Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування панкреатиту

Проводимо повну діагностику Вашого здоров'я і створюємо персональну терапевтичну програму, враховуючи особливості Вашого організму і характер захворювання. Наша діагностика панкреатиту включає в себе як сучасні апаратні методи, так і стандартні дослідження.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Комплексне лікування панкреатиту в медичному центрі Медеус

Панкреатит посідає одне з провідних місць серед хвороб шлунково-кишкового тракту. Він становить небезпеку для жінок і чоловіків різного віку. Тому якщо діагностовано захворювання панкреатит, лікування потрібне уважне і комплексне. Клініка Медеус пропонує сучасну терапію панкреатиту з використанням унікальних методик і апаратури.

Лікування панкреатиту

Панкреатит: лікування у дорослих, причини, фактори ризику

Панкреатит - це патологія підшлункової залози, яка пов'язана з її запаленням. Поступово здорова тканина органу заміщується сполучною, утворюються рубці, а функціональність залози сильно страждає.

Панкреатит розвивається, якщо жовчовивідні шляхи недостатньо відводять жовч. Соки підшлункової залози накопичуються в ній, зростає агресивність ферментів, у результаті орган починає перетравлювати сам себе. 

Панкреатит, залежно від перебігу процесу, може набувати двох форм: гострої та хронічної. Якщо встановлено діагноз панкреатит, лікування потрібне термінове, оскільки гострий напад може перейти в хронічну форму, від якої людина страждає все життя.

Додатково важливо усунути фактори ризику, що сприяють розвитку патології:

 • інтоксикація спиртними напоями або хімікатами;
 • захворювання органів травлення - печінки, жовчних шляхів тощо;
 • інфекційні процеси;
 • алергія на продукти харчування;
 • тривалий прийом деяких медикаментів - антибіотиків, гормонів, анестетиків;
 • травми підшлункової залози.

Гострий панкреатит: лікування та симптоми

Гострий панкреатит - це запалення залози з різким нападом. Він виникає раптово і може бути небезпечним для життя. У разі сильного запалення порушується ферментативний обмін, що призводить до руйнування органу і некрозу тканин. Тому лікування гострого панкреатиту не допускає затримок.

Основні симптоми гострого процесу:

 • Шкіра стає синюшною або блідою, виникає жовтяниця.
 • Живіт сильно здутий, особливо після прийому їжі.
 • Підвищується температура, яка може довго триматися на рівні 37 ℃.
 • У лівому боці виникає гострий біль. Якщо напад сильний і відбувається некроз тканин, то симптом виражений. Може розвинутися больовий шок і серцева недостатність.
 • Нудота і блювота.
 • Підвищене слиновиділення.
 • Порушення дефекації.

М'який живіт і болючість говорять про початок процесу. У разі прогресування захворювання м'язи живота напружені, може розвинутися перитоніт.

Хронічний панкреатит лікування

ХР панкреатит: лікування та симптоми

Хронічний панкреатит - стан, за якого запалення вражає глибокі тканини органу. Виникає їхній фіброз. З цією формою захворювання можна прожити все життя, але лікування панкреатиту хронічного характеру вимагає підтримуючої терапії та дотримання дієти.

Симптоми захворювання:

 • Періодичний біль у верхній частині живота.
 • Відчуття тиску у верхній частині живота і черевній порожнині, особливо після їди.
 • Відчуття болю в лівій лопатці, плечі та шиї. Тому панкреатит можна переплутати з патологіями серця і хребта.
 • Постійні болі та дискомфорт після їди, пов'язані з поганим перетравленням їжі.
 • Домішки жирів у випорожненнях через їх неповне розкладання.
 • Іноді виникає жовтяниця.
 • Сильний біль після прийому важкої їжі: жирного, смаженого, солоного, гострого, спиртних напоїв.
 • Різка втрата ваги.

На огляді лікар прощупує підшлункову залозу і виявляє, що вона щільна, збільшена.

Діагностика та лікування панкреатиту в жінок і чоловіків загалом не відрізняються.комфорт після їди, пов'язані з поганим перетравленням їжі.

Діагностика та лікування панкреатиту

Якщо спостерігається загострення панкреатиту, лікування в медичному центрі Медеус передбачає повну діагностику організму. Дуже важливо оцінити функції внутрішніх органів і підшлункової залози перед початком терапії. 

Діагностика панкреатиту включає:

 • Огляд лікаря і збір анамнезу пацієнта. Важливо дізнатися спадковий фактор, звички харчування, спосіб життя та основні скарги при захворюванні.
 • Комплексне обстеження на сучасному обладнанні із застосуванням цифрових технологій. Спеціальний апарат дає змогу виявити навіть приховані проблеми в організмі, які можуть супроводжувати панкреатит.
 • Додаткові лабораторні аналізи та УЗД підшлункової залози.

Якщо у пацієнта панкреатит-напад, лікування призначають одразу. За млявого перебігу процесу терапія підбирається в індивідуальному порядку.

У разі діагнозу "хрон" панкреатит лікування може зайняти більше часу. Загалом терапія в центрі Медеус включає:

 1. Фізіотерапевтичне лікування з використанням електромагнітних полів і хвиль. Ці методи при лікуванні панкреатиту спрямовані на відновлення і поліпшення роботи підшлункової залози.
 2. Внутрішньовенні крапельниці із застосуванням препаратів для регенерації клітин пошкодженої залози. Спеціальні ін'єкції усувають наслідки окисного стресу і сприяють регенерації тканин органу.
 3. Лікування при панкреатиті пептидними засобами. Це спеціальні білкові препарати, які відновлюють пошкоджені ланцюги амінокислот і сприяють кращій роботі підшлункової залози.
 4. Генну та імуноклітинну терапії. Вони допомагають перемогти хронічний панкреатит, лікування якого завжди складне і тривале. Стовбурові клітини здатні замінити пошкоджені ділянки залози та налагодити її роботу.
 5. Газотерапію ксеноном і воднем - лікування при панкреатиті, що допомагає знизити неприємні симптоми, зняти запалення й усунути біль.

Сучасне лікування панкреатиту в центрі Медеус триває 10 днів, після чого можна повторити курс через кілька місяців. Кількість курсів підбирає лікар залежно від клінічної картини захворювання. Також варто врахувати, що протягом 1-3 місяців після терапії можуть призначатися додаткові препарати.

Запалення панкреатиту лікування

Вартість повного курсу на лікування панкреатиту в Києві

На лікування панкреатиту ціна в центрі Медеус охоплює вартість препаратів для регенерації клітин, використання газів ксенону і водню, обстеження на сучасному діагностичному комплексі та огляд професійним лікарем. Повну вартість курсу терапії уточнюйте в адміністраторів клініки або на консультації з лікарем.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії