Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування депресії

Лікування депресій - одне з важливих завдань медицини. Діагностика в Medeus Medical Center посідає основоположну роль. Вона дає змогу визначити причинно-наслідкові зв'язки, які призвели до депресії. У процесі діагностики застосовуються сучасні інноваційні методики та високотехнологічна апаратура.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування при депресії в Києві

Від хронічної або затяжної депресії страждає близько 15% населення планети. А сезонні депресивні епізоди трапляються мало не в кожного другого. Так чи інакше це порушення нервової системи залишається одним із головних у сучасному суспільстві. Тому лікування депресій - одне з важливих завдань медицини.

Лікування депресії

Депресивний стан - що це таке

Депресія - розлад психіки, який проявляється тугою, поганим настроєм і нездатністю радіти життю. Впадаючи в депресію, людина стає замкнутою, загальмованою, може лежати на дивані цілий день. Вона нічого не хоче робити, все втрачає будь-який інтерес. Боротися з депресіями необхідно. А якщо в життя ваших близьких приходить сильна депресія, лікування буквально рятує їм життя. Адже нерідко під впливом депресивних розладів людина приймає незворотні рішення.

Депресія у чоловіків і жінок: класифікація

Депресії бувають різної природи, і залежно від цього виділяють:

 1. Психогенні депресії. Це депресивний стан внаслідок стресу, емоційного потрясіння, психологічних проблем. Прикладом психогенного розладу є тужлива депресія, лікування якої пов'язане з корекцією психологічного стану пацієнта.
 2. Ендогенні депресії. Це розлади, пов'язані із захворюванням психіки або збоєм гормонального фону. Так, ендогенні депресії виникають на тлі шизофренії, психозу, інволюційної меланхолії. Депресія у жінок часто виявляється саме ендогенною і пов'язана з порушенням вироблення гормону радості. Це може проявлятися в різні періоди життя, наприклад, після пологів. Якщо йдеться про ендогенну депресію, лікування призначається паралельно з прийомом медикаментів, які впливають на нормалізацію гормонального фону.
 3. Соматогенні депресивні стани. З'являються на тлі соматичних хвороб. Це можуть бути як порушення в організмі, так і просто інфекції. Тоді людина почувається пригніченою, виникає нудьга. Лікування апатичної депресії, пов'язаної з соматичною хворобою, доповнюється терапією основної недуги.

У міру вираженості симптомів депресія може бути клінічною (великий депресивний розлад) і легкою. Клінічна депресія - серйозне порушення психіки, за якого людина втрачає здатність до нормального життя. Вона постійно занурена в депресивний стан. Клінічна депресія важко піддається лікуванню.

Ендогенна депресія лікування

Сильна та легка депресія: лікування та симптоми

У людини за життя може трапитися кілька епізодів депресій. Вони можуть відрізнятися за часом і тяжкістю. 

Так, легкий депресивний розлад зазвичай викликаний дрібними потрясіннями: розчарування, дрібний стрес, негативні емоції або просто дощова погода за вікном. Такі епізоди минають швидко і не потребують серйозного втручання.

Але сильна або помірна депресія передбачає глибоке лікування, інакше може завдати непоправної шкоди здоров'ю. Упізнати ці види розладів можна за такими симптомами:

 • Зниження концентрації та уваги.
 • Сильне почуття провини.
 • Низька самооцінка.
 • Постійна меланхолія і туга.
 • Людина не бачить власного майбутнього.
 • Безсоння або навпаки, сонливість і втома.
 • Виникають думки про суїцид.
 • Зниження апетиту та різка втрата маси тіла.
 • Занепад сил.

Лікування депресій підбирається індивідуально. Лікарі призначають як психологічну допомогу, так і медикаментозні препарати.

Лікування депресії в клініці Medeus Medical Center

Терапія депресії починається з правильної діагностики. Щоб визначити вид і причину депресивного розладу, лікарі в клініці Медеус проводять повну діагностику стану здоров'я. Нерідко депресивні стани пов'язані з фізіологічними та біохімічними процесами, тому важливо визначити супутні захворювання і порушення в організмі людини.

Діагностика в Medeus Medical Center посідає основоположну роль.

Вона дає змогу визначити причинно-наслідкові зв'язки, які призвели до депресії. У процесі діагностики застосовуються сучасні інноваційні методики та високотехнологічна апаратура.

Далі лікарі вибирають індивідуальну схему лікування в кожному окремому випадку. Депресія та її лікування займають не один тиждень. Але після успішної терапії людина почувається бадьорою, активною і радіє життю заново.

У центрі Медеус терапія депресивних станів охоплює кілька напрямків:

 1. Фізіотерапія із застосуванням електромагнітних полів і хвиль. З її допомогою вдається відновити нервову систему, налагодити нові нейронні зв'язки і поліпшити роботу головного мозку, зокрема діяльність залоз, які відповідають за вироблення гормонів.
 2. Медикаментозна терапія із застосуванням крапельниць для регенерації клітин. Унікальні препарати допомагають усунути наслідки стресу, які нерідко є причиною депресивного розладу.
 3. Терапія пептидами - спеціальними препаратами з фрагментів білкових молекул. Вони замінюють пошкоджені ділянки клітин нервової системи.
 4. Терапія ксеноном і воднем. Ці прості гази не чинять шкоди для організму, зате позитивно впливають на психіку. Ксенон пригнічує зайву збудливість нейронів, поєднання ксенонотерапії з сухим флоатингом дає змогу досягти глибокої релаксації. Водень, своєю чергою, уповільнює старіння і передчасне відмирання клітин нервової системи. Газотерапія незамінна, якщо у пацієнта хронічна депресія. Регулярні курси протягом року підтримують нервову систему і психологічну стійкість.
 5. Генна терапія, яка включає клітинну терапію і лікування депресій стовбуровими клітинами. Цей перспективний напрямок застосовується провідними клініками світу. В Україні клітинна терапія доступна в Medeus Medical Center.

Курс терапії депресії триває 10 днів у клініці, і потім пацієнт застосовує прописані йому препарати амбулаторно. Лікарі рекомендують пройти 1-3 курси протягом року. Кількість залежить від форми розладу - легка або затяжна депресія.

Додатково під час лікування депресії у жінок застосовується корекція гормонального фону, якщо це необхідно.

Лікування депресії у жінок

Лікування депресії: ціни

Вартість на лікування депресії в Києві може сильно варіюватися. Терапія депресивних розладів проводиться у психологів у приватних кабінетах, у спеціалізованих установах, у приватних клініках.

У центрі Медеус ви можете скористатися програмою інноваційного лікування депресій і неврологічних розладів.

Скільки коштує лікування депресії в Medeus Medical Center, уточнюйте за телефонами медичного центру. Наші адміністратори запишуть вас на прийом до лікаря і проконсультують з усіх питань, що виникли.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії