Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

СДУГ (у дітей)

Наша клініка виділяється спеціалізованим комплексним підходом до діагностики та інноваційних методів лікування СДУГ у дітей. Команда досвідчених лікарів проведе повну перевірку стану Вашої дитини і розробить унікальну програму лікування.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування синдрому дефіциту уваги та гіперактивності у дітей сучасними технологіями

В Україні, як і в інших європейських країнах, за офіційною статистикою, сім дітей зі ста мають діагностований СДУГ (синдром дефіциту уваги), лікування якого передбачає індивідуальний, комплексний підхід.

На жаль, у нашій країні немає достатньої кількості фахівців, які кваліфікуються на цій проблемі. До того ж в Україні часто недоступні необхідні медикаменти.

Кваліфіковане лікування СДУГ у Києві можна отримати в клініці "Медеус", де під час терапії синдрому використовують тільки передові технології світу, підтверджені дослідженнями й науковими співтовариствами.

Синдром дефіциту уваги та гіперактивності: лікування, причини

Відомо, що СДУГ виникає внаслідок недостатньої генерації норадреналіну та дофаміну в мозку. Як наслідок, головний мозок втрачає здатність до коректної нейронної передачі інформації в області, що відповідають за зосередженість, уважність, продуманість. 

Але що саме стає причиною таких порушень, достеменно невідомо. Фахівці виокремлюють низку чинників, які можуть спричинити появу цього синдрому і необхідність лікування дефіциту уваги у дітей:

  • зловживання шкідливими звичками в період вагітності;
  • наркозалежність батьків;
  • внутрішньоутробні ушкодження мозку або ЦНС плода;
  • низка важких інфекційних захворювань, перенесених у перші місяці життя;
  • контакт із токсинами (свинцем або ртуттю); 
  • народження з масою тіла менше ніж 1,5 кг;
  • залізодефіцитна анемія.

Головним фактором ризику називають генетичну схильність. Якщо близький родич малюка має СДУГ, лікування дефіциту уваги знадобиться у 25% випадків.

СДВГ у дітей

Синдром СДУГ: лікування та класифікація за клінічними проявами

В американській системі класифікації від 2013 року (DSM-5), як і в міжнародній від 2018 року (МКХ-11), залежно від проявів патології називають 5 типів СДУГ - 3 основних і 2 додаткових.

Синдром дефіциту уваги та гіперактивності у дітей може вимагати специфічного лікування, залежно від переважання типу з:

  • Гіперактивність - підвищена активність. Проявляється в довільних/мимовільних рухах (наприклад, кінцівок), підвищеній балакучості, здійсненні нерозважливих дій.
  • Дефіцитом уваги - неможливість сконцентруватися, неуважність. Дитина часто відволікається, довго не утримує увагу та інтерес до одного процесу тощо. 
  • Змішаними симптомами - присутні прояви надмірної імпульсивності та розладу уваги. Частіше спричинений генетичною схильністю.

За статистичними даними лікування СДУГ у 3-9 разів частіше потрібне представникам чоловічої статі. Але варто зауважити, що від дефіциту уваги страждають частіше дівчатка.

СДУГ: лікування та симптоми

Перші симптоми, які вимагають корекції та лікування СДУГ у дітей, помітні вже в 4-5 річному віці:

  • Дитина не здатна до кінця виконати завдання, легко відволікається на звуки та зображення, швидко втрачає інтерес.
  • Малюк не звертає увагу на зауваження дорослих, у нього відсутній причинно-наслідковий зв'язок, здатний здійснювати імпульсивні вчинки.
  • Нездатність підкорятися правилам для виконання завдань.

Якщо такі прояви спостерігаються впродовж півроку, варто звернутися до фахівців для попередньої постановки діагнозу і подальшого лікування гіперактивності у дітей. 

Попри ранні прояви, остаточний діагноз ставиться у віці 10-12 років. Оскільки у 30% випадків дитина може "перерости" симптоми.

Діагноз із дефіцитом уваги синдрому часто ставиться вже в підлітковому періоді.

Синдром СДВГ

Ефективне лікування синдрому гіперактивності в Medeus Medical Center

Раніше для лікування нервово-психічних розладів використовували інвазивні методи, такі як електросудомна терапія, глибока стимуляція імплантованими пристроями.

За кілька десятиліть досягнення в галузі технологій і неврології привели до інноваційних неінвазивних методів лікування СДУГ у підлітків і дітей.

В медицинском центре Медеус используют:

  1. Транскраніальну глибоку стимуляцію головного мозку. Щоб швидко й ефективно лікувати гіперактивність дітей, нами застосовується комплекс неінвазивної глибокої транскраніальної стимуляції головного мозку з нейровізуалізаційною системою для лікування СДУГ. Він включає TMS (магнітна стимуляція) і TEIS (електрична стимуляція). Обидва методи призводять до сильніших і швидших позитивних результатів під час терапії, за допомогою стимуляції нейронів мозку.
  2. Наносекундне імпульсне електричне поле (nsPEF). Інноваційна медична нанотехнологія, за якої для взаємодії з живими клітинами використовується імпульсне електричне поле. Таке лікування гіперактивності у дитини допомагає в регенерації клітин, посиленні імунної відповіді, активації нейронів, управлінні клітинним фенотипом, моделюванні експресії генів, посиленні антимікробних ефектів.
  3. Фотобіомодуляцію (PBM). У разі СДУГ у дітей лікування використовують для стимуляції регенерації пошкоджених клітин, полегшення больових відчуттів і зменшення запалення, регуляції та нормалізації специфічного імунного захисту.
  4. Процедуру сухого флоатингу. Процедуру проводить сертифікований лікар анестезіолог з метою досягнення глибокої релаксації. Лікування гіперактивності передбачає комбінування флоатингу і ксенотерапії.
  5. Біорегуляторну системну терапію (ВST). Інноваційні лікарські препарати з біорегуляційними властивостями сприяють відновленню здатності організму до саморегуляції та самовідновлення. Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю лікування передбачає з використанням ін'єкційних препаратів внутрішньовенно крапельно, внутрішньом'язово, підшкірно.
  6. Пептидну терапію. Пептиди здатні відновити до норми нейропластичність мозку, енергетичний баланс нейроцитів, знизити запалення, а також впливають на роботу рецепторів головного мозку.

Діагноз "синдром розсіяної уваги" лікування потребує комплексного, заснованого на індивідуальних особливостях організму і розвитку захворювання. У середньому курс терапії становить 10-20 днів. За необхідності можливі повторні курси.

На індивідуальну консультацію записуйтеся за контактними телефонами клініки або заповнивши онлайн-форму на сайті.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії