймайте заспокійливих засобів, а також медикаментів, які впливають на роботу серця і судин. Якщо їх прийом життєво важливий, повідомте лікаря про ваше лікування.
  2. Не пийте спиртне за 3 доби до ЕКГ і не вживайте каву в день процедури. Зробити кардіограму серця краще тоді, коли ваш організм не містить залишків алкоголю та кофеїну.
  3. Намагайтеся не піддаватися стресам і фізичним навантаженням за 2 дні до процедури. 
  4. Оптимально записатися на кардіограму в першій половині дня. У цей час серце працює на максимальну потужність.
  5. На процедуру варто приходити спокійним. Якщо ви поспішали, краще віддихатися 20 хвилин і тільки потім робити запис. Ритм дихання може вплинути на результат. 
  6. Безпосередньо перед обстеженням посидьте мовчки кілька хвилин. Будьте готові до того, що під час процедури вам також не можна розмовляти і ворушитися.
  7. У день кардіографії бажано не курити.

Пам'ятайте, що від правильної підготовки завжди залежить точність результатів обстеження. Кардіограма - не виняток.

Електрокардіограма серця: як проходить обстеження

ЕКГ у клініці Медеус відрізняється від стандартної процедури кардіографії. Ми використовуємо новітнє обладнання високого класу точності. Це портативний апарат Alivecor, INC. Kardimobile 6L mobile electrocardiogram, number AC-019. Він дає змогу провести ЕКГ швидко, точно і зручно. Під час ехокардіографії не використовуються контактний гель і присоски, що значно спрощує процедуру.

Попередньо необхідно записатися на кардіограму за телефонами, вказаними на сайті клініки. За 1-2 доби до обстеження слід підготуватися до нього, як описано вище. Діагностика проходить в окремому кабінеті під контролем досвідченого лікаря. Пацієнт заходить у кабінет і лягає на кушетку, а лікар проводить кардіографію.

Запис на ЕКГ здійснюється відразу. На ньому відображаються серцевий ритм та інші важливі показники роботи міокарда. Після цього лікар проводить розшифровку запису і віддає опис на руки пацієнту.

За результатами ЕКГ слід записатися на консультацію для отримання рекомендацій або складання плану терапії.

ЕКГ серця

Електрокардіограма в Києві: ціна

Клініка Медеус пропонує зробити кардіограму швидко на професійному обладнанні. Кардіограму призначають у рамках комплексної діагностики організму при виявленні певної патології. Докладніше про те, скільки коштує кардіограма, можна дізнатися в адміністраторів медичного центру, проте важливо враховувати, що процедуру проводять під час комплексного обстеження і не пропонують як окрему послугу.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії