Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування ішемічної хвороби серця

У центрі Medeus фахівці впливають на Ваш організм і проблему одночасно на всіх рівнях його ураження. Лікування ішемічної хвороби серця націлене на Ваші потреби, терміни і план лікування будуть адаптовані до Ваших індивідуальних вимог.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Ішемічна хвороба серця: лікування в Medeus Medical Center

Лікування ішемії серця вкрай важливе, оскільки ця патологія може призвести до інфаркту і навіть летального результату. Ішемія частіше вражає чоловіків у віці після 45 років, але в зоні ризику перебувають і жінки.

ІХС: лікування та розвиток захворювання

Ішемічна хвороба серця - поширена патологія, яка не дає спокійно жити і може призвести до інвалідизації. Ішемія розвивається за рахунок звуження артерій, які живлять серцевий м'яз (коронарні артерії). У результаті кров не надходить до міокарда повною мірою, він не отримує цінний кисень і розвиваються серйозні ускладнення. Крім серцевого м'яза страждають й інші органи.

Лікування ІХС завжди супроводжується терапією атеросклерозу, оскільки він є основною причиною захворювання. Патологія розвивається поступово: у судинах накопичуються ліпіди та холестерин. Вони збиваються у великі ущільнення - холестеринові бляшки. Коли згусток стає досить великим, він перекриває просвіт в артерії.

У міру накопичення бляшок на стінках судин просвіт сильно звужується, а кров гірше надходить до серця. Спочатку не виникає жодних симптомів, але якщо просвіт звужений на 70%, починаються напади болю в грудях, стає важко дихати, і потрібне термінове лікування ІХС. При звуженні артерії на 90-95% виникає різке погіршення стану.

У будь-який момент тромб може відірватися і перекрити просвіт повністю. Це призводить до інфаркту міокарда та некрозу серцевого м'яза.

Крім атеросклерозу ішемія може розвиватися внаслідок спазму судин, але це відбувається набагато рідше.

Лікування ішемії серця

ІХС: лікування та причини

Ішемія також має інші причини та фактори ризику. До станів, які можуть вплинути на її розвиток, належать:

 • тахікардія та аритмія;
 • гіпертонічна хвороба;
 • проблеми із судинами, тромбоз;
 • захворювання ендокринної системи - діабет, збої гормонів;
 • зайва вага й ожиріння;
 • патології крові;
 • підвищений рівень холестерину;
 • часте тютюнопаління і вживання алкоголю.

Якщо з'являється ішемія, лікування її завжди супроводжується відмовою від шкідливих звичок, дієтою, корекцією способу життя.

Ішемічна хвороба серця: лікування та прояви

Ішемія - це загальний стан. Але він може протікати в різних видах. Симптоми хвороби залежать від її форми:

 1. Стенокардія. Це найчастіший варіант патології, для якого характерний гострий грудний біль. Він чергується нападами. Стенокардія явно вказує, що в людини є ішемічна хвороба серця, лікування якої необхідне за будь-якої форми патології. Існує також кілька видів болю:
 • Стенокардія напруги. Напад триває до 30 хвилин, найчастіше 10-15. Людина відчуває різке печіння, тиск у ділянці грудної клітки. Виникає відчуття тяжкості, воно віддає в ліву лопатку і руку. Після приймання ліків напад минає. Найчастіше ця форма стенокардії виникає на тлі стресу і фізичного навантаження.
 • Нестабільна стенокардія. Це різкий біль за грудиною, за якого виникають задишка, пітливість, нудота. Він не залежить від фізичних навантажень і з'являється спонтанно.
 • Вазоспастична стенокардія. Це біль у певний час доби - вранці або пізно ввечері. Її симптоми схожі з іншими видами стенокардії, але вони з'являються циклічно.

Інфаркт міокарда - це загострення ІХС, за якого серцевий м'яз не отримує кисень тривалий час, починає відмирати. Під час інфаркту можуть з'являтися паніка, страх, напад кашлю і задишка.

Без допомоги цей стан призводить до летального результату. Якщо в людини виникає біль у грудях, який не минає протягом 15-30 хвилин, слід викликати швидку.

Лікування при ішемії серця

Ішемія серця: діагностика в клініці Медеус

Діагностика в нашому центрі посідає основоположну роль. Виявлення причини захворювання дуже важливе, оскільки від цього залежить весь план лікування. Діагностика ІХС у центрі Медеус включає такі етапи:

 1. Огляд лікаря та консультація. Необхідно виявити всі симптоми патології, визначити скарги пацієнта, а також анамнез сім'ї.
 2. Повна діагностика організму на сучасному комплексі. Це унікальна апаратура, яка виявляє всі приховані патології, запалення і хронічні захворювання. Вона може показати пошкодження внутрішніх органів, пов'язані з порушеннями роботи серця і судин. Якщо виявлено приховані патології та коронарну хворобу серця, лікування призначається з урахуванням усіх виявлених факторів.
 3. Діагностика нервової системи за допомогою унікального шолома ЕЕГ, який працює на основі штучного інтелекту. Застосування технології дає змогу виявити ураження в головному мозку, спричинені нестачею кисню.
 4. ЕКГ для оцінки роботи серця. Цей метод дає змогу визначити точну форму захворювання. На ЕКГ видно субепікардіальну ішемію, лікування якої завжди складне. На цьому етапі захворювання ураження міокарда велике, а лікувати його важко.
 5. УЗД внутрішніх органів для оцінки повної клінічної картини.
 6. Аналізи крові з розгорнутими параметрами для оцінки роботи нирок, печінки, судин та інших важливих органів.

Діагностика та лікування ішемічної хвороби серця проводиться в індивідуальному порядку. Для уточнення діагнозу також можуть призначатися додаткові обстеження.

Хвороби серця лікування

ІХС, стенокардія: лікування в Медеус

Лікарі нашого медичного центру проведуть діагностику стану здоров'я і розроблять для вас індивідуальну схему лікування ішемічної хвороби. При цьому враховуються всі особливості вашого організму, скарги та наявність супутніх патологій.

Якщо виявлено ішемію серця, лікування включає кілька етапів:

 1. Фізіотерапевтичне лікування електромагнітними полями та хвилями (для відновлення серцево-судинної системи на клітинному рівні, детоксикації, насичення клітин киснем, антиоксидантного ефекту). Метод призводить до нормалізації кровообігу та зняття неприємних нападів стенокардії.
 2. Внутрішньовенні крапельниці - це сучасне лікування ІХС за допомогою унікальних препаратів. Ми пропонуємо комплекси для регенерації клітин, ліквідації окисного стресу, терапії атеросклерозу, відновлення еластичності судинної стінки. Нормалізація тиску та усунення перешкод на шляху кровотоку сприяють насиченню серцевого м'яза киснем.
 3. Пептидна терапія. Якщо є ішемія міокарда, лікування завжди передбачає роботу з внутрішніми органами. Вони також можуть страждати від нестачі кисню. Пептидні препарати вбудовуються в пошкоджені білкові ланцюги і відновлюють органи зсередини. Це повертає їхню нормальну функцію.
 4. Застосування газів ксенону і водню для розслаблення серцевого м'яза, зняття спазмів і запалення. Гази позитивно впливають на стінки судин, сприяючи нормалізації обміну речовин і переносу кисню до життєво важливих органів.
 5. Генна терапія дає змогу боротися не тільки зі стенокардією. Стовбурові клітини допомагають, якщо є церебральна ішемія, лікування якої часто відбувається паралельно з терапією серцевого болю. Церебральна ішемія головного мозку може призводити до інсульту і порушень у нервовій системі.

Лікувати ішемію серця потрібно комплексно, тому для кожного пацієнта розробляється індивідуальна схема. Загальний курс терапії триває 10 днів, але ми рекомендуємо проходити 1-3 курси протягом року для досягнення максимально позитивного ефекту.

Якщо у вас ішемічна хвороба серця, клініка "Медеус" та її висококваліфікований персонал готові допомогти повернутися до активного і здорового життя. Ми пропонуємо тільки сучасні методи терапії та інноваційні технології у сфері медицини.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії