Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування себорейного дерматиту

Надаємо всебічну допомогу під час діагностики та лікування себорейного дерматиту, ліквідуємо симптоми та забезпечуємо повну реабілітацію після хвороби. У нашому медичному центрі використовуються передові методи лікування себорейного дерматиту, націлені на досягнення найкращих результатів.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Комплексне лікування себорейного дерматиту в дорослих у Медеус

Себорейним дерматитом (себореєю, СД) називається хронічна рецидивна хвороба епітелію із запальною природою. Здебільшого уражені ділянки шкіри розташовані на голові та обличчі, а рідше - на тілі. 

Себорейний дерматит у дорослих частіше діагностується в середньому віці (25-55 років), також хвороба поширена серед підлітків і немовлят. При цьому "страждає" більшою мірою чоловіча половина населення. 

Оскільки з кожним роком фіксується приріст пацієнтів з діагнозом "себорейний дерматит", клініка "Медеус" розробила свій унікальний для України комплекс методів для лікування недуги та її наслідків. Наші фахівці підберуть індивідуальний план терапії з урахуванням особливостей організму, клінічної картини захворювання та індивідуальних побажань пацієнта. Ми надамо вам ефективне лікування з використанням передових методик, щоб якнайшвидше поліпшити ваш стан за будь-якої форми дерматиту.

Дерматит себорейний: лікування та види патології

Залежно від походження розрізняють набуту і вроджену форми СД. У першому випадку хвороба розвивається на тлі порушень в імунній системі, роботи сальних залоз або шлунково-кишкового тракту. 

Спадковість або спочатку надлишкове вироблення шкірного сала призводять до вродженої форми себорейного дерматиту на голові або іншій частині тіла, лікування якого вважається найскладнішим.

За кількістю секрету, що виділяється сальними залозами, розрізняють СД:

 • Жирного типу. Частіше спостерігається в підлітковому віці на тлі гормональних змін. Характеризується виділенням великої кількості секрету сальних залоз. Поділяють рідкий і густий типи патології. Лікування від себорейного дерматиту в цьому випадку передбачає використання препаратів для зняття зайвого сального жиру і звуження пор.
 • Сухого типу. Часто у дітей секрет, що виділяється, занадто густий, що призводить до його зниженого виділення або зовсім закупорки проток. На шкірі з'являються лусочки, вона стає сухою, а волосся - крихким, нееластичним.
 • Змішаного типу. Пацієнтами частіше стають чоловіки середніх років. Цей тип поєднує в собі ознаки сухого та жирного ЦД.

Також виділяють типи захворювання залежно від його локалізації - себорейний дерматит на обличчі, лікування якого передбачає використання косметичних засобів, голові, тілі та генералізований. Останній характеризується поширенням запалень різними ділянками тіла, аж до еритродермії (уражено понад 70% епітелію).

Лікування себорейного дерматиту

Себорейний дерматит: лікування та симптоми

Головною ознакою цього дерматологічного захворювання є наявність характерних висипань. Поверхня уражених ділянок шкіри може бути від світло-рожевого до яскраво-червоного кольору і мати різного роду деформації (тріщини, бляшки, лусочки). Розмір висипань зазвичай становить 0.5-2 см, і вони можуть зливатися у великі запалені плями.

Найчастіше патологія проявляється під волосяним покривом голови і на обличчі. Рідше можна спостерігати себорейний дерматит на тілі, лікування якого також потребує застосування апаратних процедур.

Висипання супроводжуються сильним свербінням і больовими відчуттями.

У більшості випадків першою ознакою захворювання називають появу лупи, яка супроводжується підвищеною жирністю або навпаки - сухістю волосся. Прогресуючи хвороба переходить на ділянки обличчя з волосяним покривом. У чоловіків лікування себорейного дерматиту на обличчі в обов'язковому порядку передбачає позбавлення бороди і вусів. 

За тяжкої форми СД відбувається активне розмноження грибка Malassezia, що веде до випадіння волосся (алопеція). Також облисінню сприяє механічне позбавлення від кірочок на голові. Грибок не дає вирости новому волоссю. Тільки лікування дерматиту волосистої частини голови призводить до відновлення росту волосся.

СД на обличчі також проявляється через появу:

 • розширених пор, 
 • ущільнених ділянок щільної шкіри;
 • постійного жирного блиску на епітелії;
 • чорних цяток (комедонів);
 • великої кількості вугрів.

Кому потрібне лікування себорейного дерматиту на голові й тілі

Причинами СД можуть бути як спадковий, так і набутий фактор. Внаслідок схильності може бути підвищене виділення секрету сальних залоз. Також гіперсекреція або навпаки, гіпосекреція, розвиваються у людей на тлі:

 • хвороб ШКТ;
 • гормональних збоїв;
 • порушень у роботі ендокринної системи;
 • частих стресів;
 • захворювань ЦНС;
 • імунодефіциті.

Крім того, лікування себорейного дерматиту шкіри обличчя, голови і тіла може знадобитися людині, яка змінила кліматичні умови проживання. 

Головною причиною появи себореї є зміна гормонального фону людини. Тому часто можна спостерігати появу симптомів СД у жінок під час вагітності. У підлітковому віці також може турбувати себорейний дерматит, лікування його проявів на обличчі часто супроводжується косметичними процедурами.

Себорейний дерматит на бровах

Інноваційна діагностика та лікування при себорейному дерматиті

У деяких випадках тільки за проявами захворювання складно поставити діагноз, оскільки симптоми СД та інших дерматологічних патологій (розацеа, псоріазу, дискоїдного червоного вовчака, атопічного дерматиту та ін.) дуже схожі.

Щоб призначити коректне лікування, себорейний дерматит треба діагностувати. З цією метою в Medeus Medical Center проводиться комплексне обстеження із застосуванням інноваційного обладнання.

У діагностиці використовується апарат нового покоління Timewaver Med, який сертифікований за нормами країн Євросоюзу. Головною перевагою обладнання є наявність великої бази даних, завдяки якій одночасно досліджуються понад 50 показників стану здоров'я людини.

Нанотехнології, що застосовуються в Timewaver Med, допомагають не тільки точно діагностувати захворювання, а й виявити його причини, фактори ризику, від встановлення яких залежить лікування себорейного дерматиту шкіри голови або інших частин тіла. Діагностичний апарат перевіряє стан і роботу всіх органів (шлунково-кишкового тракту, дихання тощо) і систем організму (імунної, нервової тощо), а також взаємозв'язки між ними. Це допомагає безпомилково визначити себорейний дерматит у вухах, на лобі, повіках, бровах, крилах носа, спині та призначити комплексне лікування.

Також комплексна діагностика в Медеус не обходиться без:

 • Лабораторних досліджень. Проводиться загальний розгорнутий аналіз крові, зокрема для виявлення алергенів, гормональних збоїв тощо. 
 • УЗД внутрішніх органів. Так додатково досліджуються органи шлунково-кишкового тракту та ендокринної системи, щоб зрозуміти, чому виник себорейний дерматит голови, і призначити правильне лікування. 
 • ЕКГ. Дослідження спрямоване на вивчення роботи серця.
 • ЕЕГ з аналізом результатів штучним інтелектом. За ЦД важливо визначити поточний стан нервової системи.
Лікування при себорейному дерматиті

Себорейний дерматит: комплексне лікування в Medeus Medical Center

У медичному центрі "Медеус" пацієнтам з будь-яким видом дерматиту буде запропоновано комплекс інноваційних і класичних методик для усунення симптомів і причин захворювання. При себорейному дерматиті лікування включає:

 • Методики майбутнього із застосуванням електромагнітного поля і хвиль широкого спектра. Така апаратна терапія допоможе позбутися патогенних мікроорганізмів, нормалізує імунну систему і нервово-гуморальну регуляцію. А надалі призведе до детоксикації організму і регенерації пошкоджених тканин.
 • Пептидну терапію. Сучасні біотехнології допоможуть прискорити регенерацію пошкодженої шкіри й омолодити організм загалом. 
 • Біорегуляторну терапію. Для детоксикації та відновлення епітелію, а також нормалізації метаболізму, в нашій клініці використовуються препарати останніх розробок для внутрішньовенного застосування. 
 • Клітинну, імуноклітинну та терапію стовбуровими клітинами. Генна терапія не тільки допоможе під час лікування себорейного дерматиту голови й тіла, а й усуне ознаки старіння організму.
 • Інгаляції ксеноном і воднем. Газотерапія знімає запалення, усуває больові відчуття, допомагає розслабитися.

За необхідності лікування може доповнюватися препаратами для амбулаторного лікування.

Себорейний дерматит лікування в Києві передбачає курсом у 10 днів. Кількість курсів визначає лікар, ґрунтуючись на клінічній картині, результатах терапії та ваших індивідуальних побажаннях.

Більш детальну інформацію про лікування себорейного дерматиту шкіри обличчя і тіла можна дізнатися на консультації фахівця. Для запису на прийом телефонуйте за контактними номерами клініки.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії