Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування мігрені

У медичному центрі MEDEUS фахівці допоможуть Вам впоратися з проблемою мігрені, ліквідувати симптоми, усунути причину патології і, що важливо, пройти повну реабілітацію, щоб повернутися якомога швидше до нормального життя!

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Сучасне лікування мігрені в Києві в клініці Медеус

Більшість людей відчували головний біль хоч раз у своєму житті. Больові відчуття можуть проявлятися по-різному. Одна з форм головного болю - мігрень, лікування якої потрібне кожному десятому жителю планети. За статистикою захворювання частіше турбує жінок молодого і середнього віку. А ось у юному віці від головного болю страждають частіше хлопчики.

Мігренню називається захворювання з повторюваними головними болями. Больові відчуття в більшості випадків проявляються з одного боку в лобно-скроневій частині. Також є низка інших проявів, які суттєво знижують якість життя людини, тому обов'язково треба лікувати мігрень.

Медичний центр Медеус пропонує сучасне рішення цієї поширеної хвороби. Наші фахівці готові допомогти ліквідувати всі прояви недуги, усунути причину патології та пройти повну реабілітацію, після чого ви зможете повернутися до нормального життя.

Мігрень лікування

Лікування мігрені різних видів: класифікація захворювань

Основними видами хвороби називають:

 1. Просту форму (без аури). Напади пульсуючого болю проявляються періодично. Інших симптомів і попередників, які характерні для цієї недуги, не спостерігається.
 2. Мігрень з аурою, лікування якої може відрізнятися залежно від інтенсивності проявів. Фахівці часто називають цей вид мігрені класичним. Перед початком головного болю в людини виникають характерні симптоми, це можуть бути порушення рухових здібностей, зорових функцій або мовного апарату. Тривалість симптомів - 30-60 хвилин.
 3. Мігрень із тривалою аурою. Попередні прояви тривають понад годину, але не довше 7 днів.

Залежно від частоти проявів бувають епізодична і хронічна мігрень, лікування яких проводиться в Медеус із застосуванням інноваційних методів. За хронічної форми напади тривають довше 10 днів поспіль і виникають щомісяця протягом мінімум трьох місяців.

Напад може супроводжуватися різними проявами, залежно від чого мігрень буває:

 • Абдомінальної. Пацієнти скаржаться на больові відчуття в животі, можливі нудота і блювота, а також запаморочення. Тривалість проявів - до кількох годин.
 • Очної (офтальмоплегічної). Очна мігрень, лікування якої передбачає усунення всіх супутніх симптомів, проявляється порушеннями зору. У людини двоїться в очах, пропадає чіткість зору, може виникати тимчасова косоокість.
 • Ретинальної. Також впливає на якість зору, можлива часткова або повна сліпота одного ока, яка має тимчасовий характер.
 • Базилярної. Проявляється сильними запамороченнями, сплутаністю свідомості, може страждати чіткість мови.

Окремо виділяють "обезголовлену" форму захворювання. Пацієнти фіксують наявність аури, але не відчувають характерних головних болів. 

Синдром Барре-Льєу (шийна мігрень) з'являється внаслідок порушення кровообігу в одній із хребетних артерій. Лікування шийної мігрені частіше потрібне пацієнтам у віці старше 50 років.

Мігрень: лікування, причини та прояви

Етіологія захворювання до кінця не вивчена. Серед причин називають невралгічні, гормональні, спадкові чинники, а також вплив довкілля і неправильного харчування, вживання алкогольних напоїв.

Крім того, виділено низку тригерів, що провокують напади мігрені, лікування в такому разі передбачає дії щодо їх усунення. До тригерів відносять:

Зі спадковим фактором наразі пов'язують тільки сімейну геміплегічну мігрень. Особливістю цієї форми мігрені вважається наявність схожих симптомів одразу у двох близьких родичів. Характерна ознака геміплегічної форми - зниження рухової активності.

Хронічна мігрень лікування

Загальні симптоми захворювання

Мігренозні атаки можуть виникати з різною періодичністю. У деяких випадках напад мігрені спостерігається 1-2 рази на рік, а в інших - щомісяця. Головний симптом - головні болі, які можуть бути доповнені порушеннями функцій рухових органів, зору, мовленнєвого та вестибулярного апарату. Також можливі блювота і позиви до неї, звуко і світло нетерпимість.

Від того, який спостерігається головний біль під час мігрені, лікування може трохи відрізнятися. Наприклад, може додатково бути призначена медикаментозна терапія для швидкого зняття симптомів.

Мігрень: діагностика, лікування в Medeus Medical Center

У Medeus Medical Center діагностика мігрені проводиться із застосуванням комплексу традиційних та інноваційних методів для точної постановки діагнозу, виявлення всіх проявів і порушень в організмі, а також призначення ефективної терапії в кожному окремому випадку.

Обстеження включає такі етапи:

 1. Огляд і бесіду з лікарем. Спеціаліст уважно вислуховує всі скарги та складає анамнез.
 2. Детальне обстеження на діагностичному комплексі Timewaver Med. Завдяки чому можна не тільки виявити причину мігрені голови та призначити лікування, а й оцінити стан внутрішніх органів і систем організму.
 3. Електроенцефалограма для оцінки стану ЦНС. Обстеження проводиться за допомогою Шолома ЕЕГ зі штучним інтелектом. Так фахівець визначить наявність зон гіпо- та гіперактивності кори головного мозку, ризики розвитку або наявність захворювань нервової системи.
 4. УЗД внутрішніх органів. Проводиться лікарем у зручних умовах кабінету.
 5. ЕКГ з метою оцінки функцій серцево-судинної системи.
 6. Розгорнутий аналіз крові. Оцінка проводиться за 33 параметрами. Додатково можуть бути призначені біохімічний аналіз крові та генетичне дослідження.

Після діагностики проводиться повторна консультація з оцінкою результатів дослідження і призначенням індивідуального лікування від мігрені.

Очна мігрень лікування

Індивідуальне лікування при мігрені

Лікування мігрені у чоловіків і жінок включає комплекс апаратних і медикаментозних впливів, спрямованих на зниження больових симптомів і запалень, нормалізацію роботи систем організму і відновлення загальної якості життя.

Наша клініка лікування мігрені проводить із застосуванням:

 • Інноваційних розробок світової медицини з використанням електромагнітних полів і хвиль широкого спектра. Це допоможе відновити імунну систему та нормалізувати гормональний фон, судинний тонус. Такий метод спрямований на зняття больових відчуттів і бере участь у регенерації пошкоджених клітин.
 • Терапії новітніми біотехнологіями, а саме пептидними та внутрішньовенними препаратами останніх розробок. Це допоможе купірувати головний біль і ввести напади в стан тривалої ремісії. Препарати сприяють детоксикації та відновленню організму загалом.
 • Генної терапії, а саме клітинної, імуноклітинної та лікування стовбуровими клітинами.
 • Електро- і магнітостимуляції та медикаментозної терапії для відновлення нервової системи. Методи впливають на кору і глибокі структури головного мозку.
 • Газотерапії - інгаляції воднем і ксеноном. Таке лікування хронічної мігрені дасть змогу провести детоксикацію, нормалізувати тонус судин головного мозку і кровообіг у ньому.

Стандартне лікування нападів мігрені в центрі Medeus проводять курсом у 10 днів. За необхідності можливе проходження повторних курсів і/або призначення медикаментів для амбулаторного лікування на 1-3 місяці.

Телефонуйте за контактними номерами клініки, щоб поставити додаткові запитання про ефективне лікування головного болю в Києві.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії