Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування герпесу

Наш центр надає сучасні методи лікування герпесу, фахівці проведуть всебічну діагностику Вашого здоров'я і розроблять індивідуальну схему лікування з огляду на особливості Вашого організму і патологічний процес.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Сучасне та комплексне лікування герпесу в клініці Медеус

Герпес є вірусною хворобою, яка вважається найпоширенішою серед існуючих інфекцій. Група вірусів вражає шкірний покрив, нервові клітини та слизові оболонки. Через це з'являються висипання, які з часом поступово висихають і зникають. Однак лікування герпесвірусу все одно потрібне, тому що організму складно впоратися з інфекцією самостійно: висипання з'являються в разі ослаблення імунітету.

Захворювання широко поширене і легко передається від однієї людини до іншої. Віруси герпесу періодично трапляються у 90% населення Землі, а у 10-20% людей хвороба має гостру форму. Щоб оперативно купірувати активність інфекції та усунути симптоми, потрібно своєчасно почати лікування герпесу в Києві.

Для цього слід записатися на консультацію в Medeus Medical Center. Залиште заявку на сайті або звертайтеся до фахівців іншим зручним способом. У нас працюють кваліфіковані лікарі та дерматологи з багаторічним стажем. Вони використовують у роботі сучасне обладнання, у якого немає аналогів в Україні.

Лікування вірусного герпесу: причини та ускладнення хвороби

Висипання під час герпесу не тільки мають неестетичний вигляд, а й можуть спричиняти дискомфорт і біль. Зазвичай вони виникають у ділянці губ, рідше - на пальцях або статевих органах. Захворювання виникає так:

 • Збудники потрапляють в організм і накопичуються в ньому.
 • За ослаблення імунітету, стресів, недосипання або травм віруси активізуються.
 • На певній ділянці шкіри виникають характерні висипання у вигляді невеликих виразок. Через деякий час вони зникають самостійно або після приймання ліків.
 • У майбутньому висипання знову можуть з'явитися, як правило, на тому самому місці.

Якщо не почати лікування герпесу в Києві, захворювання іноді призводить до різних ускладнень. Для людей з хорошим імунітетом ризик мінімальний, але в деяких випадках у пацієнтів розвивається кератит або серйозні захворювання центральної нервової системи. Причому це стосується як дорослих, так і новонароджених.

Лікування герпесу

Основна інформація про лікування простого герпесу 1 і 2 типу

Існує безліч різновидів цього захворювання, проте переважна більшість пацієнтів скаржаться на "простий герпес" (herpes simplex) I або II типу. Віруси цих хвороб легко передаються:

 • через фізичний контакт з ураженою ділянкою шкіри;
 • повітряно-крапельним шляхом;
 • під час статевого акту будь-якого виду (зокрема - під час поцілунків);
 • через різні предмети, наприклад, одяг або столові прилади;
 • від вагітної жінки до дитини.

Якщо у вас підтверджено герпес, лікування в Києві залежатиме від типу патології. Давайте розглянемо їх докладніше.

Вірус герпесу 1 типу: лікування

Інфекція I типу доволі поширена, проте вважається найменш небезпечною серед усіх наявних типів герпесу. Розвиток хвороби відбувається в 4 етапи:

 • На ураженій ділянці шкіри, на якій у майбутньому виникнуть виразки, з'являється почервоніння і розвивається сильний свербіж із відчуттям поколювання.
 • Виникає запальний процес: з'являється невеликий "міхур" із прозорою рідиною. Згодом він збільшується в розмірі.
 • З'являються додаткові виразки, а основний "міхур" може пошкодитися.
 • Під виразкою поступово утворюється скоринка. Згодом вона безслідно мине, не залишаючи на шкірі косметичних дефектів.

Якщо у пацієнта вірус простого герпесу 1 типу, лікування передбачає застосування різних медикаментів, наприклад, на основі ацикловіру. У разі складного перебігу захворювання лікар призначає додаткові медикаменти або ліки.

Комплексне лікування герпесу

Вірус герпесу 2 типу: лікування

Захворювання теж вражає багатьох людей, як і герпес 1 типу, проте має свої особливості. Наприклад, у рідкісних випадках воно може спричиняти важкі аномалії розвитку в дитини в утробі матері. Зазвичай зустрічається в дорослих і підлітків.

Лікування герпесу другого типу потрібно починати якомога раніше, щоб запобігти розвитку ускладнень, особливо у дітей. Лікар зазвичай призначає противірусні препарати системної дії та імуномодулятори загальної дії (як правило, на основі інтерферонів). Призначення додаткових засобів або ліків залежить від перебігу хвороби, особливостей організму, а також супутніх захворювань.

Як проводиться лікування вірусу простого герпесу 1 і 2 типу

У клініці Медеус працюють досвідчені лікарі, які підбирають ефективні методи як для боротьби з герпесною інфекцією, так і для запобігання розвитку ускладнень. Все це забезпечує відновлення і збереження вашого здоров'я на довгі роки.

Діагностика простого герпесу

Щоб побороти вірус простого герпесу 1 або 2 типу, лікування має підбиратися відповідно до результатів обстеження. Для цього лікарі проводять ретельну діагностику стану здоров'я пацієнта. Це дає змогу розробити індивідуальну та ефективну схему лікування, під час якої враховуватимуться особливості організму та патологічний процес.

Діагностика включає огляд і бесіду з фахівцем, який проаналізує ваші скарги. Після цього буде проведено обстеження, що включає:

Залежно від індивідуальних особливостей організму і специфіки хвороби, лікування герпесу 1 і 2 типу може додатково включати онкоскринінг і лабораторні дослідження:

 • генетики;
 • метаболізму;
 • стану мікробіома;
 • роботи нервової та імунної систем.
Лікування герпесу

Вірус герпесу 1, 2 типу: лікування сучасними методами

Ґрунтуючись на результатах обстеження, лікар призначає інноваційні фізіотерапевтичні процедури. Вони сприяють відновленню тканин на клітинному рівні. Мова про комплекс неінвазивного лікування герпесу 1 типу в дорослих або дітей. Мається на увазі використання електромагнітних полів і хвиль для:

 • ліквідації збудників;
 • нормалізації імунної відповіді;
 • усунення запального процесу;
 • стимулювання обмінних процесів;
 • зняття больових відчуттів;
 • регенерації та детоксу уражених клітин.

Якщо потрібне більш ефективне лікування герпесу в Києві, в клініці Медеус фахівці можуть призначити вам внутрішньовенні ін'єкції та пептидну терапію. Ці методи дають змогу стимулювати регенерацію тканин і відновити функціональність внутрішніх органів.

Курс лікування вірусу герпесу 1 і 2 типу в медичному центрі Медеус зазвичай становить 10 днів. Однак для повного відновлення після хвороби може знадобитися від 3 до 5 курсів. Залежно від клінічної ситуації та потреб пацієнта, фахівці можуть індивідуально призначити препарати для амбулаторного лікування.

Лікарі клініки "Медеус" підбирають схеми лікування, які не просто запобігають ускладненням і усувають симптоми, а й впливають безпосередньо на збудників інфекції. Це дає змогу оперативно досягти результатів під час терапії, щоб ви змогли швидко повернутися до активного і здорового життя.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії