Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування стоматиту

Надаємо всебічну діагностику, включно із застосуванням передових методів, як-от діагностичний комплекс Timewaver Med, для більш точного виявлення стоматиту та його факторів ризику. Схема лікування стоматиту включає в себе використання передових методів медицини. Допоможемо Вам забути про цю проблему раз і назавжди!

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування стоматиту в роті в Києві

Стоматит - захворювання порожнини рота, за якого з'являються виразки, кровоточивість ясен і загальне нездужання. За стоматиту складно приймати їжу, може піднятися температура, а пошкоджені ділянки болять. Тому за перших же ознак потрібне лікування стоматиту.

Стоматит: лікування та причини

Стоматит - це запалення слизової оболонки рота. Швидше, це ціла група захворювань, яка має різну природу і характер перебігу. Причин стоматиту дуже багато, як і напрямів у його лікуванні. Поширені причини такі:

 • Вірусна інфекція. Вірус може вражати весь організм, і, як наслідок, у роті виникають виразки, білий наліт. У цій групі відомий везикулярний стоматит, лікування якого пов'язане з усуненням вірусу Vesiculovirus. Захворювання виникає на тлі ГРВІ та інших інфекцій. Окремо можна виділити герпетичний стоматит, лікування якого обумовлено боротьбою з вірусом герпесу.
 • Бактерії та патогенна мікрофлора. Якщо імунна система ослаблена, а на слизовій оболонці рота є ранки та пошкодження, бактерії легко проникають туди, викликаючи стоматит. Таке захворювання може проявитися де завгодно в порожнині рота: на язиці, піднебінні, яснах. Також є стоматит на губі, лікування якого ускладнюється: якщо не вчасно почати терапію, то виразки можуть призвести до ураження шкіри та косметичного дефекту.
 • Грибковий стоматит - інфекція, спровокована грибками. Найчастіше зустрічається кандидозний стоматит, лікування якого пов'язане з наявністю молочниці в організмі. Дріжджовий грибок потрапляє в ротову порожнину і провокує запалення.
 • Механічний стоматит пов'язаний з пошкодженням слизової порожнини рота, ясен і губи. Як правило, така форма локалізована тільки в одному місці, з'являються всього 1-3 виразки. Якщо виявлено травматичний стоматит, лікування призначають місцеве із застосуванням мазей.
 • Алергічний стоматит - лікування цієї недуги спрямоване на усунення її причини. Нею виступає алергічна реакція. Терапія включає застосування антигістамінних засобів і гормональних мазей.

До стоматиту може призвести будь-яка інфекція або незначна ранка на слизовій оболонці рота. Також це може бути опік, ураження токсинами та хімікатами. Тому важливо завжди дотримуватися гігієни порожнини рота.

Лікування стоматиту

Лікування стоматиту в дорослих: симптоми

У разі запалення на слизовій рота завжди виникають неприємні симптоми. Лікування стоматиту призначають після аналізу таких ознак захворювання:

 • У роті з'явився висип або білі виразки. Їх може бути багато, а може бути тільки 1-3 штуки.
 • Слизова оболонка рота почервоніла, є біль під час ковтання.
 • Підвищується температура тіла.
 • На язиці та щоках присутній білий наліт.
 • З'явився гнильний запах із рота.
 • Неприємний присмак у роті.
 • Ясна кровоточать і набрякають.
 • Є біль і дискомфорт під час вживання їжі, натискання на виразки.

Стоматит може протікати по-різному. Тому до лікаря слід звернутися при виникненні навіть незначних симптомів. Якщо не лікувати виразки, захворювання може перейти в хронічну форму і спричинити ускладнення.

Стоматит у роті: лікування на різних ділянках

Слизова оболонка рота досить велика за площею, а стоматит може виникати в будь-якій ділянці - на язиці, на губах і яснах. Залежно від цього може відрізнятися і терапія.

Стоматит на язиці лікування потребує місцевого, із застосуванням мазей. Язик дуже чутливий, і хворому не рекомендують вживати "агресивну" їжу - солону, гостру, кислу. Це може погіршити процес і доставити дискомфорт.

Стоматит на щоках, яснах і піднебінні завжди потребує полоскання. У разі скупчення гнійних виразок, потрібно усунути якомога більше вогнищ інфекції. Якщо є стоматит на яснах, лікування включає обробку уражених ділянок спеціальними засобами.

Коли з'являються виразки на губі, їх усувають за допомогою мазей. Як правило, на губах запалення викликає вірус герпесу, він же провокує ангулярний стоматит - ураження куточків рота. Ця форма захворювання неприємна і болюча. Лікування ангулярного стоматиту включає препарати проти герпесу.

Лікування стоматиту в дорослих

Стоматит: лікування та види

Крім того, що є різні причини захворювання, стоматит ділять на кілька груп щодо перебігу процесу та його складності:

 1. Гострий стоматит - лікування призначається швидко, оскільки симптоми проявляються відразу, протягом кількох днів. Підвищується температура, у роті накопичуються виразки і наліт. За нормального лікування і динаміки гострий стоматит минає через 7-10 днів. Часто до нього призводить інфекція або травматичне ураження слизової порожнини рота.
 2. Хронічний стоматит - лікування потрібне дуже серйозне. За цієї форми процесу захворювання триває довго, як правило, до нього призводить нелікований гострий стоматит. За хронічного стоматиту афти можуть минати й повертатися знову.

Також виділяють кілька форм патології залежно від проявів. До них належать такі:

 1. Катаральний стоматит. Найлегша форма. У роті є білий наліт або почервоніння. Лікування катарального стоматиту зазвичай проходить швидко і легко, якщо його почати вчасно.
 2. Виразковий стоматит характеризується наявністю великої кількості афт. У них може накопичуватися гній, з'являються ерозії. Якщо є афтозний стоматит, лікування потрібно проводити відразу. Запалення може переходити в хронічну форму або ж у складніший перебіг процесу.
 3. Некротичний стоматит - лікування цього захворювання потребує багато часу і зусиль. За некротичного стоматиту відбувається глибоке ураження тканин слизової та їхнє відмирання. У результаті можна втратити частину губи або зуби. Це захворювання лікується в стаціонарі під контролем лікарів.

Діагностика та лікування стоматиту в Києві: центр Медеус

Перш ніж почати лікування стоматиту, важливо уточнити його природу. Тому ми пропонуємо повне обстеження із застосуванням передових методів. Лікування при стоматиті починається після таких процедур:

 1. Діагностика на унікальному цифровому комплексі Timewaver Med. Це обладнання дає змогу отримати всю необхідну інформацію про ваш організм, підтвердити або спростувати діагноз. З його допомогою визначається точний діагноз.
 2. Лабораторні аналізи крові для визначення стадії запалення, загального стану організму. Адже інфекція може вплинути на інші тканини та органи.
 3. ЕЕГ, ЕКГ, УЗД та інші інструментальні методи діагностики для оцінки функції внутрішніх органів. 
 4. Оцінка роботи нервової та імунної системи важлива, коли призначається лікування вірусного стоматиту. Адже вірус може проникати в нервову систему і завдавати їй шкоди.

Залежно від клінічної картини, лікар може призначити ті чи інші обстеження.

Афтозний стоматит лікування

Стоматит порожнини рота: лікування в Медеус

Схема лікування стоматиту включає в себе інноваційні методи світової медицини. Ми підбираємо їх у кожному індивідуальному випадку для досягнення максимально позитивного результату. 

У центрі Медеус представлені такі напрямки:

 1. Електромагнітні хвилі широкого спектра та електромагнітні поля. Вони ефективні при руйнуванні патогенної мікрофлори, можуть посилювати дію антибактеріальних засобів. Такий підхід спрямований на нормалізацію імунної відповіді та метаболізму клітини, а також детоксикацію. Метод добре показує себе, коли є стоматит бактеріальний, лікування якого завжди ускладнене.
 2. Застосування біорегуляторних препаратів і пептидної терапії. Спеціальні засоби вбудовуються в пошкоджений білковий ланцюг і сприяють його відновленню. Це запускає внутрішні обмінні процеси в організмі для прискореного одужання і регенерації клітин.
 3. Біорегуляторна терапія і терапія газами сприяють виведенню токсинів і покращують лікування стоматиту.

Весь курс процедур триває 10 днів і проводиться під контролем досвідчених лікарів. Препарати та обстеження підбираються в індивідуальному порядку.

Лікування стоматиту: ціна в центрі Медеус

Вартість на терапію в центрі Медеус обговорюється під час консультації. Вона залежить від кількості курсів лікування і процедур, які рекомендує лікар. Щоб дізнатися точний план на лікування стоматиту ротової порожнини, записуйтеся на прийом.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії