Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Лікування гігроми

У нашому центрі Ви отримаєте курс лікування гіроми без хірургічного втручання. Фізіотерапевтичне лікування із застосуванням електромагнітних полів і хвиль вже за кілька сеансів дасть змогу зменшити, а після кількох курсів прибрати гірому і пов'язані з нею симптоми назавжди.

Інноваційне лікування гігроми в Medeus Medical Center

Гігрома (синовіальна кіста) - це пухлиноподібне утворення у вигляді скупчення прозорої рідини. Зазвичай воно виникає на навколосуглобових тканинах, наприклад, фалангах пальців, зап'ястях, ногах. У більшості випадків гігроми не потребують лікування і зникають самостійно. Однак іноді утворення стають болючими і можуть завдавати дискомфорту. У таких ситуаціях слід звернутися до лікаря, щоб своєчасно почати лікування гігроми кисті, гомілкостопа тощо.

Для цього ви можете звернутися в медичний центр "Медеус" за телефоном або залишивши заявку на нашому сайті. Наші фахівці підбирають найефективніші схеми лікування і використовують сучасне обладнання, у якого немає аналогів в Україні.

Чому виникає гігрома: лікування та причини

Сьогодні вченим і фахівцям невідомо, що є основною причиною появи синовіальної кісти. Однак травматологи та ортопеди відзначають низку факторів ризику, за яких вона може виникнути:

 • спадкові чинники;
 • різні травми, включно з одноразовими і невеликими;
 • однотипне і регулярне навантаження на суглоб і розташовані поруч із ним сухожилля і зв'язки.

Причинами захворювання можуть стати патології суглобів і сухожиль: синовіт, ревматоїдний артрит тощо.

Новоутворення найчастіше виникають у молодих дівчат 20-30 років. У дітей синовіальна кіста розвивається дуже рідко, але з тих самих причин, що й у дорослих.

Важливе уточнення про лікування: гігрома не може перейти з доброякісної форми в злоякісну. Борються з такими ущільненнями з інших причин:

 • усунення дискомфорту і больових відчуттів;
 • запобігання випадковому пошкодженню кісти (порізи, проколи);
 • естетичний фактор.

Лікування гігроми: клінічні прояви

Зазвичай гігрома являє собою поодиноке утворення, їх практично ніколи не буває кілька. Спочатку кіста має вигляд невеликої припухлості, а шкіра, що знаходиться над нею, вільно рухається в різні боки. Найчастіше під час пальпації виникає тупий біль, який також може проявлятися під час фізичного навантаження або рухів. Зауважимо, що приблизно 30% пацієнтів взагалі не відчувають дискомфорту. Їх турбує тільки естетичний бік питання.

У рідкісних випадках лікування гігроми променезап'ястного суглоба можуть проводити за допомогою хірургічного втручання. Наприклад, якщо утворення дуже швидко росте, обмежує рухливість суглоба або викликає сильний біль.

Однак у клініці "Медеус" боротьба із синовіальною кістою виконується за рахунок фізіотерапії. Це дає змогу виключити дискомфорт для пацієнта і забезпечити результативність лікування.

Як проводиться діагностика гігроми

Для початку пацієнту потрібно пройти обстеження. Це дасть змогу фахівцям:

 • локалізувати новоутворення;
 • визначити його розміри;
 • підібрати найефективнішу та найрезультативнішу схему лікування;
 • мінімізувати ризик повторної появи гігроми.

Розглянемо детальніше місця, в яких часто утворюється синовіальна кіста.

Лучезап'ястковий суглоб

Така локалізація вважається однією з найпоширеніших для багатьох захворювань: хвороби де Кервена, деформувального артрозу, остеопорозу та багатьох інших. Якщо у пацієнта гігрома променезап'ясткового суглоба, лікування розрізнятиметься для тильної, передньої і бічної поверхні. У дуже рідкісних випадках пухлина може з'являтися посеред долоні або біля великого пальця. Однак такі утворення практично ніколи не супроводжуються дискомфортом або болем.

Суглоби пальців

У разі виникнення гігроми пальця руки лікування залежить від розташування новоутворення. Зазвичай воно знаходиться на нижніх фалангах, але іноді утворюється над суглобами пальців.

Долонний бік пальців

Якщо з'явилася гігрома кисті, лікування в Києві буде трохи складнішим. Це пов'язано з тим, що утворення цього типу формуються в ділянці сухожильних піхв. Порівняно з тильною частиною пальців, ущільнення з боку долоні можуть бути досить великими. В окремих випадках вони можуть перекривати відразу дві фаланги.

Окремої згадки заслуговує лікування гігроми на пальці руки, розташованої біля його основи. У міру зростання новоутворення здавлює нервові закінчення - це призводить до виникнення сильного болю.

Суглоби ніг

Лікування гігроми на пальцях ніг залежить від локалізації кісти. Зазвичай вона формується на тильному боці або в ділянці гомілковостопного суглоба. Зазвичай її виникнення і зростання не створюють дискомфорту і дають про себе знати тільки під час натирання взуттям.

Якщо з'явилася гігрома підколінної ямки, лікування необхідно починати якомога раніше. Це дасть змогу не тільки мінімізувати дискомфорт, а й зміцнити навколишні м'язи та сухожилля ніг. Завдяки цьому зменшується ризик повторної появи новоутворення в цій зоні.

Як проводиться лікування гігроми в Києві

У клініці Медеус процедура усунення синовіальної кісти здійснюється без хірургічного втручання. Замість нього передбачено фізіотерапевтичне лікування за допомогою електромагнітних полів і хвиль. Це дає змогу всього за кілька курсів лікування:

 • зменшити вираженість гігроми;
 • запобігти її зростанню;
 • позбутися больових відчуттів;
 • усунути набряклість;
 • повернути суглобам їхню природну рухливість.

Щоб лікування грижі на кисті руки та в інших частинах тіла було результативним, воно має проводитися кількома курсами, по 10 сеансів у кожному.

Лікарі Medeus Medical Center застосовують передові методики, які передбачають вплив надінтенсивного магнітного поля на гігрому і шкіру навколо неї. Деяким пацієнтам може бути призначена додаткова пептидна терапія. Вона дає змогу поліпшити регенерацію і лімфодренаж, прискорити відновлення тканин.

Звертайтеся до фахівців клініки "Медеус" зручним для вас способом, щоб записатися на діагностику та лікування кісти на руці або інших частинах тіла.