Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування дискінезії жовчовивідних шляхів

Наша клініка спеціалізується на комплексному методі діагностики та лікування дискенезії жовчовивідних шляхів. Лікарі проведуть повну діагностику Вашого здоров'я і розроблять індивідуальну програму, враховуючи унікальні особливості Вашого організму і характер захворювання.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування дискінезії жовчовивідних шляхів у Medeus Medical Center

Коли запалюються жовчовивідні шляхи, лікування призначається в терміновому порядку. Це не дивно, адже дискінезія є одним із найнебезпечніших захворювань, що призводить до зниження функції травлення, інтоксикації організму та розвитку низки ускладнень. Лікування за дискінезії жовчовивідних шляхів залежить від форми захворювання, його симптомів і тяжкості ураження жовчних проток.

Дискінезія: лікування, причини, опис хвороби

У нормі в організмі кожної людини виробляється жовч, яка допомагає перетравити їжу. Продукується жовч печінкою, опісля надходить у дванадцятипалу кишку, де й виконує свою функцію. Жовчний міхур і протоки - це так звані жовчовивідні шляхи, якими жовч переміщується з печінки в ШКТ.

Якщо шляхи погано виконують свою функцію, то жовч застоюється в міхурі, розвивається запалення і дискінезія. 

Таким чином, дискінезія жовчовивідних шляхів - це патологія, за якої жовч накопичується в організмі, порушується травлення і з'являється низка неприємних симптомів.

Коли мова заходить про дискінезію жовчного міхура, лікування також спрямоване на виявлення причини захворювання:

Гіпотонія жовчного міхура лікування

Непрохідність жовчних шляхів: лікування та типи

У разі дискінезії важливо визначити її форму, перш ніж почати терапію. Захворювання ділять переважно за принципом роботи жовчного міхура. У будь-якому разі відбувається застій жовчі, її скупчення, інтоксикація організму і зниження функції травлення. Буває:

 1. Гіпотонія жовчного міхура або гіпотонічна дискінезія. Жовчний міхур не може нормально перекачувати жовч через знижену здатність до скорочення. Якщо є гіпотонія жовчного міхура, лікування спрямоване на відновлення скорочувальної функції органу.
 2. Гіперкінетична дискінезія. Виникає, якщо м'язи жовчовивідних шляхів постійно спазмовані. Якщо є гіперкінетична дискінезія, лікування передбачає усунення спазму і розслаблення м'язів жовчовивідних шляхів.

Дискінезія жовчовивідних шляхів: симптоми та лікування

За різних форм захворювання можуть проявлятися різні симптоми.

За гіпокінетичної дискінезії виникає біль у правому підребер'ї. Він ниючий, тупий, зменшується вночі, але наростає після прийому їжі. Язик обкладений білим або жовтим нальотом, є гіркота в роті.

Жовч не виділяється в нормальному об'ємі, їжа погано перетравлюється, тому виникають закрепи та метеоризм.

За гіперкінетичної форми хвороби в правому підребер'ї відчуваються спазми. Це гнітючий біль, який виникає протягом години після їди. Він може віддавати в грудину або під лопатку, нагадуючи серцевий напад.

Хоча жовчі виробляється достатньо, вона може закидатися в кишку між прийомами їжі. Це призводить до того, що кишечник перетравлює сам себе. Тоді виникає гострий біль, вода погано засвоюється організмом і розвивається діарея.

Спільними для дискінезії жовчовивідних шляхів є такі симптоми:

 • нудота і блювота;
 • зниження ваги;
 • втрата апетиту;
 • світлі калові маси;
 • сухість у роті;
 • жовтяниця.

Лікування дискінезії жовчовивідних шляхів передбачає усунення больових відчуттів, відновлення функції органів і зняття запального процесу.

Джвп за гіпотонічним типом лікування

Дискінезія жовчовивідних шляхів: діагностика 

Основною перевагою діагностики в клініці Медеус є комплексний підхід до обстеження. Щоб встановити точний діагноз ДЖВШ, лікування за якого особливе, слід провести низку обстежень.

У медичному центрі Медеус діагностика ДЖВП включає:

 1. Огляд лікаря перед призначенням терапії. Лікар опитує пацієнта, збирає анамнез і визначає, які саме аналізи йому потрібно здати.
 2. Обстеження організму на унікальному діагностичному комплексі для визначення кореня проблеми. Такий підхід дає змогу виявити не тільки дискінезію, а й низку супутніх патологій.
 3. УЗД на сучасному апараті для визначення нюансів перебігу процесу дискінезії.
 4. Лабораторні аналізи для визначення глибини ураження жовчного міхура і проток.

Після уточнення діагнозу підбирають індивідуальну терапію.

Дискінезія жовчовивідних шляхів: лікування в Медеус

Під час лікування жовчного міхура використовують низку методів, що ґрунтуються на розробках сучасної науки і медицини. Серед них:

 1. Використання електромагнітних полів і хвиль для зняття запалення в жовчному міхурі. Цей метод також допомагає в разі ДЖВП за гіпотонічним і гіпертонічним типом, лікування якого спрямоване на симптоматику, нормалізацію імунної відповіді, детоксикацію, регенерацію пошкоджених тканин і стимуляцію роботи органу.
 2. Внутрішньовенні крапельниці для регенерації клітин і усунення оксидативного стресу, а також відновлювальної та постстресової терапії.
 3. Пептидна терапія і клітинні препарати, які допомагають регенерувати пошкоджені тканини жовчного міхура і прискорити одужання при лікуванні дискінезії.
 4. Терапія газами, такими як водень і ксенон, що сприяють зниженню запалення й усуненню побічних продуктів кисню. Коли виявлено дискінезію за гіперкінетичним типом, лікування її потребує зняття спазму в жовчовивідних шляхах. Газотерапія є чудовим методом для досягнення цієї мети.

У разі ДЖВП лікування призначають курсом у 10 днів. Усього знадобиться 1-3 курси залежно від ситуації та клінічної картини. Деяким пацієнтам додатково призначають приймання препаратів у домашніх умовах протягом 1-3 місяців після закінчення курсу терапії.

Дискінезія жовчовивідних шляхів симптоми лікування

Ледачий жовчний міхур: лікування та вартість

Ціни на лікування дискінезії уточнюйте в адміністраторів клініки. У вартість терапії входить огляд лікаря, складання плану лікування, всі необхідні препарати високої якості, створені в сучасних біотехнологічних лабораторіях. 

Лікування дискінезії жовчовивідних шляхів у центрі Медеус - це свіжий погляд на захворювання і перемогу над ним.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії