Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування атеросклерозу нижніх кінцівок

У медичному центрі Medeus використовуються передові методи лікування артерій нижніх кінцівок, націлені на досягнення найкращих результатів. Команда досвідчених фахівців проведе повну перевірку стану Вашого здоров'я і повернуть Вас до радісного життя.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Атеросклероз судин нижніх кінцівок: лікування в Києві

Коли виявляють атеросклероз артерій нижніх кінцівок, лікування призначають негайно. Адже за відсутності терапії людині стає складно ходити, переносити фізичні навантаження, вона завжди схильна до ризику розвитку тромбозу ніг.

Атеросклероз нижніх кінцівок: лікування та причини

Атеросклероз судин ніг - це захворювання, яке супроводжується накопиченням холестеринових бляшок на стінках артерій нижніх кінцівок. Захворювання зачіпає великогомілкову, стегнову та підколінну артерії.

Лікування атеросклерозу артерій нижніх кінцівок необхідне вже на ранніх стадіях. Оскільки під час прогресування хвороби просвіт у судині дуже звужується, порушується кровообіг і живлення ніг киснем. У результаті страждають м'язи та кістки, а в разі повного перекриття артерії тромбом розвиваються некроз і виразки на ногах.

Основна причина атеросклерозу - це перекриття або звуження артерії. Тому захворювання називають облітеруючим (таким, що звужує просвіт). Лікування облітеруючого атеросклерозу нижніх кінцівок передбачає виявлення причини патології. До факторів ризику для розвитку захворювання належать:

 • куріння;
 • вживання великої кількості алкоголю;
 • патології ендокринної системи, наприклад, цукровий діабет;
 • гіпертонія;
 • ожиріння і зайва вага.

Часто розвиток атеросклерозу пов'язують із недотриманням дієти та накопиченням холестерину в крові.

Лікування атеросклерозу нижніх кінцівок

Атеросклероз артерій нижніх кінцівок: лікування та види

Залежно від того, наскільки перекрита стінка судини, атеросклероз ділять на два основні види. Це стенозуючий і нестенозуючий.

За нестенозуючої форми патології артерія ще не перекрита, є тільки відкладення холестерину на стінках. Але якщо виявлено нестенозуючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок, лікування вже потрібно починати, поки хвороба не прогресує.

Коли розвивається стенозуючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок, лікування проходить набагато складніше. Судина вже занадто звужена, є постійні болі в ногах, ризик розвитку тромбів.

Атеросклероз вен нижніх кінцівок: лікування та симптоми

Зазвичай атеросклероз ніг заявляє про себе, коли захворювання вже досить активно прогресує. Саме тоді починаються неприємні симптоми, і пацієнт звертається до лікаря. Діагностика та лікування атеросклерозу судин нижніх кінцівок призначається після виявлення таких скарг:

 • оніміння і слабкість у ногах;
 • кульгавість;
 • хворобливі спазми в ногах;
 • труднощі під час ходьби - біль і втома;
 • відчуття холоду в ногах, іноді в одній;
 • неприродний блиск шкіри на ногах, уповільнений ріст волосся в цій ділянці;
 • набряклість.

Якщо атеросклероз вражає вену по всій нозі, можуть бути проблеми зі статевою функцією.

Атеросклероз нижніх кінцівок лікування

Лікування атеросклерозу нижніх кінцівок: діагностика в Медеус

Коли пацієнт уперше звертається в клініку, необхідно поставити точний діагноз і визначити всі нюанси перебігу процесу захворювання. Тому лікування в разі атеросклерозу судин нижніх кінцівок починається з комплексної діагностики, яка включає такі пункти:

 1. Огляд лікаря. Лікар вислуховує скарги пацієнта, виявляє можливі причини атеросклерозу, призначає додаткові обстеження.
 2. Обстеження на комплексі Timewaver Med. Це унікальне обладнання дає змогу визначити всі приховані патології та процеси в організмі, показує роботу артерій нижніх кінцівок і серцево-судинної системи загалом.
 3. Діагностика стану центральної нервової системи із застосуванням сучасного шолома ЕЕГ. На цьому етапі лікар визначає можливі порушення ЦНС.
 4. ЕКГ для діагностики стану серця.
 5. УЗД внутрішніх органів, на які міг вплинути атеросклероз нижніх кінцівок.
 6. Розширений аналіз крові. Показує біохімічні маркери, допомагає оцінити загальний стан пацієнта, визначає рівень холестерину в крові та інші важливі параметри.

Отримані дані після повної діагностики аналізує фахівець. Проводиться додаткова консультація, під час якої розробляється план терапії.

Атеросклероз судин нижніх кінцівок лікування

Лікування атеросклерозу нижніх кінцівок у центрі Медеус

Терапія враховує особливості кожного індивідуального випадку. Вона може трохи відрізнятися, але загалом ефективне лікування атеросклерозу нижніх кінцівок включає низку етапів:

 1. Лікування за допомогою електромагнітних полів і хвиль. Це покращує кровообіг у ногах, знімає больові відчуття і тяжкість при атеросклерозі.
 2. Пептидна терапія. Препарати на пептидній основі сприяють регенерації пошкоджених стінок артерій і детоксикації організму.
 3. Генна терапія з використанням стовбурових клітин та імуноклітинної терапії. Це лікування підтримує відновлення тканин артерій і вен.
 4. Газотерапія із застосуванням ксенону та водню. За допомогою інгаляцій можна суттєво полегшити біль, зняти запалення, досягти глибокої релаксації для нормалізації кровообігу та загального стану.
 5. Відновлення нервової системи за допомогою магнітної та УЗ стимуляції.

Також завжди розробляється схема індивідуальної медикаментозної терапії при атеросклерозі. Повний курс терапії становить 10 днів. Якщо атеросклероз лікується на пізніх стадіях, курс може бути тривалішим. Залежно від клінічної картини рекомендовано проходити курс кілька разів на рік.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії