Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування холециститу

Наш центр надає сучасні методи лікування холециститу, фахівці проведуть всебічну діагностику Вашого здоров'я і розроблять індивідуальну схему лікування, з огляду на особливості Вашого організму і патологічний процес.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Комплексне лікування холециститу жовчного міхура в Медеус

Холецистит зачіпає кожного 5 жителя планети. Це захворювання жовчного міхура, що викликає низку ускладнень. Але якщо грамотно підібрати лікування, холецистит переможемо. Клініка Медеус пропонує сучасні технології для терапії холециститу та його ускладнень.

Що таке холецистит: лікування та причини

Холецистит - запалення жовчного міхура, за якого порушується відтік жовчі, і вона накопичується в органі. Захворювання часто виникає на тлі інших патологій, таких як панкреатит і наявність каменів у жовчному.

Основні причини розвитку холециститу:

 • патології ШКТ - дисбактеріоз, панкреатит, гастрит;
 • паразитарні та вірусні інвазії кишечника;
 • токсичне ураження кишківника, зокрема алергічні реакції на харчові продукти;
 • збої гормонального фону;
 • порушення режиму харчування і споживання шкідливої їжі.

Перш ніж призначити лікування холециститу, лікар також встановлює можливі причини застою жовчі в міхурі. Серед них:

 • камені в жовчному;
 • дискінезія жовчовивідних шляхів;
 • патології розвитку жовчних проток;
 • постійні закрепи тощо.
Хронічний холецистит лікування

Лікування безкам'яного та калькульозного холециститу 

Холецистит ділять на 2 основні форми залежно від того, чи є в жовчному міхурі камені. Виділяють:

 1. Калькульозний холецистит, лікування якого передбачає усунення каменів у жовчному. Ця форма найбільш типова. У разі калькульозного холециститу в жовчному утворюються тверді конкременти, які спричиняють подразнення, запалення і біль, перешкоджають відтоку жовчі.
 2. Некалькульозний холецистит, лікування якого специфічне. Насамперед ускладнена діагностика захворювання, оскільки симптоми можуть свідчити про будь-яку патологію шлунково-кишкового тракту. Камені в міхурі не візуалізуються, тому запідозрити холецистит складніше. Але діагностика і лікування некалькульозного холециститу вкрай важливі, оскільки ця патологія легко переходить у хронічну форму. Причиною безкам'яного холециститу частіше є інфекції, паразити й анатомічні особливості будови жовчних проток.

Хронічний або гострий холецистит: лікування

Залежно від перебігу процесу виділяють гострий і хронічний холецистит.

Гострий холецистит проявляє себе раптово. Пацієнт відчуває різкий біль у правому боці, запалення переходить на всю верхню частину живота, віддає під лопатку і в грудну клітку. Додається блювота і нудота. Лікування за гострого холециститу має розпочатися відразу. Тоді напад спаде через 2-3 тижні. Але якщо з терапією затягнути, то розвивається хронічний процес.

Коли прогресує хронічний холецистит, лікування складніше і триваліше. Для цієї форми характерний млявий перебіг із загостреннями. Тоді протягом життя виникають напади гострого холециститу. Найчастіше це відбувається після вживання важкої їжі, алкоголю та фастфуду. Коли встановлено діагноз хрон. холецистит, лікування супроводжується обов'язковою корекцією дієти.

Гострий холецистит лікування

Холецистит: лікування та симптоми

Симптоматика холециститу часто схожа на звичайне отруєння. Тому пацієнт не завжди поспішає до лікаря. Коли через кілька днів симптоми не минають, а стан погіршується, людина звертається по допомогу. Можуть початися:

 • лихоманка, озноб і підвищення температури тіла;
 • жовтушність шкіри та склер;
 • метеоризм і здуття живота;
 • різка втрата апетиту і нетравлення їжі;
 • гіркий присмак у роті;
 • зневоднення, сухість у роті та білий наліт на язиці.

Лікування холециститу гострого характеру не можна затягувати. Потрібно відразу звернутися в клініку після прояву подібних симптомів.

Якщо розвивається хронічна форма захворювання, то вона проявляє себе такими ж симптомами в період загострення. Іноді у пацієнта може бути порушений серцевий ритм і триматися температура 37 ℃.

Холецистит: діагностика в клініці Медеус

У центрі "Медеус" проводиться комплексна діагностика холециститу, яка включає кілька етапів:

 • Опитування пацієнта й аналіз його скарг. Важливо знати, чи були в сім'ї випадки захворювання, оскільки спадковий фактор відіграє провідну роль у випадку холециститу та його лікування.
 • Оцінка стану організму за допомогою сучасного діагностичного комплексу Timewaver Med. Ця новітня технологія дає змогу не тільки провести діагностику холециститу, а й встановити низку супутніх патологій в організмі, які посилюють перебіг захворювання.
 • Обстеження нервової системи методом ЕЕГ із застосуванням шолома зі штучним інтелектом. Нейрогенні чинники можуть бути пов'язані зі станом жовчного міхура, тому визначити патології ЦНС необхідно перед тим, як призначати лікування холециститу.
 • УЗД жовчного міхура та інших ділянок для візуалізації пошкодженого органу.
 • ЕКГ для перевірки роботи серця.
 • Лабораторні аналізи для глибшої оцінки стану жовчного міхура.

Після того як виявлено запалення жовчного міхура, лікування призначається негайно.

Запалення жовчного міхура лікування

Лікування холециститу: Київ, центр Медеус

У центрі Медеус використовуються нові підходи до лікування холециститу різної форми. Вони включають медикаментозну, апаратну терапію і газотерапію. Ми пропонуємо такі методики: 

 1. Пептидна терапія для регенерації та відновлення пошкоджених тканин жовчного міхура. Коли встановлено діагноз хр. холецистит, лікування пептидами показує хороші результати.
 2. Газотерапія. Інгаляції ксенону і водню допомагають зняти больові відчуття, знизити вогнища запалення і сприяють швидкому одужанню. Гази допомагають, якщо є гострий напад холециститу, лікування якого потрібно супроводжувати зняттям больового синдрому.
 3. Клітинні препарати, розроблені в сучасній біотехнологічній лабораторії. Генна інженерія та терапія стовбуровими клітинами можуть значно поліпшити стан у разі холециститу та його загострення.
 4. Зняття запалення, детоксикація, нормалізація імунної системи, видалення патогенної мікрофлори за допомогою електро- і магнітних полів широкого спектра.

Лікування при холециститі в Medeus Medical Center триває 10 днів. Після цього призначають додатковий курс препаратів тривалістю 1-3 місяці. Курс терапії можна повторювати 1-2 рази на рік для підтримки роботи жовчного міхура.

Скільки коштує лікування від холециститу

Лікування за хронічного і гострого холециститу практично однакове. Тому й вартість буде ідентична. Але в разі хронічного захворювання може знадобитися більше курсів.

Щоб розробити індивідуальний план терапії та дізнатися точну вартість на лікування холециститу хронічного, звертайтеся за телефонами клініки та записуйтеся на прийом.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії