Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування біполярного розладу

Фахівці медичного центру MEDEUS проведуть діагностику стану здоров'я і розроблять для Вас індивідуальну схему лікування біполярного розладу з урахуванням всіх особливостей Вашого організму і патологічного процесу.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування біполярного розладу особистості

Біполярний розлад - стан психіки, за якого виникає низка неприємних симптомів. Вони чинять негативний вплив на життя людини, тому підлягають терапії. Лікування біполярного афективного розладу (БАР) у центрі Медеус проводять за допомогою сучасних методів і технологій.

Біполярний розлад: лікування та причини

Біполярний розлад - це стан психіки, за якого у людини чергуються два стани - манія і депресія. У неї виникають "пікові" перепади настрою. Це або дуже велике збудження, енергійність, манія, або ж глибока пригніченість - депресія. Як правило, у пацієнта переважає або манія, або депресія. За легкого БАР епізоди афекту чергуються також із нормальним станом. 

Лікування біполярного розладу потрібно проводити в будь-якому випадку. Оскільки без терапії стан може погіршуватися.

Причиною БАР називають порушення в процесах вироблення гормонів - серотоніну, норадреналіну і дофаміну. Але точна причина виникнення невідома. Погіршити ситуацію можуть погана спадковість, вживання великих доз алкоголю або наркотичних речовин, сильні стреси та потрясіння.

Лікування біполярного розладу

Біполярні розлади: лікування та види

Існують три основні типи БАР.

 1. Біполярний розлад 1 типу, лікування якого спрямоване на корекцію поведінки пацієнта. За першого типу БАР є щонайменше один епізод манії та часті епізоди депресії, які значно впливають на якість життя.
 2. Біполярний розлад 2 типу, лікування якого визначається наявністю важких депресивних епізодів. При цьому присутній мінімум один епізод гіпоманії (без звичайної манії). Гіпоманія - це період, коли у пацієнта покращується настрій і присутні тільки деякі ознаки маніакального розладу. 
 3. Неспецифічний біполярний афективний розлад. Це третій тип захворювання, за якого спостерігаються нехарактерні симптоми.

Біполярний розлад: лікування та симптоми

Ознаки БАР можуть відрізнятися залежно від стану. При епізодах манії це одні прояви, при депресіях - інші. Лікування біполярного розладу підбирають залежно від того, які симптоми переважають.

Ознаки манії:

 • дуже завищена самооцінка;
 • знижена потреба у сні;
 • людина багато розмовляє, робить це дуже швидко, часом важко її зрозуміти;
 • виникають різні ідеї, фантазії, думки;
 • людина стає дуже діяльною та енергійною;
 • з'являється неуважність.

Як правило, епізод манії триває 6-10 днів. У цей час людина може здійснювати необдумані вчинки, купувати непотрібні речі, грати в азартні ігри, ігнорувати будь-яку небезпеку.

Для епізоду депресії характерні інші прояви:

 • втрата або збільшення ваги;
 • відсутність інтересу до життя і будь-якої активності;
 • пригнічений настрій і апатія;
 • думки про самогубство;
 • безсоння або навпаки, постійне бажання спати;
 • сильна втома і занепад сил;
 • низька самооцінка і загальмованість.

За депресії людина не може нормально мислити, складати якісь плани, вона постійно в апатії та тривозі

Біполярний розлад 2 типу лікування

Біполярний розлад: лікування та діагностика

У центрі Медеус ми проводимо комплексну діагностику перед початком будь-якої терапії. Це дуже важливо, оскільки потрібно підібрати відповідні препарати, процедури й виявити розвиток супутніх патологій. 

Іноді під час діагностики виявляють захворювання серця і судин, щитовидної залози, які посилюють біполярний розлад особистості, лікування в цих випадках потрібне комплексне.

Діагностика БАР у центрі Медеус включає:

 1. Обстеження на унікальному комплексі, який виявляє навіть приховані патології в організмі.
 2. Лабораторні аналізи для визначення загального стану внутрішніх органів.
 3. Інструментальні методи діагностики, такі як УЗД, кардіограма.
 4. Генетичні аналізи для виявлення можливих причин БАР.
 5. Обстеження нервової системи та головного мозку за допомогою шолома ЕЕГ зі штучним інтелектом. Діагностика дає змогу визначити уражені ділянки в головному мозку.

Тільки після повної діагностики підбирається план терапії.

Лікування біполярного розладу в Києві в Медеус

У клініці Медеус ми пропонуємо тільки сучасні методи лікування біполярного розладу. Наші практики засновані на розробках науки і медицини останніх років. Після повної діагностики та визначення характеру БАР, лікарі нашого центру призначають терапію в індивідуальному порядку.

Якщо є біполярний розлад психіки, лікування включає такі процедури:

 1. Фізіотерапевтичне лікування електромагнітними полями та хвилями. Також ми використовуємо напрямки для поліпшення роботи нервової системи та її постійної підтримки. З цією метою застосовуються нейротрофічна та нейропластична терапія за допомогою магнітної та електростимуляції головного мозку.
 2. Внутрішньовенні крапельниці зі спеціальними препаратами для регенерації клітин, ліквідації окислювального стресу, відновлення після стресів та емоційних потрясінь. Коли в людини "біполярка", лікування має проводитися регулярно. Крапельниці бажано ставити кілька разів на рік для досягнення стійкого ефекту.
 3. Пептидна терапія. Препарати-пептиди, потрапляючи в клітину, перебирають на себе всі функції пошкодженого білкового ланцюга, сприяючи відновленню функціональності органу загалом.
 4. Терапія газами (воднева і ксенотерапія).Інгаляції водню і ксенону позитивно впливають на всю нервову систему. Можуть значно заспокоїти її за епізодів манії і зняти тривожність під час лікування біполярної депресії. Ксенон пригнічує гіперактивацію нейронів, запобігає токсичності, може перервати процес апоптозу, у поєднанні з сухим флоатингом досягається глибока релаксація організму.
 5. Генна терапія (клітинна, імуноклітинна терапія, лікування стовбуровими клітинами). Інноваційні клітинні препарати можуть замінити пошкоджені клітини організму, поліпшити обмінні процеси в головному мозку, коригувати генетичні порушення при БАР.

Лікування за біполярного розладу займає 10 днів, якщо йдеться про один курс. У цей час проводиться весь комплекс процедур.Пацієнту також можуть призначити препарати для прийому амбулаторно. Курс терапії слід повторити 2-3 рази для закріплення результату.

Біполярний розлад особистості лікування

Біполярний розлад у клініці Медеус: ціна терапії

Вартість лікування БАР обговорюється в індивідуальному порядку. У курс лікування входять процедури, діагностика, консультації фахівців і потрібні медикаменти. Записуйтеся на прийом і отримайте свій індивідуальний план лікування біполярного розладу.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії