Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування гігроми

У нашому центрі Ви отримаєте курс лікування гіроми без хірургічного втручання. Фізіотерапевтичне лікування із застосуванням електромагнітних полів і хвиль вже за кілька сеансів дасть змогу зменшити, а після кількох курсів прибрати гірому і пов'язані з нею симптоми назавжди.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Інноваційне лікування гігроми в Medeus Medical Center

Гігрома (синовіальна кіста) - це пухлиноподібне утворення у вигляді скупчення прозорої рідини. Зазвичай воно виникає на навколосуглобових тканинах, наприклад, фалангах пальців, зап'ястях, ногах. У більшості випадків гігроми не потребують лікування і зникають самостійно. Однак іноді утворення стають болючими і можуть завдавати дискомфорту. У таких ситуаціях слід звернутися до лікаря, щоб своєчасно почати лікування гігроми кисті, гомілкостопа тощо.

Для цього ви можете звернутися в медичний центр "Медеус" за телефоном або залишивши заявку на нашому сайті. Наші фахівці підбирають найефективніші схеми лікування і використовують сучасне обладнання, у якого немає аналогів в Україні.

Гігрома кисті лікування

Чому виникає гігрома: лікування та причини

Сьогодні вченим і фахівцям невідомо, що є основною причиною появи синовіальної кісти. Однак травматологи та ортопеди відзначають низку факторів ризику, за яких вона може виникнути:

  • спадкові чинники;
  • різні травми, включно з одноразовими і невеликими;
  • однотипне і регулярне навантаження на суглоб і розташовані поруч із ним сухожилля і зв'язки.

Причинами захворювання можуть стати патології суглобів і сухожиль: синовіт, ревматоїдний артрит тощо.

Новоутворення найчастіше виникають у молодих дівчат 20-30 років. У дітей синовіальна кіста розвивається дуже рідко, але з тих самих причин, що й у дорослих.

Важливе уточнення про лікування: гігрома не може перейти з доброякісної форми в злоякісну. Борються з такими ущільненнями з інших причин:

  • усунення дискомфорту і больових відчуттів;
  • запобігання випадковому пошкодженню кісти (порізи, проколи);
  • естетичний фактор.

Лікування гігроми: клінічні прояви

Зазвичай гігрома являє собою поодиноке утворення, їх практично ніколи не буває кілька. Спочатку кіста має вигляд невеликої припухлості, а шкіра, що знаходиться над нею, вільно рухається в різні боки. Найчастіше під час пальпації виникає тупий біль, який також може проявлятися під час фізичного навантаження або рухів. Зауважимо, що приблизно 30% пацієнтів взагалі не відчувають дискомфорту. Їх турбує тільки естетичний бік питання.

У рідкісних випадках лікування гігроми променезап'ястного суглоба можуть проводити за допомогою хірургічного втручання. Наприклад, якщо утворення дуже швидко росте, обмежує рухливість суглоба або викликає сильний біль.

Однак у клініці "Медеус" боротьба із синовіальною кістою виконується за рахунок фізіотерапії. Це дає змогу виключити дискомфорт для пацієнта і забезпечити результативність лікування.

Гігрома гомілковостопного суглоба лікування

Як проводиться діагностика гігроми

Для початку пацієнту потрібно пройти обстеження. Це дасть змогу фахівцям:

  • локалізувати новоутворення;
  • визначити його розміри;
  • підібрати найефективнішу та найрезультативнішу схему лікування;
  • мінімізувати ризик повторної появи гігроми.

Розглянемо детальніше місця, в яких часто утворюється синовіальна кіста.

Лучезап'ястковий суглоб

Така локалізація вважається однією з найпоширеніших для багатьох захворювань: хвороби де Кервена, деформувального артрозу, остеопорозу та багатьох інших. Якщо у пацієнта гігрома променезап'ясткового суглоба, лікування розрізнятиметься для тильної, передньої і бічної поверхні. У дуже рідкісних випадках пухлина може з'являтися посеред долоні або біля великого пальця. Однак такі утворення практично ніколи не супроводжуються дискомфортом або болем.

Суглоби пальців

У разі виникнення гігроми пальця руки лікування залежить від розташування новоутворення. Зазвичай воно знаходиться на нижніх фалангах, але іноді утворюється над суглобами пальців.

Долонний бік пальців

Якщо з'явилася гігрома кисті, лікування в Києві буде трохи складнішим. Це пов'язано з тим, що утворення цього типу формуються в ділянці сухожильних піхв. Порівняно з тильною частиною пальців, ущільнення з боку долоні можуть бути досить великими. В окремих випадках вони можуть перекривати відразу дві фаланги.

Окремої згадки заслуговує лікування гігроми на пальці руки, розташованої біля його основи. У міру зростання новоутворення здавлює нервові закінчення - це призводить до виникнення сильного болю.

Суглоби ніг

Лікування гігроми на пальцях ніг залежить від локалізації кісти. Зазвичай вона формується на тильному боці або в ділянці гомілковостопного суглоба. Зазвичай її виникнення і зростання не створюють дискомфорту і дають про себе знати тільки під час натирання взуттям.

Якщо з'явилася гігрома підколінної ямки, лікування необхідно починати якомога раніше. Це дасть змогу не тільки мінімізувати дискомфорт, а й зміцнити навколишні м'язи та сухожилля ніг. Завдяки цьому зменшується ризик повторної появи новоутворення в цій зоні.

Гігрома пальця руки лікування

Як проводиться лікування гігроми в Києві

У клініці Медеус процедура усунення синовіальної кісти здійснюється без хірургічного втручання. Замість нього передбачено фізіотерапевтичне лікування за допомогою електромагнітних полів і хвиль. Це дає змогу всього за кілька курсів лікування:

  • зменшити вираженість гігроми;
  • запобігти її зростанню;
  • позбутися больових відчуттів;
  • усунути набряклість;
  • повернути суглобам їхню природну рухливість.

Щоб лікування грижі на кисті руки та в інших частинах тіла було результативним, воно має проводитися кількома курсами, по 10 сеансів у кожному.

Лікарі Medeus Medical Center застосовують передові методики, які передбачають вплив надінтенсивного магнітного поля на гігрому і шкіру навколо неї. Деяким пацієнтам може бути призначена додаткова пептидна терапія. Вона дає змогу поліпшити регенерацію і лімфодренаж, прискорити відновлення тканин.

Звертайтеся до фахівців клініки "Медеус" зручним для вас способом, щоб записатися на діагностику та лікування кісти на руці або інших частинах тіла.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії