Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Вірус Епштейна-Барр

Лікування в нашій клініці дозволяє ефективно подолати вірус Епштейна-Барр, мінімізуючи виникнення ускладнень. Наша команда лікарів-професіоналів з багаторічною практикою діагностики та лікування забезпечить відновлення і збереження вашого здоров'я.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Вірус Епштейна-Барра: лікування в Києві

Вірус Епштейн-Барра не завжди небезпечний, проте може викликати низку ускладнень. Тому за наявності симптомів вірусу Епштейн-Барра лікування необхідне.

Що таке вірус Епштейна-Барра

Вірус Епштейна-Барра належить до герпесвірусів (вірус герпесу 4 типу). Ще одна назва хвороби - інфекційний мононуклеоз.

Він досить поширений у природі: 90% дорослого населення є його носієм. Ба більше, до 50% дітей віком до 5 років уже заражені цією інфекцією. Епштейн-Барр вірус може тривалий час перебувати в "сплячому" стані, і активуватися лише в певних умовах.

Потрапляючи в організм, вірус розмножується в епітелії та імунній системі (точніше у В-лімфоцитах). При цьому він не вбиває клітини, а живе в них і поширюється по всьому тілу. Вірус вражає лейкоцити імунної системи, тим самим змінюючи її роботу. Але найголовніше, що вірус Епштейна-Барра вступає в контакт з іншими інфекціями і патологічними агентами. Так він провокує розвиток різних захворювань. Ось чому лікування Епштейна Барр у дорослих і дітей вкрай необхідне.

Вірус епштейна-барра лікування

Вірус ВЕБ: лікування та шляхи передачі

В основному вірус Епштейна-Барра передається від людини до людини. Виділяють такі шляхи зараження:

 • Оральний - під час чхання, кашлю, поцілунків.
 • Статевий.
 • Від матері до дитини під час вагітності.
 • Спільні предмети побуту - посуд, рушники, зубні щітки.

Цікаво, що коли людина заражається вірусом Епштейна-Барр, лікування не завжди потрібне відразу. У багатьох випадках інфекція проявляє себе через місяці та роки.

Вірус Епштейн-Барр: симптоми та стадії

Якщо імунна система людини ослаблена, то вірус Епштейна-Барра активізується відразу. Це відбувається у 2 стадії: 

 1. Лізисна. Вірус активно розмножується, провокуючи підвищення температури до 40 градусів. Основний удар припадає на горло і лімфовузли. Ротоглотка червоніє, болить, а лімфовузли збільшуються в розмірах. Може з'явитися висип на тілі, сильна слабкість, нежить і розлади шлунка. Іноді такий стан може затихати і проявлятися знову. Характерним для цієї стадії є наявність підвищеної кількості моноцитів у крові (звідси й назва мононуклеоз).
 2. Латентна стадія. Виражені симптоми інфекції відсутні. Хворий продовжує бути носієм вірусу. Він може заразити інших, або ж вірус проявиться в організмі через якийсь час.
Епштейн барр вірус лікування

Вірус Епштейна-Барра: лікування та ускладнення

Якщо не проводити лікування вірусу герпесу 4 типу, це може призвести до таких ускладнень:

Ускладнення часто виникають, якщо крім герпесу 4 типу в організмі присутні інші збудники:

 • Цитомегаловірус.
 • Герпес людини 1 і 2 типу;
 • Мікоплазма або Хламідії та багато інших.

Ці інфекції підсилюють одна одну і підвищують ризик виникнення ускладнень.

Синдром Епштейна-Барра: лікування в Медеус

У клініці Medeus Medical Center працює команда професійних лікарів, які швидко діагностують і підбирають ефективну терапію при ВЕБ.

Схему лікування вірусу Епштейна-Барра підбирають в індивідуальному порядку з урахуванням усіх особливостей пацієнта: його віку, наявності хронічних захворювань, способу життя тощо.

Підбір терапії починається з діагностики. Вона включає огляд, бесіду з пацієнтом, аналіз його скарг. 

При  вірусі Епштейна-Барра лікування має враховувати стан нервової системи пацієнта. Тому оцінка її функцій вкрай важлива. Обстеження проводиться на діагностичному комплексі Teamviewer Med. Під час огляду використовується спеціальний шолом ЕЕГ зі штучним інтелектом. Додатково проводиться УЗД органів та електрокардіограма. 

Важливо також здати аналіз крові, щоб відстежити динаміку запального процесу. Важливими аналізами під час діагностики та лікування вірусу Епштейна-Барра є:

 • генетичний аналіз;
 • аналіз на метаболізм різних речовин;
 • онкоскринінг;
 • оцінка стану мікробіома;
 • оцінка роботи імунної системи.

Після того як у пацієнта діагностовано вірус Епштейна-Барр, лікування призначають комплексне. Воно включає інноваційні фізіотерапевтичні процедури, що сприяють відновленню на клітинному рівні. Надаються такі етапи терапії:

 • Неінвазивна терапія електричними полями і хвилями для ліквідації вірусу.
 • Активізація обмінних процесів для кращого кровообігу і виведення токсинів з організму.
 • Зняття больового синдрому.
 • Поступова регенерація і детокс клітин.

Для посилення регенерації уражених тканин і структур використовується пептидна терапія і внутрішньовенні крапельниці спеціальними препаратами.

Зазвичай для вірусу ВЕБ, лікування займає 10 днів. Весь цей час потрібно спостерігатися в клініці. Щоб повністю відновити організм і позбутися вірусу, зокрема хронічного Епштейн-Барра, лікування проводять кількома курсами. Залежно від ситуації може знадобитися 3-5 курсів протягом року.

Лікування вірусу Епштейна-Барра в клініці Medeus Medical Center дає змогу подолати інфекцію, мінімізуючи виникнення ускладнень. Ми прагнемо забезпечити вам високоякісне лікування, спрямоване на джерело хвороби, щоб досягти оптимальних результатів і повернути вас до активного та здорового життя.

Веб інфекція лікування

Вірус Барра Епштейна: лікування і вартість

Ціна під час терапії вірусу Епштейна-Барра охоплює огляд лікарів, призначення курсу лікування, ведення хворого протягом усього курсу. Залежно від підібраних препаратів для лікування веб-інфекції, вартість може відрізнятися. Ви також повинні враховувати, що ціна на терапію в центрі "Медеус" залежить від того, скільки курсів лікування вам знадобляться.

Звертайтеся до адміністраторів клініки, щоб отримати відповіді на всі запитання. Позбавтеся від вірусу Епштейн-Барр, симптоми якого надокучливі, неприємні і можуть викликати ускладнення в майбутньому.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії