Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування харчової алергії

Для виявлення харчових алергій і непереносимостей у центрі Medeus використовують сучасні методи дослідження: діагностика на аналізаторі Timewaver, за допомогою якого ми можемо виявити природу алергічної реакції або непереносимості.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Сучасне лікування харчової алергії в клініці Медеус

Харчовою алергією називається виражена імунна відповідь організму на подразники - алергени. У цьому разі йдеться про речовини, які містяться в певних продуктах харчування. Навіть невелика кількість такої їжі може призвести до тяжких наслідків у вигляді сильної алергічної реакції. Коли фахівці підтверджують харчову алергію, лікування у дорослих і дітей потрібно починати якомога раніше. В іншому разі під час загострень можуть виникати ускладнення, наприклад, бронхіальні спазми.

У Medeus Medical Center працюють лікарі з високою кваліфікацією, які використовують інноваційне медичне обладнання та ефективні препарати. Фахівці підберуть для вас індивідуальну схему лікування, щоб оперативно усунути симптоми та допомогти вам повернутися до звичного життя.

Лікування при харчовій алергії та непереносимості

Перед початком терапії важливо розуміти, що існують два схожих стани, кожен з яких має свої особливості:

 • Харчова алергія. Коли в організм потрапляють алергени (білки, що містяться в деякій їжі), відбувається активація імунної системи й відповідна алергічна реакція. Якщо у вас проявилася алергія на їжу, лікування включатиме боротьбу із симптомами: свербінням, набряком, а також дихальними проблемами, наприклад, анафілаксією.
 • Харчова непереносимість. Алергічної реакції за такого стану не буває, бо погіршення вашого стану пов'язане не з алергенами, а з нестачею певних ферментів. Тобто організм нездатний правильно переробити деякі компоненти їжі. Найпоширеніші варіанти - це лактоза та глютен. Коли підтверджується харчова непереносимість, лікування полягає в дотриманні індивідуальної дієти та усуненні симптомів: метеоризму, діареї та інших шлунково-кишкових проблем.

Окремої згадки заслуговує гастроінтестинальна алергія кишківника, лікування якої часто потрібне дітям. Дорослі теж страждають від цього різновиду харчової алергії, але їхня кількість значно менша у відсотковому вираженні.

Лікування харчової алергії

Коли слід починати лікування харчової непереносимості та алергії

Визначити наявність таких проблем може тільки досвідчений фахівець, звертатися до якого потрібно за першої появи характерних симптомів:

 • свербежу, набряку або запалення в ділянці або порожнині рота;
 • нежиті або закладеності носа;
 • зміни голосу;
 • сухого кашлю, задишки;
 • нападів нудоти, блювання;
 • діареї або ниючого болю в животі;
 • всіляких висипань на шкірі (як правило, у місцях контакту з продуктами-алергенами).

Якщо алергія - харчова, лікування потрібно починати одразу, щоб запобігти ускладненням у вигляді:

 • бронхіальних спазмів (нападів задухи);
 • набряклості гортані;
 • артеріальної гіпертензії (підвищення артеріального тиску);
 • анафілаксії, яка може спровокувати загрозливий для життя пацієнта стан - анафілактичний шок.

У низці випадків, за відсутності своєчасної терапії, у пацієнта можуть розвиватися деякі специфічні хвороби, як-от алергічний бронхіт і відповідне запалення в бронхах.

Діагностика харчової непереносимості та алергії

У медичному центрі Медеус є все необхідне, щоб виявити наявність у пацієнта харчової алергії або непереносимості. Наприклад, фахівці можуть застосовувати діагностичний комплекс Timewaver Med, що дає змогу отримати всю інформацію про поточний стан організму.

Якщо у вас важка харчова алергія, діагностика може виконуватися багатьма іншими методами, включно з проведенням:

 • УЗД внутрішніх органів;
 • електрокардіограми;
 • всіляких лабораторних обстежень, включно з тестами або спеціальним аналізом харчової непереносимості.

Усе це дає змогу фахівцям клініки Медеус правильно визначити алергени, що негативно впливають на стан пацієнта. Згодом лікарі складуть перелік продуктів харчування, від вживання яких потрібно відмовитися або обмежити їхню частку в раціоні.

Аналіз харчової непереносимості

Алергія на продукти: лікування в Києві

Лікарі медичного центру Медеус ретельно вивчать результати обстеження, а потім розроблять для вас індивідуальні рекомендації щодо харчування. Якщо проявляються симптоми або загострюється кишкова алергія, лікування складатиметься з низки медикаментозних і фізіотерапевтичних процедур.

Йдеться про використання електромагнітних хвиль і полів, вплив яких забезпечує:

 • детоксикацію;
 • нормалізацію імунітету;
 • усунення запалень;
 • стимулювання регенерації тканин і клітин.

Якщо у вас регулярно проявляється харчова алергія, лікування може передбачати використання біорегуляторної системної методики. Вона включає застосування крапельниць або пептидів для відновлення функцій внутрішніх органів, загального стану організму, а також його детоксикації.

Тривалість лікування харчової алергії та непереносимості

Тривалість курсу лікування визначається індивідуально, тому що це залежить від результатів діагностики в клініці Медеус. Зазвичай терапія триває від 10 днів, але точніші терміни лікар зможе назвати тільки після консультації та обстеження.

Коли мине загострення харчової непереносимості, діагностика виконується знову. Вона потрібна, щоб знизити ймовірність повторного виникнення алергічних реакцій та оцінити стан пацієнта.

Звертайтеся до фахівців Medeus Medical Center будь-яким зручним способом, щоб записатися на прийом і отримати персональну консультацію.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії