Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування атеросклерозу

У медичному центрі Medeus використовуються передові підходи до лікування атеросклерозу з урахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта. Команда досвідчених лікарів проведе повну перевірку вашого стану і розробить унікальну програму лікування.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування атеросклерозу судин у клініці Медеус

Атеросклероз - патологія серцево-судинної системи, яка може призвести до інфаркту та інсульту. Тому лікування атеросклерозу - одне з провідних завдань сучасної медицини. Центр Медеус пропонує сучасну терапію захворювання артерій із застосуванням наукових розробок останніх років.

Атеросклероз судин: лікування та причини

Атеросклероз - захворювання судин, за якого на стінках вен і артерій відкладаються холестеринові бляшки. Це щільні структури різного розміру і форми. У міру накопичення вони збільшуються, ростуть, стоншують стінку артерії і звужують просвіт судини. У результаті порушується кровообіг, кров недостатньо доходить до життєво важливих органів.

Коли з'являються перші холестеринові бляшки в судинах, лікування потрібно починати відразу. Якщо одна з них стає занадто великою, вона утворює тромб, перекриває просвіт вени повністю, що призводить до інфаркту або інсульту.

Лікування за атеросклерозу завжди починається із загальної дієти та корекції способу життя. Адже накопичення холестерину пов'язане з неправильним харчуванням, порушеннями метаболізму, відсутністю фізичної активності, ендокринними захворюваннями та шкідливими звичками.

Атеросклероз лікування

Атеросклероз: лікування та види

Атеросклероз можна розділити на види щодо того, в якій ділянці локалізовані бляшки. Серед форм захворювання є такі:

 • Атеросклероз судин серця - коронарних артерій, які його живлять. Проявляється зазвичай гострим болем у грудях і занепадом сил.
 • Атеросклероз печінки. Вражає печінкову артерію, може призвести до порушення функцій печінки та ШКТ.
 • Атеросклероз артерій нижніх кінцівок. За цієї форми хвороби накопичуються бляшки в артеріях ніг. Відчувається біль у ногах під час ходьби, фізичного навантаження. Якщо в ногах є закупорка судин, лікування має включати контроль фізичної активності.
 • Атеросклероз верхніх кінцівок. Це патологія вен і артерій, які проходять у руках, кистях, плечах.
 • Атеросклероз судин головного мозку або церебральний атеросклероз. Порушення в судинах головного мозку, яке вкрай негативно впливає на ЦНС і, як наслідок, - на весь організм.

Незалежно від форми патології, коли виявлено початкову стадію атеросклерозу, лікування починається в терміновому порядку.

Атеросклероз: лікування та симптоми

У разі підозри на атеросклероз судин лікування починається з аналізу симптоматики. Вона може відрізнятися залежно від того, яка артерія закупорена або звужена. Загальні ознаки захворювання такі:

 • головні болі та болі в шиї;
 • біль у грудній клітці, ішемія серця;
 • запаморочення і непритомність;
 • постійна слабкість;
 • тяжкість під час ходьби та фізичного навантаження;
 • кульгавість при атеросклерозі кінцівок;
 • сплутаність свідомості;
 • проблеми з пам'яттю;
 • оніміння, параліч тощо.

До інших ознак, які потребують уточнення діагнозу, належать еректильна дисфункція у чоловіків, проблеми із зором, біль у потилиці.

Лікування атеросклерозу

Атеросклероз: діагностика та лікування в Медеус

Лікування атеросклерозу починається з комплексної діагностики. Це основа для терапії всіх захворювань, адже без точного діагнозу неможливо вибрати правильний вектор у терапії. Діагностика атеросклерозу судин у центрі Медеус включає цілу низку етапів:

 1. Ідентифікація основних симптомів, скарг і факторів ризику, пов'язаних з атеросклерозом. Збір анамнезу під час візиту до лікаря.
 2. Діагностика всього організму за допомогою комплексу Timewaver Med. Це всебічне обстеження та оцінка стану серця, судин, а також інших органів.
 3. Використання шолома ЕЕГ зі штучним інтелектом для діагностики стану нервової системи та головного мозку.
 4. Детальна оцінка стану всіх органів за допомогою УЗД-апарату. Він показує ступінь зміни в судинах і тканинах при атеросклерозі.
 5. Загальний розгорнутий і біохімічний аналіз крові з додатковими параметрами, які пов'язані з атеросклерозом.

Після повної діагностики лікар аналізує результати та ухвалює рішення про тактику лікування.

Лікування атеросклерозу в Києві

Індивідуальний план терапії складається під час другої консультації з лікарем. На руках у фахівця вже є результати обстеження, які показують усі нюанси клінічної картини.

У центрі Медеус лікування атеросклерозу судин включає такі процедури та методики:

 1. Лікування електромагнітними хвилями та полями. Їхня дія зменшує запалення, покращує кровотік, зміцнює судинну систему.
 2. Пептидна терапія. Використання пептидів для зміцнення судин, стимуляції регенерації клітин і захисту судинної системи від пошкоджень.
 3. Застосування сучасних внутрішньовенних препаратів для прискорення процесу регенерації тканин і зниження запалення в судинах.
 4. Медикаментозна терапія і терапія газами. У комплексі ці техніки покращують стан судин, знижують ризик утворення нових бляшок, сприяють виведенню холестерину і загальної детоксикації організму.

Курс лікування атеросклерозу зазвичай становить 10 днів. За необхідності курс може тривати довше. З метою профілактики рекомендовано повторювати комплекс процедур 1-2 рази на рік.

Атеросклероз судин лікування

Лікування при атеросклерозі: вартість

Якщо ви відчуваєте симптоми атеросклерозу, біль у ділянці грудної клітки, маєте забиті судини, лікування призначає лікар після консультації. Точну вартість терапії у вашому випадку уточнюйте у лікаря.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії