Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування васкуліту

Початок лікування васкуліту включає в себе ретельну діагностику. Наша методика лікування васкуліту заснована на інноваційних розробках світової медицини. Основна мета Medeus - забезпечити Вам найкраще здоров'я і повернути Вас до активного і радісного життя.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Сучасне та ефективне лікування васкуліту в Medeus Medical Center

Васкуліт вражає серцево-судинну систему і становить небезпеку для життя пацієнта. Ця патологія вимагає серйозного підходу до лікування.

Васкуліти: лікування, природа та причини

Васкуліти - ціла група захворювань, для якої характерне запалення судинних стінок. Можуть запалюватися як усі судини в тілі, так і просто в одній ділянці - шкірі, кінцівках, голові. Унаслідок пошкодження судини лопаються, на тілі з'являються синці, синці та висип. Васкуліти негативно впливають на кров, імунітет, роботу серця, і, як наслідок, - на здоров'я всього організму.

Якщо є васкуліти, лікування спрямоване на коригування роботи імунної системи, усунення запалення і зняття несприятливих наслідків захворювання. Васкуліт може виникнути сам по собі, як аутоімунна патологія. Або ж є вторинним, тобто розвивається після інших захворювань. Виділяють такі причини васкуліту:

 • Інфекції внутрішніх органів, які дають ускладнення на серце і судини.
 • Прийом деяких фармпрепаратів.
 • Інші аутоімунні патології (наприклад, ревматоїдний артрит). Розвивається ревматоїдний васкуліт, лікування якого вимагає корекції обох процесів.
 • Онкологічні захворювання.
 • Генетична схильність.
 • Перегрів і переохолодження.
 • Травми великих судин - артерій і вен.

Незалежно від причини, необхідно лікувати васкуліт.

Лікування геморагічного васкуліту

Васкуліт: лікування та класифікація

Класифікація захворювання досить широка. Виділяють кілька видів залежно від області уражених клітин:

 1. Алергічний васкуліт шкіри, лікування якого ускладнюється, оскільки пурпурні плями розкидані по всій поверхні шкіри. Уражені дрібні судини, які знаходяться в шкірному покриві. Перші ознаки - численні синці та виразки.
 2. Системний васкуліт, лікування якого спрямоване на підтримку роботи всіх органів. Уражені всі судини в різних частинах тіла.
 3. Геморагічний васкуліт, лікування якого часто потрібне дітям. Пошкоджені дрібні судини, з'являються сині та червоні плями по тілу, дуже болять суглоби і проявляються симптоми з боку шлунково-кишкового тракту. У дорослих геморагічний васкуліт легко переходить у хронічну форму.
 4. Церебральний васкуліт, лікування якого пов'язане з підтримкою нервової системи. Пошкоджуються великі судини в ЦНС і головному мозку. Це дуже небезпечний стан, оскільки він легко призводить до крововиливу в мозок. Якщо виявлено васкуліт судин головного мозку, лікування проводять у стаціонарі під наглядом лікарів.
 5. Васкуліт нижніх кінцівок, лікування якого починається з усунення неприємних симптомів у ногах. Кінцівки болять і вкриваються червоними плямами. Лікування васкуліту на ногах часто потрібне тим, хто працює стоячи, займається підвищеною фізичною активністю, перевтомлюється.

Васкуліт: лікування та симптоми

Хворобу можна помітити не відразу. Перші ознаки - це поява червоного висипу і плям на шкірі, можуть боліти суглоби та з'явитися лихоманка. Якщо не провести лікування васкуліту, симптоми проявляються з боку різних органів:

 • задишка і кашель, кровохаркання;
 • ниркова гіпертензія, збільшення нирок;
 • розлади рухової активності та чутливості при ураженні ЦНС;
 • виразки шлунка і кишечника, кров у калі, біль у животі;
 • біль у грудній клітці;
 • порушення слуху та часті захворювання ЛОР-органів.

За появи будь-яких симптомів слід звернутися до лікаря.

Васкуліт діагностика

Васкуліт: лікування та його відсутність

Якщо не проводити лікування васкуліту, то можуть з'явитися такі ускладнення:

 • ниркова та печінкова недостатність хронічної форми;
 • поява виразок та ерозій на стінках кишківника;
 • непрохідність кишківника;
 • серцева недостатність;
 • тромбоз вен.

Коли є системний васкуліт, лікування має проводитися в терміновому порядку. Адже найважчими станами виявляються внутрішня кровотеча та інсульт.

Васкуліт: діагностика та лікування в клініці Медеус

Щоб виявити захворювання, недостатньо просто оцінки симптомів. У разі підозри на васкуліт проводиться повна діагностика організму. У центрі Медеус вона включає:

 1. Огляд лікаря та консультацію, збір анамнезу, оцінку скарг пацієнта та його загального стану.
 2. Повний огляд усіх систем на сучасному комплексі Timewaver Med. Діагностика показує наявність васкуліту та інших патологій. Також видно пошкодження внутрішніх органів у разі васкуліту. Якщо виявлено запалення судин, лікування підбирається з урахуванням усіх пошкоджень в організмі. Відбувається також оцінка імунної функції, оскільки вона безпосередньо пов'язана з розвитком васкуліту.
 3. ЕКГ та УЗД для оцінки стану серця і судин, а також інших внутрішніх органів. Оскільки судини проходять по всьому організму, то патологія може зачіпати різні ділянки тіла. Тому важливо оцінити пошкодження перед тим, як лікувати васкуліт.
 4. Загальний розгорнутий аналіз крові, який показує загальну клінічну картину. Важливі показники визначають роботу нирок, печінки, а також приховані запалення в організмі. За необхідності виконують генетичний аналіз крові, щоб виявити спадковий фактор.

Під час діагностики та консультації з лікарем можуть призначатися й інші аналізи. Це необхідно, щоб лікування васкуліту було максимально ефективним.

Алергічний васкуліт шкіри

Васкуліт шкіри: лікування передовими методами

У центрі Медеус використовують сучасні методики для лікування васкулітів різної природи. У нас представлені розробки світової науки в галузі медицини, які застосовуються за кордоном. Якщо виявлено васкуліт, лікування включає кілька напрямків:

 1. Електромагнітні хвилі широкого спектра та електромагнітні поля. Вони діють на стінки судин, стимулюючи самовідновлення і знімаючи запальний процес. При цьому не руйнують судинну оболонку. 
 2. Терапія пептидами, спрямована на усунення запалення, а також на регенерацію клітин організму. Завдяки унікальним пептидним формулам можна прискорити лікування геморагічного васкуліту, допомогти судинам самовідновитися й усунути червоні плями на шкірі.
 3. Застосування стовбурових клітин і методів генної інженерії. Це інноваційні методики, що застосовуються в ревматології. Вони не тільки стимулюють регенерацію судин, а й діють на причини васкуліту, коригуючи роботу імунної системи.
 4. Полегшення симптомів васкуліту і зняття запалення за допомогою газотерапії. Позитивні властивості газів ксенону і водню представлені в інгаляціях. З їхньою допомогою розслаблюється нервова система, зникають неприємні болі та дискомфорт, запальний процес значно зменшується.

При діагнозі васкуліту лікування має бути комплексним. Ми підбираємо його в індивідуальному порядку з урахуванням усіх особливостей і потреб пацієнта. Досить 10 днів терапії, щоб полегшити симптоматику і прискорити тенденцію до одужання. 

Оскільки патологія аутоімунна, рекомендується пройти 3-5 курсів протягом року для досягнення стійкого ефекту.

Лікування васкуліту в Києві: ціна

Лікування васкуліту шкіри, ніг, головного мозку включає однакові методики. Ми підбираємо препарати в індивідуальному порядку. Також терапія включає консультації та огляди лікарів. Точну вартість лікування васкуліту дізнавайтеся за телефоном або на прийомі у лікаря.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії