Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування непереносимості лактози

Наш підхід до лікування непереносимості лактози забезпечує ефективне подолання цього стану і зниження можливих ускладнень. Ключовим етапом нашого підходу є комплексна діагностика. Досвідчені фахівці клініки Medeus гарантують повне відновлення Вашого здоров'я.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Ефективне лікування лактозної непереносимості в клініці Медеус

Якщо вам не чужі дискомфортні відчуття в животі та проблеми зі стільцем, ви страждаєте від спазмів і здуття, проаналізуйте свій раціон напередодні появи неприємних симптомів. Причина може критися в недостатності вироблення ферменту лактази в кишечнику, який відповідає за розщеплення дисахариду лактози. У такому разі звичайні молочні продукти можуть спричиняти цілий спектр хворобливих відчуттів і погіршення якості життя загалом.

Стан, за якого організм не може перетравлювати молочні продукти, називається гіполактазія або непереносимість лактози, лікування якого успішно проводять у київському медичному центрі Медеус.

У клініці допомагають позбутися неприємних симптомів і наслідків гіполактазії, а також повернути колишню якість життя. Для цього фахівці з великим досвідом у лікуванні різних харчових непереносимостей підбирають індивідуальний план терапії із застосуванням новітніх методик. У нас також можна здати аналіз на лактозу і пройти повне обстеження організму для підтвердження патологічного стану.

Непереносимість лактози: аналіз причин

Вважається, що у 75% населення земної кулі недостатньо або зовсім відсутня лактаза. Такий високий відсоток зумовлений тим, що багато народів у процесі своєї еволюції не вживали молоко і продукти з нього в їжу. Тому в людей із, наприклад, азіатських країн, на генетичному рівні закладена гіполактазія, яка активно розвивається після припинення вигодовування дитини грудним молоком (у віці 5-6 років).

В Україні лактозна непереносимість, аналіз на яку треба поєднувати з комплексною перевіркою організму, менш поширена. Лише 40-45% дорослого населення не вживають у їжу молочні продукти або намагаються зменшити їхню кількість.

Діти можуть мати як вроджену, так і набуту непереносимість лактози, тест для підтвердження гіполактазії в цьому разі краще обирати неінвазивний. Вроджена форма спостерігається:

 • при передачі від матері до дитини (спадковість);
 • у недоношених дітей, народжених на 30-32 тижнях (зустрічається дуже рідко).

Також з народження може бути закладено поступове зниження кількості вироблюваної лактази. 

Підвищена чутливість до молочних продуктів може розвинутися після:

Крім того, у деяких людей, частіше в дитячому віці, виникає алергія на лактозу, лікування якої також проводиться в клініці Медеус. Алергічна реакція викликана імунною відповіддю організму на молочний білок. Проявляється частіше на шкірному покриві у вигляді різних висипань. Але також може страждати травна система організму, тоді симптоми можна сплутати з гіполактазією.

Аналіз на непереносимість лактози

Непереносимість лактози у дорослих та дітей: симптоми та прояви

Здати аналіз на непереносимість лактози та пройти додаткове обстеження варто, якщо після вживання в їжу молочних продуктів у вас спостерігаються:

 • хворобливе здуття;
 • кольки або інший дискомфорт у животі;
 • порушення випорожнення - калові маси піняться, мають нехарактерний кислуватий запах;
 • нудота і блювота;
 • загальна слабкість.

За таких симптомів температура тіла залишається в нормі. Але варто розуміти, що такі прояви можуть бути спричинені, наприклад, банальним отруєнням. Для підтвердження діагнозу треба здати ПЛР на лактозну непереносимість і проконсультуватися з лікарем.

У немовлят із вродженою непереносимістю фіксуються критичний недобір у вазі та уповільнення розвитку.

Непереносимість лактози: аналізи та апаратна діагностика

Коли пацієнт звертається з характерними симптомами і скаргами, фахівці "Медеус" під час консультації призначають повне обстеження організму, до якого входить не лише аналіз на непереносимість лактози, а й діагностика стану та роботи всіх органів. Це зумовлено тим, що під час лікування важливо не просто визначити і подолати цей стан, а й знизити можливі ускладнення для організму в цілому.

 • Під час комплексної діагностики за підозри на лактозну непереносимість у Medeus фахівці проводять:
 • Бесіду з пацієнтом, під час якої вислуховуються всі його скарги, збирають анамнез і роблять первинний аналіз стану здоров'я. 
 • Обстеження всіх органів і систем організму за допомогою діагностичного комплексу Timewaver Med. Унікальне обладнання нового покоління здатне встановити наявність патології ще до початку перших проявів. Завдяки великій базі, зокрема, безпомилково визначаються стани підвищеної чутливості до продуктів, наприклад, непереносимість молока у дорослих і дітей.
 • Оцінку стану центральної нервової системи. Для цього використовується шолом ЕЕГ, який вимірює електричну активність мозку, а штучний інтелект аналізує отримані результати.
 • УЗД внутрішніх органів з метою виявлення неприємних наслідків захворювання. Процедура проводиться в комфортних умовах лікарем.
 • Електрокардіографію (ЕКГ) для перевірки роботи серця.
 • Аналіз крові з додатковими параметрами. Дослідження допоможе визначити/підтвердити виявлені під час апаратної діагностики проблеми стану здоров'я пацієнта.
 • Генетичні аналізи на лактозну непереносимість. Таке дослідження крові допоможе не тільки визначити наявність гіполактазії, а й виявити схильність до неї.
 • Оцінку отриманих результатів із подальшим призначенням індивідуальної схеми терапії. Якщо у пацієнта підтверджується непереносимість лактози, лікування в нашій клініці включатиме сучасні методи і підходи для придушення проявів чутливості та поліпшення якості життя в цілому.

Варто зауважити, що в кожному окремому випадку фахівці підбирають ті методи, які максимально ефективно боротимуться з проявами, причинами та наслідками лактозної непереносимості. Залежно від клінічного стану та медичної історії пацієнта фахівці в Медеус рекомендують пройти 1-3 курси терапії. Кожен курс у середньому триває 10 днів.

Аналізи на лактозну непереносимість

Як проходить лікування непереносимості лактози в Medeus Medical Center

Якщо аналіз на лактозну непереносимість був позитивним, у нашому медичному центрі проводять такі методи лікування: 

 • Апаратну медицину із застосуванням електромагнітних полів і хвиль широкого спектра. Такі сучасні методи допоможуть знизити больові симптоми та прискорити процес регенерації пошкоджених тканин. Коли не розщеплюється лактоза (непереносимість), лікування, зокрема, спрямоване на відновлення пошкодженої слизової оболонки кишківника і шлунка, а також на зняття алергічних процесів.   
 • Пептидну і біорегуляторну терапії, які спрямовані на зниження запальних процесів в органах шлунково-кишкового тракту і загоєння їхніх пошкоджених тканин. Терапія препаратами останніх розробок прискорить процеси відновлення і детоксикації всього організму, надасть протиалергічний ефект. 
 • Генну терапію і лікування стовбуровими клітинами. Методики ефективно допомагають у підтримці та відновленні пошкодженої слизової оболонки органів шлунково-кишкового тракту, якщо аналіз показав вроджену непереносимість молока.
 • Газотерапію, як один із найкращих методів останніх років при лікуванні більшості хронічних захворювань і патологічних станів. Коли тест на непереносимість лактози позитивний, а під час інших досліджень виявлено вогнища запалення в організмі, призначають інгаляції ксеноном і воднем. Ці гази мають антиоксидантні, протизапальні та аналгетичні властивості, а також протиалергійний ефект.

Аналіз на непереносимість лактози в Києві: ціна діагностики та лікування

Вартість діагностики та лікування в клініці Медеус визначається в індивідуальному порядку. В обстеження входить не тільки тест на непереносимість лактози, ціна також включає детальну перевірку всіх органів і систем організму. На вартість лікування впливає ситуація конкретного пацієнта.

Щоб дізнатися детальну інформацію щодо терапії, записатися на консультацію і здати тест на лактозу, звертайтеся за контактними номерами клініки або залиште онлайн заявку.

Тест на непереносимість лактози

Ціна процедури

Від

В дослідження входить:

Перша консультація безкоштовна
Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії