Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування судинної дистонії

Фахівці клініки готові надати Вам підтримку в разі дистонії судин і провести комплексне обстеження всього організму для виявлення можливих чинників, що впливають на стан Ваше здоров'я.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування судинної дистонії в Медеус 

Чи потрібно лікувати вегето-судинну дистонію? Таке питання часто ставлять пацієнти з цим неприємним діагнозом. Хоча на перший погляд він може здатися несерйозним, ВСД прогресує і значно погіршує якість життя. Тому медичний центр Медеус пропонує сучасне лікування ВСД різного типу за допомогою унікальних наукових підходів.

Вегето-судинна дистонія: лікування та походження захворювання

Вегетосудинна дистонія або ВСД - це патологія, пов'язана з порушенням роботи судин.

За функцію вен, артерій і капілярів відповідає вегетативна нервова система. Вона адаптує організм під фактори зовнішнього середовища - тиск, температура, фізичні навантаження, стреси тощо. Її завдання - підтримувати роботу тіла в будь-яких умовах, контролювати терморегуляцію, постачати кров'ю органи і системи, сприяти виробленню гормонів.

Усі ці процеси безсумнівно пов'язані з тим, як судини переносять кров. За ВСД робота вегетативної нервової системи порушена, стінки судин можуть розслаблятися або навпаки - звужуватися надмірно. Усе це призводить до низки неприємних симптомів, як-от біль у м'язах, запаморочення, нудота та інші.

Лікування ВСД дуже важливе, оскільки за його відсутності може розвиватися серцева недостатність, інсульт, інфаркт, хронічні патології шлунково-кишкового тракту та інші захворювання.

Дистонія судин лікування

Вегето-судинна дистонія: лікування та причини

Причини для розвитку ВСД бувають різними:

 • брак фізичної активності та сидячий спосіб життя;
 • гормональні збої в період статевого дозрівання, менопаузи, вагітності;
 • розлади ендокринної системи - цукровий діабет, гіпотиреоз та інші;
 • стреси та емоційні потрясіння;
 • перевтома і постійна робота за комп'ютером;
 • травми головного мозку;
 • фізіологічні особливості будови судин.

ВСД: лікування та класифікація

Вегетосудинну дистонію класифікують по-різному. В основному виділяють три типи залежно від вираженості симптомів:

 1. Вегето-судинна дистонія за гіпертонічним типом, лікування якої супроводжується боротьбою з високим артеріальним тиском. Судини у пацієнта часто звужені. Під час нападу дистонії вони звужуються ще більше, внаслідок чого підвищується тиск на їхні стінки. Порушується кровообіг і розвивається гіпертонічна хвороба. Лікування ВСД за гіпертонічним типом дуже важливе, оскільки ця форма патології легко призводить до інсульту та інфаркту.
 2. ВСД гіпотонічного типу, лікування якої передбачає прийом препаратів для корекції артеріального тиску. За ВСД за гіпотонічним типом стінки судин дуже розслаблені, завдяки цьому різко падає тиск. Кров недостатньо надходить до важливих органів, людині хочеться спати, її метаболізм сповільнений, не вистачає сил і енергії.
 3. Вегето-судинна дистонія за змішаним типом, лікування якої включає нормалізацію вегетативної нервової системи як такої. За ВСД за змішаним типом симптоми гіпертонії та гіпотонії чергуються, тому терапія ускладнюється.
Лікування дистонії судин головного мозку

Вегето-судинна дистонія: лікування та симптоми

Першим кроком під час лікування ВСД є її діагностика за наявністю таких ознак:

 • Постійна втома і занепад сил, слабкість. Ви засинаєте протягом дня, немає енергії.
 • Порушений сон, ви часто встаєте серед ночі.
 • Періодично дзвенить у вухах.
 • Підвищене потовиділення і почервоніння шкіри. Особливо це проявляється після фізичних навантажень або емоційного потрясіння.
 • Напади тривоги та відчуття нестачі повітря.
 • Мігрень, відчуття здавлювання голови, сильне запаморочення або непритомність.
 • Порушена терморегуляція - температура тіла стоїть на позначці 37 °C.
 • Болі в грудній клітці та прискорений серцевий ритм.
 • Болі в кишечнику та розлади шлунка.
 • Перепади настрою та апатія.

У складних випадках пацієнт постійно відчуває тривогу, у нього виникає страх смерті, порушено серцебиття й артеріальний тиск.

Симптоми ВСД схожі на ознаки інших патологій, тому дуже важливо ретельно обстежити весь організм, перш ніж призначати лікування ВСД.

Вегетосудинна дистонія: клініка Медеус ставить діагноз

Лікарі Medeus Medical Center готові надати підтримку в разі дистонії судин і провести комплексне обстеження для виявлення можливих чинників, що впливають на здоров'я. Основний пріоритет нашого підходу - це комплексна діагностика ВСД, що включає в себе такі етапи:

 1. Консультація лікаря для збору анамнезу та аналізу скарг пацієнта. Уже під час першої консультації лікар може запідозрити ВСД і визначити її тип.
 2. Обстеження на комплексі Timewaver Med, який надасть повну інформацію про ваш організм. Пристосування може визначити, які саме органи уражені від захворювання. Надалі може бути призначено лікування дистонії судин головного мозку, серця та інших областей.
 3. Визначення функцій нервової системи за допомогою спеціального шолома ЕЕГ з підтримкою штучного інтелекту
 4. УЗД внутрішніх органів для оцінки їхньої роботи та виявлення можливих судинних уражень.
 5. ЕКГ для оцінки роботи міокарда. Це дуже важливий крок, якщо потрібне лікування серцево-судинної дистонії.
 6. Аналіз крові з оцінкою понад 20 показників для визначення більш детальної картини захворювання.

Після того, як буде проведена діагностика, призначається лікування вегетосудинної дистонії.

Дистонія судин головного мозку лікування

Лікування вегетосудинної дистонії в Києві в Medeus 

Лікування ВСД у дорослих у центрі Медеус передбачає низку процедур:

 • Терапія електромагнітними полями і хвилями для регенерації та відновлення судин. Досягаються відновлення роботи вегетативної нервової системи, нормалізація гормонального фону, імунної системи, детоксикація.
 • Пептидна терапія, за допомогою якої відновлюються білкові ланцюги і пошкоджені клітини внутрішніх органів. Біорегуляторна терапія дає змогу провести детоксикацію організму, поповнення дефіциту мікроелементів, вітамінів, амінокислот, нормалізацію роботи нервової системи та регенерацію.
 • Генна терапія і лікування стовбуровими клітинами, націлена на підтримку і відновлення тканин. 
 • Газотерапія за допомогою інгаляцій ксенону і водню. Допомагає знизити запалення й усунути біль, нормалізувати роботу вегетативної нервової системи. Цією процедурою добре доповнювати лікування вегетосудинної дистонії у жінок: у них частіше спостерігаються м'язові болі при ВСД.
 • Відновлювальні процедури для нервової системи, включно з електро-, магніто- та УЗ стимуляціями. Ця техніка допомагає запустити відновлювальні процеси в судинах головного мозку.

Якщо встановлено діагноз ВСД, лікування призначається в індивідуальному порядку. Повний курс становить 10 днів у клініці Медеус. Після цього пацієнту призначають додаткові препарати, які можна приймати амбулаторно. У разі складних випадків ВСД курс терапії можна повторити ще 1-3 рази з інтервалом, який визначить лікар.

Судинна дистонія: лікування і вартість

Точну ціну на лікування ВСД уточнюйте в адміністраторів клініки. План терапії вам можуть скласти вже під час першого відвідування лікаря і проходження діагностики. Скористайтеся сучасними методами терапії ВСД і позбудьтеся неприємних симптомів.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії