Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування артрозу

Для отримання максимально ефективного результату під час лікування артрозу суглобів у клініці Medeus Medical Center використовуємо: електромагнітне поле і хвилі широкого спектра, застосовуємо пептидну і внутрішньовенну терапії. Під час лікування завжди враховується індивідуальна клінічна ситуація кожного пацієнта.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Артроз суглобів: лікування в медичному центрі Медеус

Часто люди старше 50 років скаржаться на погіршення рухових здібностей суглобів і больові відчуття після фізичних навантажень, тривалих прогулянок. Крім того, зміни можуть бути помітні візуально.

Ці прояви можуть свідчити про дегенеративні зміни в хрящових тканинах суглоба, який турбує. Медичною мовою така патологія називається остеоартроз (артроз), лікування якого часто не потребує хірургічного втручання.

Для лікування в Medeus Medical Center використовуються передові методи терапії, орієнтовані на отримання максимально позитивних результатів. Наші висококваліфіковані фахівці враховують індивідуальну ситуацію кожного пацієнта, що призводить лікування при артрозах різних стадій до найбільш ефективного результату. 

Артроз лікування

За яких симптомів потрібне лікування артрозу

Аналіз звернень із характерними симптомами показує, що артроз у жінок трапляється частіше, ніж у представників чоловічої статі. Також захворювання вважається одним із найпоширеніших серед літнього населення планети. Це пов'язано з тим, що хрящова тканина з віком поступово зношується і стоншується. Внаслідок таких змін суглоб не може впоратися з покладеним на нього навантаженням. Людина починає відчувати больові відчуття, скутість рухів.

Артроз початкової стадії, лікування якого допоможе уникнути важких прогресуючих змін і деформацій, частіше проявляється больовими відчуттями після фізичних навантажень. Ці болі хвилеподібні, симптоми зникають через короткий проміжок часу.

Захворювання характеризується зміною періодів загострення та ремісії. Люди похилого віку можуть відчувати загострення під час зміни погодних умов у весняно-осінній період. Люди в молодшому віці можуть переносити безсимптомно артроз, діагностика в такому разі відіграє ключову роль. 

Прогресуючи хвороба проявляється тривалішими періодами загострення, посиленням больових відчуттів і додаванням нових симптомів. Оскільки на важчих стадіях артрозу неминуче запалення хрящових тканин. 

Найчастіше пацієнти страждають від:

 • Хворобливих відчуттів при пересуваннях і після них, під час натискання на проблемний суглоб.
 • Втрати колишньої гнучкості.
 • Набряклості м'яких тканин навколо ураженого суглоба. Звернення до фахівця і подальше лікування при артрозі з такою симптоматикою обов'язкове. 
 • Тугорухливості зранку. Після сну часто доводиться "розробляти" суглоби.
 • Хрускоту і тертя суглобових тканин під час рухів.
 • Слабкості м'язів, пов'язаної з їхньою атрофією, що наростає.

Артроз 2 ступеня, лікування якого завжди передбачає комплексний підхід, характеризується появою перших остеофітів (наростів). Також відбувається деформація суглоба, за якої він набуває незвичайної форми.

Лікування артрозу суглоба

Лікування артрозу суглоба: причини, види та стадії

Така патологія суглоба буває первинною і вторинною. Первинна розвивається поступово з іншими віковими змінами організму (неможливо виявити конкретну причину), а вторинна - через неприродні процеси.

Етіологія захворювання може бути механічною та біологічною. Перша вважається найпоширенішою, до неї відносять артроз суглоба через:

 • травм;
 • зайвої ваги;
 • захворювань опорно-рухового апарату;
 • надмірних навантажень.

Рідше остеоартроз виникає на тлі хвороб із порушенням обмінних процесів в організмі, вироблення рідини в суглобах і відновлення тканин хряща.  

Загальна назва "артроз" для всіх суглобів передбачає різне лікування залежно від ураженої частини тіла. Так патологія може виникнути в тазостегновому (коксартроз), колінному (гонартроз), ліктьовому (епікондилоз), плечовому (омартроз) та інших суглобах.

Стадії остеоартрозу

Патологія розвивається поступово, руйнуючи суглоб і призводячи до змін у хрящовій тканині. Відповідно відрізняється і лікування артрозу, загалом виділяють 4 ступені (стадії) захворювання:

 • Артроз 1 ступеня, лікування якого завжди дає позитивний ефект, може протікати непомітно для пацієнта. Больові відчуття з'являються внаслідок великих фізичних навантажень. Істотних змін тканин не спостерігається, а на рентгені видно незначне звуження міжкісткової щілини. Легкий артроз можна помітити через незначний дискомфорт в ураженій ділянці.
 • Артроз 2-го ступеня характеризується помітним зниженням рухливості суглоба. На рентгені видно звуження щілини між кістками, нерівності тканин. Больові відчуття виникають після невеликих навантажень.
 • Артроз 3 ступеня, лікування якого передбачає підтримку еластичності хрящових тканин і збереження амплітуди рухів, характеризується вже стійкими дегенеративними змінами. Рухові здібності суглоба сильно знижені. Пацієнт відчуває хронічний біль, не здатний вести звичний спосіб життя.
 • Остеоартроз 4 ступеня характеризується повним руйнуванням суглоба. Це найважчий артроз: лікування останньої стадії тягне за собою заміну суглоба.

Через відсутність явних симптомів на першій стадії багато пацієнтів не підозрюють про початок захворювання. Звернення по допомогу до фахівців здебільшого відбувається, коли турбує артроз 2, 3 ступеня, лікування на цих стадіях не призводить до повного позбавлення від патології, але є ефективним способом для підтримки суглобів у прийнятному стані.

Діагностика та лікування артрозу

Діагностика та лікування артрозу в Medeus Medical Center

У Медеус застосовуються останні світові протоколи лікування захворювань суглобів із застосуванням новітнього обладнання. 

Наша клініка лікування артрозу в Києві проводить курсами тривалістю по 10 днів. Найчастіше для ефективного результату рекомендується пройти від 1 до 3 курсів залежно від особливостей вашої клінічної ситуації. Наші фахівці завжди націлені на найкращий результат, тому намагаються максимально адаптувати лікування під ваші індивідуальні потреби з урахуванням прогресу терапії. На вартість лікування артрозу впливатимуть не тільки терміни проведення терапії, а й призначення, які визначаються індивідуально.

Перед призначенням терапії проводиться повне обстеження, до якого входять:

 1. Огляд та опитування лікарем. Спеціаліст попередньо проаналізує та оцінить стан вашого здоров'я, враховуючи скарги. 
 2. Діагностика на сучасному комплексі Timewaver Med, що дає змогу отримати всебічну інформацію про ваш організм ще до появи перших симптомів захворювання.
 3. Обстеження стану центральної нервової системи із застосуванням сучасного шолома ЕЕГ зі штучним інтелектом.
 4. УЗД внутрішніх органів із використанням сучасного обладнання Butterfly Network INC., Butterfly iQ+ Ulstrasound. 
 5. Оцінка роботи серця методом ЕКГ.
 6. Загальний розгорнутий аналіз крові з додатковими параметрами на автоматичному гематологічному аналізаторі. 

Крім того, на лікування суглобів ціна може включати додаткові діагностичні лабораторні дослідження: генетика, метаболізм речовин, онкоскринінг, аналіз мікробіома. Також ми проводимо оцінку функціонування нервової та імунної систем.

Після оцінки результатів обстеження розробляється індивідуальна схема лікування.

Лікування суглобів у Києві із застосуванням сучасних методик

Для отримання максимально ефективного результату лікування при артрозі суглобів у клініці Medeus Medical Center передбачає:

 • Використання електромагнітних полів і хвиль широкого спектра. Це допомагає полегшити больові відчуття і поліпшити функціональність суглобів. Ці методи стимулюють обмінні процеси в тканинах, сприяють зменшенню запалення і допомагають знизити дискомфорт.
 • Застосування пептидної та внутрішньовенної терапій. Таке лікування суглобів при артрозі сприяє зниженню болю і запалення, а також поліпшенню загального стану суглобів. Відбувається активація регенеративних процесів у тканинах, допомагаючи їхньому відновленню і підтримці в здоровому стані.
 • Використання газової терапії (ксенон і водень). Знижує запалення і полегшує больові відчуття завдяки протизапальним властивостям газів. Ксенон і водень можуть допомогти поліпшити стан суглобів і полегшити симптоми остеоартрозу.
 • Застосування генної терапії для підтримки і відновлення здорових тканин. Наша клініка пропонує лікування артрозу за допомогою клітинної, імуноклітинної та терапії стовбуровими клітинами
 • Відновлення нервової системи з використанням електро-, магнітно- та УЗ стимуляцій.

Записатися на консультацію ви можете онлайн або за контактними телефонами. Наші фахівці розкажуть все про діагностику та лікування артрозу, ціни на процедури та багато іншого.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії