Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування тонзиліту

У медичному центрі Medeus використовуються передові підходи до лікування тонзиліту з урахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта, щоб домогтися найкращих результатів. Ми завжди адаптуємо лікування до Вашої унікальної ситуації, прагнучи забезпечити максимальну ефективність одужання.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування тонзиліту в дорослих у Києві

Тонзиліт або ангіна - захворювання дихальних шляхів і ротоглотки. Від патології страждають люди різного віку. Лікування тонзиліту дуже важливе на ранніх стадіях, адже в іншому разі він може спричинити ускладнення.

Тонзиліт: лікування та причини

Тонзиліт - це запальний процес у мигдаликах. Мигдалини являють собою скупчення лімфоїдної тканини. Вони розташовуються в ротовій порожнині та виконують роль захисту. Мигдалики затримують токсини, алергени, віруси й бактерії. Під дією низки чинників усі ці речовини та мікроорганізми можуть викликати на мигдаликах запалення. 

Лікування тонзиліту може відрізнятися залежно від причини виникнення. Так, якщо запалення спричинене бактеріями, призначають антибіотик. У разі вірусної ангіни потрібні інші засоби. Загалом причини тонзиліту такі:

  • Вірусна інфекція. Мигдалини запалюються під дією аденовірусів, грипу, коронавірусів, герпесу та інших.
  • Патогенна мікрофлора - грибки та бактерії, такі як стрептококи, стафілококи, кандиди. Усі вони широко поширені в природі, і люди заражаються ними досить часто.
  • Переохолодження і різкі перепади температур.
  • Стреси та емоційні потрясіння.
  • Алергічна реакція на різні речовини, які контактують із мигдаликами.
  • Викривлення носової перегородки.

Як правило, інфекції вражають мигдалини, якщо у людини знижений імунітет.

Хронічний тонзиліт лікування

Тонзиліт: лікування та види

Тонзиліт ділять на різні групи залежно від характеру перебігу процесу та причини, якою він викликаний. Щодо збудника виділяють:

  • Тонзиліт вірусний, лікування якого спрямоване на боротьбу з різними видами вірусів. Для цього призначають полоскання і противірусні засоби.
  • Лікування стрептококового тонзиліту та інших типів, викликаних бактеріями, передбачає прийом антибактеріальних засобів. Часто ці форми призводять до великого скупчення гною.
  • Грибковий тонзиліт, лікування якого вельми складне, оскільки грибкова інфекція швидко вражає весь організм, може перейти на бронхи та легені. Терапія може тривати довго, а саме запалення перейти в хронічний перебіг.
  • Алергічний тонзиліт, лікування якого пов'язане з боротьбою проти алергенів. Важливо виявити точну причину алергії, яка сприяла запаленню мигдалин. Зазвичай після усунення причин, тонзиліт минає сам.

Залежно від симптомів хвороби і ступеня скупчення гною в мигдаликах, виділяють 3 основні форми тонзиліту:

  1. Катаральний тонзиліт - лікування такої форми найлегше. За катарального тонзиліту є тільки легке почервоніння і набряк мигдаликів. Якщо виявити його своєчасно, то терапія проходить успішно.
  2. Фолікулярний тонзиліт - лікування ускладнюється наявністю гнійного нальоту на мигдалинах. Його потрібно виполіскувати або промивати.
  3. Лакунарний тонзиліт - лікування найдовше і найскладніше. За лакунарної ангіни всі мигдалини заповнені гноєм, інфекція може перейти в хронічну форму або перекинутися на інші органи.

Лікування гнійного тонзиліту завжди передбачає вимивання гною з ротоглотки. Це важливий етап, оскільки саме гній містить найбільше токсинів і мікроорганізмів.

Хронічний і гострий тонзиліт: лікування

Залежно від характеру перебігу процесу виділяють дві форми - гостру та хронічну.

Лікування гострого тонзиліту потрібно починати одразу, щойно виявлено перші симптоми. За гострої форми процесу піднімається температура, є сильний біль у горлі. Гостра форма розвивається швидко, протягом кількох днів.

Лікування хронічного тонзиліту набагато складніше і триваліше. Це запалення, яке зберігається понад 2 тижні. Ускладнює ситуацію декомпенсований тонзиліт, лікування якого можуть проводити в стаціонарі, оскільки в разі декомпенсації інфекція з мигдаликів поширюється на інші органи й тканини.

Лікування тонзиліту

Тонзиліт: лікування та симптоми

Лікування тонзиліту починають після діагностики та аналізу симптомів. Першими ознаками можуть бути:

  • сильний біль у горлі та під час ковтання;
  • висока температура і лихоманка;
  • погане самопочуття;
  • наліт на горлі, мигдалинах;
  • кашель.

Також звертають увагу на збільшені лімфовузли.

Тонзиліт: лікування у дорослих і діагностика

Перш ніж почати терапію, проводиться планова діагностика. Вона включає низку аналізів і тестів, спрямованих на виявлення основних причин патології, всіх нюансів перебігу процесу.

Лікування тонзиліту в дорослих починається після таких обстежень:

  1. Діагностика за допомогою передового обладнання Timewaver Med. Це комплекс, який надає унікальну можливість отримати повну інформацію про ваш організм. Інформація, отримана під час обстеження, не тільки підтверджує діагноз, а й дає змогу виявити джерела захворювання та фактори ризику, які могли його викликати. 
  2. Лабораторні аналізи, зокрема генетичні тести. Комплекс досліджень крові дає змогу виявити всі нюанси обміну речовин, визначити функціональність органів і систем, провести загальний скринінг організму.
  3. Інструментальні дослідження, такі як ЕЕГ, ЕКГ, УЗД. Проводяться з метою уточнення діагнозу, його причин. Вони також дають змогу перевірити стан внутрішніх органів і подивитися, чи немає у пацієнта супутніх патологій.

Коли встановлено запалення мигдалин, лікування проводиться після повної оцінки результатів аналізів. Такий підхід дає змогу скласти план терапії в кожному окремому випадку.

Лікування хронічного тонзиліту

Лікування тонзиліту в Києві: центр Медеус

У нашому медичному центрі використовують передові підходи до лікування з урахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта, щоб домогтися найкращих результатів. 

Комплексне лікування тонзиліту включає низку процедур і методик:

  1. Застосування електромагнітних хвиль і електромагнітних полів широкого спектра. Ці методи спрямовані на видалення патогенної мікрофлори, стимуляцію обмінних процесів у тканинах, зниження запалення і зменшення дискомфорту, а також на нормалізацію роботи імунної системи і залоз. Метод добре показує себе, якщо є бактеріальний тонзиліт, лікування якого завжди пов'язане з усуненням інфекції.
  2. Пептидна терапія і внутрішньовенні крапельниці для активації регенеративних процесів у тканинах. Сприяють відновленню пошкоджених тканин і клітин унаслідок тонзиліту.
  3. Клітинна терапія, яка включає генну, імуноклітинну терапію та лікування стовбуровими клітинами. Ця методика дуже цінна, якщо є хронічний тонзиліт, лікування якого завжди тривале.

Лікування мигдаликів у центрі Медеус триває 10 днів, кількість курсів може відрізнятися залежно від клінічної картини. Ми завжди йдемо назустріч пацієнту й адаптуємо курс під ваші потреби та динаміку одужання.

Лікування тонзиліту: ціна

Вартість терапії в центрі "Медеус" охоплює консультацію і прийом лікаря, комплексну діагностику організму і всі необхідні процедури з медикаментами. Лікування при тонзиліті призначається в індивідуальному порядку, тому ціна може відрізнятися. Записуйтеся на консультацію та отримайте план терапії вже під час першого візиту.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії