Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування атопічного дерматиту

Проводимо комплексну діагностику для лікування атопічного дерматиту. Наша схема лікування атопічного дерматиту включає в себе інноваційні методи, засновані на використанні електромагнітних хвиль і електромагнітних полів широкого спектра.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування атопічного дерматиту в дорослих і дітей у клініці Медеус

Хронічне, рецидивуюче захворювання шкірних покривів - атопічний дерматит, діагностикою та лікуванням якого займаються в клініці "Медеус", - частіше проявляється в дитячому віці й у людей, схильних до атопічної реакції. 

Патологія характеризується сухістю епітелію, його лущенням і подразненням. Час від часу трапляються загострення, після яких настає період ремісії.

За умови проведення детальної діагностики, виявлення чинників впливу на розвиток захворювання та їх усунення, а також призначення коректного комплексного лікування, атопічний дерматит перейде в стадію клінічного одужання і не турбуватиме багато років. Посилити ефект від терапії можна регулярними профілактичними діями.

Лікування атопічного дерматиту: класифікація патології 

Європейська академія алергії та клінічної імунології ще 2001 року запропонувала перейменувати атопічний дерматит (АтД) на САЕД (синдром атопічної екземи/дерматиту, AEDS). Згідно з їхньою класифікацією AEDS у дорослих розрізняють таких видів:

 • алергічний (70-80%) - підвищена сприйнятливість (сенсибілізація) до алергенів і високий рівень імуноглобулінів у крові;
 • неалергічний (20-30%) - відсутня реакція гіперчутливості на зовнішні подразники.

Згідно з віковою категорією пацієнта виділяють такі форми:

 • Немовлячу. Дерматологічна патологія у дітей у період до 2-х років. Проявляється на шкірі обличчя і голови у вигляді "прищиків", наповнених рідиною.
 • Дитячу. Лікування від атопічного дерматиту потрібне дітям віком 2-12 років. Часта локалізація - в місцях згинів суглобів і шиї, рідше прояви спостерігаються біля очей і губ. Почервоніла, пересушена шкіра тріскається і лущиться. Больові відчуття та свербіж посилюються в нічний час. 
 • Підліткову. У дорослих і дітей старше 12 років з АтД вогнища захворювання частіше спостерігаються в ліктьових суглобах, на зап'ясті й тильному боці долоні, стопах. За підліткового атопічного дерматиту загострення патології частіше спостерігається в холодну пору року.

Також розрізняють АтД за поширеністю на тілі:

 • Обмежений - висипання проявляються локально, не зачіпаючи інші ділянки епідермісу.
 • Поширений - запалення поширене на 5% тіла і більше.
 • Дифузний - вогнища захворювання по всьому тілу, сильний свербіж.
Лікування атопічного дерматиту

Дерматит атопічний: лікування та етіологія 

Основною причиною виникнення екземи у дітей вважається спадковість. У 80% випадків батьки дитини, яка страждає від АтД, мають/мали цю недугу. Крім того, лікування при атопічному дерматиті часто потрібне дітям, чиї батьки мають діагностовану астму або поліноз. 

Виділяють додаткові чинники, що впливають на розвиток захворювання:

Водночас фахівці зазначають, що у сільських жителів і господарів домашніх улюбленців САЕД проявляється набагато рідше, оскільки організм звик до впливу різних бактерій.

Атопічний дерматит: клініка захворювання

Лікувати атопічний дерматит слід у разі:

 • сильного свербежу шкіри;
 • надмірної сухості епітелію;
 • появі вогнищ запалення на шкірі;
 • висипаннях (мокрих або сухих, залежно від стадії хвороби).

У немовлят спостерігається дрібний мокрий висип. Малюки намагаються його розчесати, нерідко заносячи вторинну інфекцію в ранки. Згодом патологію багато дітей переростають, але залишаються характерні шрамики.

У підлітків і дорослих людей висип проявляється у вигляді великих папул. Після їх розчісування запалені ділянки шкіри вкриваються сухими кірками, а згодом можуть залишатися шрами та пігментні плями. Тому, якщо атопічний дерматит у дорослого, лікування обов'язково передбачає вплив на пошкоджені ділянки шкіри, щоб унеможливити зовнішні наслідки захворювання, повернути епітелію здоровий вигляд.

Якщо вчасно звернути увагу на перші симптоми АтД і звернутися по допомогу до клініки "Медеус", можна не тільки усунути візуальні прояви хвороби, а й домогтися тривалої ремісії.

Атопічний дерматит у дорослого

Діагностика атопічного дерматиту в Medeus Medical Center

Якщо у вас дерматит, лікування у дорослих має починатися з комплексного обстеження всього організму. Для цієї мети в медичному центрі Медеус використовується передове діагностичне обладнання, таке як система Timewaver Med. Цей сучасний комплекс має велику базу даних і може виявити порушення в роботі систем організму ще до прояву перших симптомів. Завдяки Timewaver Med наші фахівці зможуть підтвердити/спростувати діагноз "атопічний дерматит" у дорослих і дітей, призначити коректне й ефективне лікування, попередньо досліджуючи причини захворювання та фактори ризику для його загострення. 

Щоб отримати повну картину стану здоров'я людини, ми проводимо:

Лабораторні дослідження, зокрема перевірку крові на алергени.

Діагностика та лікування атопічного дерматиту в Medeus Medical Center відповідають усім протоколам країн із розвиненою медициною (США, країни Європейського союзу тощо). Для лікування захворювання наші фахівці використовують передові методи і технології, які допоможуть вам надовго забути про проблему дерматиту і вести активний спосіб життя.

Лікування при атопічному дерматиті

Лікування атопічного дерматиту в Києві

Відповідно до результатів обстеження лікар призначає курс терапії, який зазвичай триває 10 днів. Залежно від клінічної ситуації лікування при атопічному дерматиті в дорослих у Медеус може тривати кілька курсів. 

Для лікування АтД нашими фахівцями використовуються інноваційні методи:

 1. Апаратна терапія з використанням електромагнітних хвиль і полів широкого спектра. Лікування магнітним полем і хвилями вважається одним із найкращих для терапії хронічних запалень. Електромагнітний вплив дає змогу видалити патогенні мікроорганізми, нормалізувати імунну систему і нервово-гуморальну регуляцію, провести детоксикацію організму і регенерацію пошкоджених ділянок шкіри.
 2. Біотехнологічна медицина. Лікування атопічного дерматиту на голові, обличчі, руках та інших частинах тіла передбачає використання пептидів (пептидна терапія), які істотно прискорюють регенерацію клітин шкіри, покращують ефект від терапії захворювань із хронічною формою до 100%.
 3. Біорегуляторна терапія. Внутрішньовенні медикаменти останніх розробок допомагають у детоксикації та відновленні епітелію, нормалізації метаболізму.
 4. Генна терапія (клітинна, імуноклітинна, стовбуровими клітинами). Зокрема, стовбурові мезенхімальні клітини допомагають у лікуванні хронічних патологій, надають ефект регенерації та покращують якість життя загалом.
 5. Інгаляція газами. За діагнозу "атопічний дерматит" лікування у дорослих може передбачати використання газів водень і ксенон. Ця інноваційна методика добре показала себе в ліквідації запалень, усуненні больових відчуттів, нормалізації обміну речовин і зупинці процесів пошкодження.

За необхідності наші фахівці призначають препарати для амбулаторного лікування. 

Для запису на консультацію заповнюйте онлайн-форму прямо на сайті або телефонуйте за контактними номерами клініки. Фахівці медичного центру "Медеус" розкажуть вам про застосовувані методики під час лікування атопічного дерматиту в Києві, вартість процедур і терміни терапії.

Ціна процедури

Від

В дослідження входить:

Перша консультація безкоштовна
Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії