Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування рефлюксного езофагіту

В основі нашого підходу до лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби лежить комплексна діагностика організму за допомогою сучасного обладнання та новітніх світових методик. У лікуванні ми спираємося на інноваційні підходи світової медицини і застосовуємо електромагнітні хвилі широкого спектра та електромагнітні поля.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Гастроезофагеальний рефлюкс: лікування в сучасній клініці Медеус

У медицині ГЕРХ-ом (гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, рефлюкс-езофагітом) називають затяжне запалення слизової оболонки стравоходу. Воно виникає внаслідок потрапляння в стравохід вмісту шлунка (рефлюктант), у рідкісних випадках 12-палої кишки. 

Медичний центр Медеус пропонує лікування гастроезофагеального рефлюксу (рефлюкс-езофагіту) з подальшою реабілітацією для нормалізації вашої якості життя. Наші фахівці проведуть ретельну діагностику із застосуванням інноваційних апаратних методик і стандартних досліджень для подальшого призначення ефективного, індивідуального плану лікування.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ): лікування та етіологія захворювання

Недуга виникає і прогресує через некоректну роботу нижнього клапана стравоходу (сфінктера). За нормальної роботи він має не допускати потрапляння складу шлунка назад у стравохід. Тому лікування сфінктера стравоходу є одним із пріоритетних завдань під час комплексних терапевтичних заходів.

Хвороба розвивається і прогресує, коли: 

 • знижується тонус нижнього стравохідного сфінктера (НПС);
 • стравохід не здатний якісно самоочищатися;
 • рефлюктант пошкоджує слизову органів травлення;
 • порушені перистальтичні скорочення антрального відділу і, як наслідок, не відбувається якісне спорожнення шлунка;
 • підвищено внутрішньочеревний тиск.

Фахівці виділяють низку чинників, які можуть спровокувати ГЕРХ (рефлюкс езофагіт):

 • різкий приріст у вазі (ожиріння);
 • вагітність;
 • надмірне споживання жирних і смажених страв, кофеїну та газовмісних рідин;
 • шкідливі звички;
 • прийом певних медикаментів. 

Крім того, лікування рефлюксної хвороби шлунка може знадобитися людям із грижею травного каналу.

Систематичне потрапляння в стравохід рефлюктанту веде до хронічного запалення слизового шару, на якому утворюються виразково-ерозійні вогнища. Людям із діагнозом "рефлюксний езофагіт" лікування варто проводити негайно, щоб виключити низку ускладнень, наприклад, аденокарциному стравоходу.

Гастроезофагеальний рефлюкс лікування

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: симптоми та їх лікування

У більшості пацієнтів із ГЕРХ симптоми проявляються відрижкою, печією, нудотою та блювотними позивами, лікування таких проявів має бути тільки частиною комплексної терапії. Крім того, людині стає важко і боляче ковтати, відбувається здуття живота.

Клініка ГЕРХ також характеризується:

 • больовими відчуттями в грудині, які посилюються в момент ковтання;
 • відчуттям стороннього тіла в грудній клітці;
 • кашлем із болем у горлі;
 • сильним слиновиділенням;
 • неприємним запахом у ротовій порожнині;
 • осиплістю голосу.

Без правильної діагностики лікування рефлюксного езофагіту може початися несвоєчасно, оскільки в деяких випадках ознаки схожі з іншими захворюваннями: 

 • Ішемічною хворобою серця - больові відчуття з лівого боку грудної клітки.
 • Бронхіальна астма - сильний кашель, задишка, нестача повітря.

Також існують непрямі симптоми, що вказують на необхідність лікувати рефлюкс:

 • Нездорові зуби - карієс, швидке стирання і підвищена чутливість зубної емалі.
 • Хронічний ларингіт - такий тип хвороби називають рефлюксним фарингітом. Його спричиняє закидання шлункового соку в горло.
 • Запальні захворювання носових пазух - 64% пацієнтів із ГЕРХ мають утруднене носове дихання та часті риніти, а 36% - страждають від синуситів. 
Лікування рефлюксного езофагіту

ГЕРХ: діагностика та лікування в Medeus Medical Center

У нашій клініці ми готові надати підтримку для тих, кого турбує гастро-рефлюксна хвороба. Нашим головним завданням є допомога у відновленні та забезпеченні вашого загального благополуччя. З цією метою у нас проводиться комплексне обстеження та індивідуальна терапія з подальшою реабілітацією.

Лікування при рефлюкс-езофагіті може включати різні методики і розробки медицини, призначення яких залежить від ступеня захворювання. У Medeus Medical Center обстеження включає:

 1. Первинний огляд і збір анамнезу пацієнта. Під час бесіди фахівець вислухає всі ваші скарги та ознайомиться з проявами хвороби, які можуть вказувати на рефлюкс стравоходу.
 2. Сучасний діагностичний комплекс Timewaver Med застосовується для більш глибокого обстеження. Цей метод допомагає побачити актуальний стан травної системи та загалом вашого організму. 
 3. Оскільки ЦНС безпосередньо впливає на стан і роботу травної системи, лікування ГЕРХ у дорослих не призначається без її діагностики. У нашій клініці для цього застосовується передовий метод з використанням Шолома ЕЕГ зі штучним інтелектом.
 4. Для отримання детальної інформації про стан внутрішніх органів, зокрема черевної порожнини, проводиться їх ультразвукове дослідження
 5. Для виявлення запальних процесів і отримання повної картини вашого здоров'я проводиться загальний аналіз крові. Також за ГЕРХ лікування передбачає проведення біохімічного аналізу крові та дослідження на наявність антитіл до Helicobacter pylori.

Наприкінці діагностики лікар, ґрунтуючись на результатах, розробить індивідуальний план терапії.

Сучасне лікування ГЕРХ та його наслідків

У Medeus лікування при ГЕРХ проводиться за схемою, заснованою на передових методах медичної практики, яка включає:

 • Вплив електромагнітними хвилями і полем на тканини органів, що допомагає в зниженні запальних процесів і зміцненні слизового епітелію. 
 • Пептидну терапію для поліпшення роботи ШКТ і зміцнення слизової стравоходу.
 • ГЕРХ з езофагітом обов'язково передбачає лікування з внутрішньовенною терапією препаратами останніх розробок для прискорення процесу регенерації тканин і зниження запалення в ШКТ.
 • Медикаментозну і газову терапії. Водневі та ксенонові інгаляції знижують больові відчуття і допомагають досягти найкращих результатів і якнайшвидшого одужання.

Лікування рефлюксу шлунка передбачає персональний підхід до кожного пацієнта. Для цього завжди враховуються особливості організму і його стан на момент початку лікування, а також реакція на терапію.

Лікування рефлюкс

Де можна пройти лікування ГЕРХ у Києві

Medeus Medical Center пропонує вам пройти ефективне лікування ГЕРХ з мінімальним курсом у 10 днів. Залежно від особливостей вашої клінічної ситуації можуть знадобитися 1-3 курси лікування. У нашій клініці застосовувана терапія завжди орієнтована на індивідуальні потреби пацієнта, терміни і план процедур будуть адаптовані під ваші вимоги і результат у процесі реабілітації.

Для запису на консультацію телефонуйте за контактними номерами клініки або заповніть онлайн-форму на сайті.

Ціна процедури

Від

В дослідження входить:

Перша консультація безкоштовна
Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії