Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування постстресового синдрому (ПТСР)

В основі нашого підходу до лікування постстресового синдрому (ПТСР) лежить комплексна діагностика організму за допомогою сучасного обладнання та новітніх світових методик. У лікуванні ПТСР ми спираємося на інноваційні підходи світової медицини і застосовуємо електромагнітні хвилі широкого спектра.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

ПТСР: лікування, причини та симптоматика

Посттравматичний синдром - небезпечний стан, який значно погіршує якість життя пацієнта. У важких випадках він може призвести до хронічної депресії та нав'язливих думок про суїцид. ПТСР завдає шкоди не тільки своєму власникові, а і його близьким. Якщо поставлено діагноз посттравматичний синдром, лікування відкладати не можна.

Посттравматичні стресові розлади: лікування, розвиток і причини

Посттравматичний синдром - це пряма реакція психіки на травматичну подію. Навіть після пережитого потрясіння симптоми травми не полишають людину. Її нервова система страждає, погіршується загальне здоров'я та виникають психологічні проблеми.

Посттравматичний стрес може отримати кожен, незалежно від віку та статі. Для розвитку цього стану відіграють роль три чинники:

  1. Від самого початку слабкий стан психіки.
  2. Тяжкість пережитої події.
  3. Наявність додаткових фізіологічних проблем.

Серед причин ПТСР виділяють такі:

  • Війна і бойові зіткнення.
  • Масштабні катаклізми та катастрофи: землетруси, цунамі, вибух на атомній станції тощо.
  • Пережите насильство або травма - грабіж, зґвалтування, побої, тортури, ДТП тощо.
  • Реакція на поставлений важкий діагноз, наприклад, онкологію.
  • Смерть близької людини, особливо втрата батьків у дитячому віці.
  • Невиношування і переривання вагітності у жінок.

Лікування посттравматичного стресу іноді відкладають, оскільки після травми не помітні його симптоми. Насправді ПТСР розвивається за 3 сценаріями:

  1. Гостра реакція. Це безпосередній вплив травми, який проявляється в перші 2-3 місяці після події. У цьому випадку симптоми очевидні: тривога, депресія, затуманення свідомості.
  2. Відстрочена. Особлива форма, за якої пацієнт не помічає наслідків травми відразу. Усвідомлення приходить через 3-6 місяців, і тоді ж починаються прояви. 
  3. Хроніка. Хвороба прогресує, у пацієнта спостерігається серйозне порушення психіки та роботи нервової системи. Щоб не доводити до такого стану, слід звернутися до психолога одразу після травми і пройти лікування ПТСР.

Погіршуючись і прогресуючи, хронічний постстресовий розлад може переслідувати людину все життя.

ПТСР лікування

Посттравматичний синдром: лікування та симптоми

Основні симптоми ПТСР спостерігаються з боку психіки та нервової системи:

  • тривога і нав'язливі стани;
  • постійне переживання травмувальної події, спогади про неї;
  • порушення пам'яті та безсоння, кошмарні сни про пережиту подію;
  • апатія і депресія, суїцидальні думки;
  • відсутність контакту з оточуючими, замкнутість, соціофобія;
  • відсутність радості життя.

Деякі прояви посттравми відбуваються з боку інших органів:

  • розлад шлунка, регулярна діарея;
  • нудота і запаморочення;
  • порушення серцевого ритму;
  • головний біль і мігрень;
  • відчуття нестачі повітря тощо.

ПТСР: діагностика в Медеус

Перш ніж призначити терапію постстресового синдрому, необхідно обстежити весь організм, виявити можливі ураження внутрішніх органів і систем. Діагностика ПТСР включає:

  1. Консультацію професійних лікарів із багаторічним досвідом роботи. Під час огляду лікар дізнається основні скарги пацієнта.
  2. Обстеження на сучасному комплексі для виявлення порушень у різних системах організму. Лікування посттравматичного синдрому часто супроводжується терапією інших захворювань, які загострюються на тлі ПТСР.
  3. УЗД, а також проведення кардіограми для оцінки роботи серця і судин.
  4. Діагностика нервової системи за допомогою шолома ЕЕГ, що працює на штучному інтелекті. Дані, отримані в результаті діагностики, значно допомагають при виборі лікування ПТСР.
  5. Лабораторні аналізи крові для розширеної картини захворювання.

Після встановлення діагнозу призначається комплексне лікування.

ПТСР діагностика

ПТСР: лікування в клініці Медеус

Ми зібрали передові технології світу для терапії в нашому центрі, підтверджені дослідженнями та науковими спільнотами. 

За цими технологіями майбутнє неврології. 

Якщо виявлено посттравматичний стрес, лікування включає такі етапи:

  1. Транскраніальна глибока стимуляція головного мозку. Має на увазі магнітну стимуляцію головного мозку, а також стимуляцію за допомогою електричних полів. Це унікальні методи, які пройшли низку випробувань у клініках США. Основна перевага - ефективність і неінвазивність. Для впливу на нервову систему не потрібна імплантація пристроїв у головний мозок пацієнта. Таке лікування посттравматичного синдрому є безпечним і дієвим.
  2. Фотобіомодуляція (PBM). Вплив червоного та ближнього інфрачервоного світла на головний мозок. Сприяє регенерації пошкоджених клітин нервової системи, знижує больові симптоми за ПТСР, нормалізує метаболізм і стан внутрішніх органів.
  3. Газотерапія за допомогою інгаляцій ксенону і водню. У поєднанні з сухим флоатингом використовується як додаткове лікування ПТСР. Воно спрямоване на розслаблення організму, приведення його в тонус, зняття запалення і болю. Пацієнт почувається набагато краще після кількох сеансів такої релаксації. Запускаються внутрішні процеси відновлення, знижується тривожність, відбувається вироблення гормонів радості в головному мозку.
  4. Біорегуляторна системна терапія. Лікування ПТСР за допомогою спеціальних препаратів, які сприяють самовідновленню організму.
  5. Пептидна терапія. Це сучасне лікування посттравматичного синдрому за допомогою пептидних препаратів. Такі засоби розроблені можуть замінювати пошкоджені білкові ланцюги в клітині. Це сприяє регенерації тканин і органів.

Для лікування ПТСР необхідно пройти 10-денний курс. Фахівці рекомендують повторювати терапію 1-2 рази на рік для закріплення позитивного ефекту.

ПТСР: лікування в Києві та ціни

Дізнатися точну вартість лікування ПТСР у Києві ви можете, зателефонувавши за номерами телефонів клініки. Записуйтеся на консультацію та отримайте індивідуальний план терапії, потрібний у вашому випадку.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії