Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування риніту

У центрі Medeus використовуються передові підходи до лікування риніту з урахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта, щоб домогтися найкращих результатів. Завжди адаптуємо лікування до Вашої унікальної ситуації, прагнучи забезпечити максимальну ефективність.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Ефективне лікування риніту у дорослих і дітей у Medeus Medical Center

Одним із найпоширеніших захворювань у світі є нежить (риніт). Вважається, що діти можуть страждати від цієї недуги до 10 разів на рік, тоді як дорослі відчувають дискомфорт від хвороби до 2 разів на рік. Сплески захворювань спостерігаються в осінньо-зимовий період, коли температура за вікном різко знижується. У багатьох може виникнути помилкова думка, що лікування при риніті - необов'язковий захід. Але варто не забувати про ускладнення, до яких може призвести таке рішення, а саме:

Якщо у вас спостерігаються закладеність носового дихання, виділення з носа або інші характерні симптоми, краще звернутися до фахівців. У Медеус вам буде надано кваліфіковане лікування риніту носа, яке проводиться із застосуванням новітніх медичних розробок. А отже, вам буде поставлено правильний діагноз із подальшим лікуванням, орієнтованим на потреби та динаміку одужання в кожному окремому випадку.

Вірусний риніт лікування

Риніт: лікування та симптоматика патології

Ринітом називається запальний процес у слизовій носа. Для цього захворювання характерні конкретні прояви, а саме:

 • утруднення дихання через ніс;
 • чхання;
 • різні виділення з верхніх дихальних шляхів;
 • загальна слабкість організму, млявість;
 • порушення сну.

Якщо хвороба розвинулася внаслідок застуди та вірусного захворювання, у пацієнта діагностується гострий риніт, лікування якого треба почати якомога швидше. У гострої форми нежитю розрізняють 3 стадії, які відрізняються симптомами:

 1. На першій (сухій) стадії починається запалення слизової, яке супроводжується свербінням і печінням у носі, що провокує сильне чхання. Можливі головні болі та підвищення температури тіла, іноді - сльозоточивість. Тривалість - до 2 діб.
 2. Для другої (серозної) стадії характерні рясні, прозорі виділення. Слизова сильно запалена, що часто призводить до появи гугнявого голосу.
 3. До третьої стадії запалення слизової носа, лікуванням якого необхідно зайнятися негайно, зменшується. Дихання нормалізується, виділення скорочуються, але стають густішими з жовтувато-зеленуватим відтінком, гнійного характеру. Може спостерігатися часткова або повна втрата нюху.

Якщо вчасно звернутися до фахівців, лікування гострого нежитю може тривати всього 7-10 днів. В іншому разі хвороба може перерости в хронічну форму або закінчитися ускладненнями. Патологія поширюється на:

 • слізні залози та сльозовивідні шляхи; 
 • гортань, трахеї та бронхи;
 • середнє вухо (отит);
 • навколоносові пазухи (гайморит).

Лікування гострого риніту: етіологія хвороби

Нежить може початися через безліч причин, зокрема внаслідок інших захворювань. До найпоширеніших чинників, які спричиняють "течію" з носа, належать:

 • вірусні хвороби;
 • переохолодження та інфекційні захворювання;
 • алергічні реакції;
 • перебування в приміщенні з "нездоровим повітрям" - з великою кількістю пилу або недостатньою вологістю;
 • часті контакти з хімічними речовинами, лікарськими препаратами.

Також нежить (риніт), лікування якого краще проводити під наглядом спеціалістів, часто виникає у людей з викривленими перегородками або поліпами, що ускладнює терапію.

Через будову дихальних шляхів діти більше за дорослих схильні до ускладнень під час риніту. Також велика кількість малюків (30%) стикаються з алергічним ринітом носа, лікування якого повинно включати прийом антигістамінних препаратів.

Лікування гострого риніту

Кваліфіковане лікування: риніт та його види

Щоб терапія була ефективною, фахівці визначають вид нежитю, на який страждає пацієнт. Виділяють такі форми захворювання:

 • Гостра - виникає внаслідок застуди або респіраторно-вірусних інфекцій. Якщо вчасно не почати терапію, може перейти в гнійний риніт, лікування якого потребуватиме великих часу та сил. 
 • Хронічна - може розвинутися на тлі неправильного або відсутнього коректного лікування нежитю. Захворювання істотно знижує якість життя пацієнта: спостерігаються густі виділення, втрата нюху, часті мігрені тощо.

Важливим є фактор, який спричинив риніт у дорослих: лікування завжди залежатиме від виду хвороби. Розрізняють:

 • Алергічний - запалення виникає внаслідок впливу на організм алергенів. 
 • Інфекційний риніт - лікування спрямоване на усунення збудника - вірусу, бактерії або грибка.
 • Гормональний - спричинений змінами гормонального фону людини.

Часто пацієнти звертаються через вазомоторний нежить, при якому порушені функції регулювання тонусу кровоносних судин. Якщо ви хочете вилікувати вазомоторний риніт у Києві, звертайтеся до клініки Медеус, наші фахівці підберуть для вас найбільш підходящу терапію.

Гострий, хронічний та алергічний риніт: діагностика в Медеус

Коли пацієнт звертається в клініку з підозрою на риніт, діагностика в Медеус завжди проводиться комплексна. 

Для отримання докладної інформації про організм обстеження проводиться на унікальному діагностичному обладнанні - Timewaver Med. Так фахівці з легкістю можуть підтвердити/спростувати діагноз, а також виявити джерела патології та причини її появи.

Якщо турбує риніт, клініка перед лікуванням пропонує пройти дослідження:

 • Інструментальні - ЕЕГ, ЕКГ, УЗД, які допоможуть зрозуміти стан органів і систем на поточний період.
 • Лабораторні - аналізи метаболізму речовин і генетичні, скринінг на можливі онкологічні захворювання.

Крім того, в рамках обстеження буде проведено детальну оцінку роботи нервової та імунної систем.

Таке всебічне обстеження допоможе в постановці діагнозу, визначенні першопричин захворювання і виявленні супутніх проблем в організмі.

Наприкінці обстеження фахівці проводять оцінку отриманих результатів. Незалежно від того, чи турбує бактеріальний, чи вірусний риніт, лікування буде проводитися за індивідуальним планом, складеним виходячи з клінічного стану і потреб конкретного пацієнта.

Бактеріальний риніт лікування

Лікування гострого та хронічного риніту в дорослих

Якщо вам знадобиться лікування риніту або іншого виду нежитю, фахівці клініки Медеус запропонують вам пройти курс терапії тривалістю в 10 днів. За необхідності призначаються додаткові курси, щоб повністю позбутися проблеми та її наслідків.

Серед передових методів медицини нами було обрано найрезультативніші для впливу на вірусний або бактеріальний риніт, так лікування у дорослих передбачає використання:

 • Електромагнітних хвиль і поля широкого спектра для стимуляції обмінних процесів у тканинах, зниження запальних процесів і усунення дискомфорту. Метод спрямований на нормалізацію роботи імунної системи та залоз.
 • Пептидної та внутрішньовенної терапій. 
 • Генної терапії, зокрема клітинної, імуноклітинної та лікування стовбуровими клітинами для підтримки й відновлення пошкоджених тканин.

Якщо вас цікавить на лікування риніту ціна або інша інформація, звертайтеся за консультацією за контактними номерами клініки або іншим зручним способом.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії