Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування дерматиту

Комплексна діагностика для ефективного лікування дерматиту. Наша схема лікування дерматиту включає в себе інноваційні методи, засновані на використанні електромагнітних хвиль і електромагнітних полів широкого спектра. Застосовуємо сучасні біотехнології для прискорення процесу регенерації шкіри.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування дерматитів усіх видів і типів у клініці Медеус

Дерматоз - група патологій шкірного покриву, таких як псоріаз, мокнучий лишай (екзема) і дерматит, лікуванням яких займаються лікарі-дерматологи.

Запальний процес, що протікає на шкірних покривах унаслідок впливу на організм або безпосередньо епітелій зовнішніх або внутрішніх чинників, називається дерматитом. Захворювання не тільки може мати різну природу, а й клінічний перебіг, характер проявів та ускладнення в разі несвоєчасного лікування. 

Локалізація хвороби може бути обмежена невеликою ділянкою епітелію або поширена по всьому тілу. Це призводить як до естетичних проблем, так і до фізичних проявів, які суттєво знижують якість життя людини. 

У Medeus Medical Center наші фахівці проводять ефективне лікування дерматиту зі встановленням причин розвитку патології та їх усуненням. Це дасть змогу не допустити рецидив захворювання, ліквідувати зовнішні та внутрішні наслідки патології.

Лікування дерматиту шкіри різних видів

Для правильної терапії запалень на шкірі варто попередньо встановити природу патології. Залежно від причин захворювання фахівці виділяють кілька видів дерматиту, їхнє лікування у дорослих вимагає застосування апаратних і медикаментозних маніпуляцій.

 1. У разі тривалого впливу на шкірний покрив агресивних хімічних речовин (кислотних і лужних сполук) виникає хронічний простий дерматит, лікування якого проходить довго і важко.
 2. Внаслідок безпосереднього впливу на епітелій алергенів різного походження може розвинутися гострий або хронічний алергічний (контактний) дерматит: лікування патології передбачає проведення спеціальних аналізів на встановлення цих агресивних речовин. 
 3. Якщо у пацієнта відбувається збій у роботі сальних залоз, може розвинутися себорейний вид захворювання. Найчастіше прояви можуть з'являтися на шкірі голови та обличчя, рідше - на тілі. Так симптомами на початкових стадіях називають вугровий висип і лупу. Причини патології криються як у спадковості, так і гормональних змінах, зниженні імунної функції організму. У деяких випадках лікування за дерматиту себорейного включає нормалізацію роботи органів ШКТ, усунення психо-неврологічних захворювань.
 4. Діти зі спадковою схильністю до алергічних реакцій на початку життя можуть зіткнутися з атопічним видом дерматиту. Патологія має рецидивний характер, що призводить до неможливості її повного виліковування. За правильної терапії та профілактики можливі тривалі ремісії. Рідше атопічний дерматит, лікування якого передбачає використання комплексного підходу, проявляється в дорослому віці. 

За більш точної конкретизації причин початку запальних процесів фахівці можуть виділяти сонячний, пероральний, пелюшковий та інші види дерматитів.

Лікування дерматиту

Дерматит шкіри: лікування, симптоми та фактори ризику

Етіологія хвороби може мати абсолютно різний характер. Запалення можуть проявлятися внаслідок:

 • схильності;
 • порушень роботи внутрішніх органів;
 • алергічних реакцій;
 • впливу фізичних або хімічних чинників; 
 • нещодавно перенесених інфекційних і вірусних захворювань; 
 • харчових непереносимостей і алергій.

Так, наприклад, алергічний контактний дерматит, лікування якого успішно проводять у клініці Медеус, може бути спричинений як агресивними хімічними речовинами, так і звичайними побутовими речами (метали, побутова хімія, косметика, тканини).

Головними симптомами захворювання є:

 • запалення ділянок епітелію, їхнє почервоніння;
 • наявність характерних висипань;
 • свербіж і печіння, а також больові відчуття на пошкоджених шкірних покривах.

У деяких випадках захворювання можуть не відразу відрізнити від інших недуг, що призводить до його поширення і зміни клінічного перебігу патології. Так, якщо невчасно виявити себорейний дерматит на обличчі, лікування якого може проводитися за один курс, це загрожує розростанням вогнищ по всьому тілу. 

Деякі види захворювання можуть супроводжуватися сухістю шкіри, що веде до відчуттів стягнутості, розтріскування уражених ділянок і появи шару лусочок на шкірі.

Період загострення може супроводжуватися підвищенням температури тіла, ознобом.

Як фактори ризику фахівці відзначають:

 • наявність імунних захворювань;
 • схильність до гіперчутливості.

Також зазначається, що лікування від дерматиту частіше потрібне в дитячому віці.

Контактний дерматит

Стадії дерматитів

Симптоматика змінюється з розвитком патології, що веде до складнішого лікування захворювання. Загалом виділяють 3 стадії дерматиту:

 • Початкову (еритематозну) з невеликими, локальними ураженнями епідермісу. На цій стадії набряклість майже непомітна, а фізичний дискомфорт не заважає в повсякденному житті.
 • Середньої складності (бульозну) з утворенням на шкірі пухирців з каламутною рідиною, які нагадують опіки. Больові відчуття та свербіж різко посилюються.
 • Важкий (некротичний). Такий дерматит на тілі часто потребує лікування в стаціонарному режимі. Пухирці лопаються, а на їхньому місці з'являються виразки з подальшим рубцюванням тканини. На цій стадії захворювання активно прогресує, вражаючи все нові ділянки шкіри.

Діагностика дерматиту в Medeus Medical Center

Якщо пацієнт скаржиться на дерматит на руках, ногах, голові та інших частинах тіла, лікування в будь-якому разі починається з повної діагностики організму.

На першій консультації фахівець вислухає всі скарги, збере анамнез і призначить повне обстеження організму для виявлення причин патології, характеру її розвитку, постановки кінцевого діагнозу і призначення коректної та ефективної терапії.

Під час обстеження в Медеус використовується інноваційний апарат Timewaver Med останнього покоління зі штучним інтелектом. Аналогів в Україні цьому діагностичному обладнанню немає. 

Завдяки нанотехнологіям можна точно виявити захворювання ще до перших проявів. Якщо у пацієнта передбачається дерматит, діагностика на Timewaver Med дасть змогу оцінити стан шкіри, виявити його причини та фактори ризику. А аналіз роботи всіх органів і систем допоможе призначити комплексне лікування для подальшої профілактики дерматиту.

Де б не проявлявся дерматит, лікування передбачає проведення:

Усі дослідження проходять у комфортних умовах клініки із застосуванням передового обладнання, сертифікованого в США, Кореї, країнах Європи.

Лікування при дерматиті

Лікування дерматиту в дорослих у Києві

Після проведення всіх досліджень проводиться повторна консультація з лікарем, на якій обговорюється необхідність застосування різних терапевтичних методик і тривалість лікування.

Лікування дерматиту на обличчі, руках або інших частинах тіла в нашій клініці проводиться комплексно курсами. Один повний курс займає 10 днів. За необхідності призначаються додаткові курси лікування.

Серед усього переліку інноваційних методик, якими користуються фахівці "Медеус", для лікування контактного дерматиту на руках, себорейного на голові, обличчі й тілі, а також і атопічного типу застосовуються:

За необхідності лікар може доповнювати лікування при дерматиті контактному, себорейному, атопічному інгаляціями воднем і ксеноном, а також призначати додаткові препарати.

Наші методи та індивідуальний підхід допоможуть вам позбутися неприємних симптомів і повернутися до активного життя в здоровому тілі.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії