Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування склеродермії

Медичний центр Medeus надає поєднання методів, які дають змогу не тільки ефективно діагностувати склеродермію, а й оцінити її вплив на різні системи організму, що зі свого боку визначає стратегію лікування і подальший медичний догляд за пацієнтом.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Склеродермія: лікування, етіологія та клініка захворювання

Склеродермією (в перекладі "тверді тканини") називають аутоімунне захворювання, за якого страждає сполучна тканина різних органів. При цьому патологія часто має системний характер, що означає її одночасне "впровадження" в різні органи, системи й тканини, такі як шкірний покрив, судини, суглоби тощо. 

Як і в разі інших аутоімунних захворювань, фахівці поки що не можуть назвати конкретні причини розвитку патології. Лікування склеродермії найчастіше потрібне:

 • Жінкам після 55 років. 75% пацієнтів із цією патологією належать до цієї категорії. Також помічено, що до хвороби більше схильні люди негроїдної раси. 
 • Особам, у чиїх родичів діагностовано цю патологію. Під час вивчення генетичного фактора у хворих було виявлено нестабільні хромосоми.
 • Людям, які працюють на шкідливих виробництвах.
 • Після перенесення сильних стресів і переохолоджень.
 • Після переливань крові або пересадки органів.

У Києві лікування склеродермії з подальшою реабілітацією проводиться в Medeus Medical Center. Це сучасна клініка з новітнім обладнанням і висококваліфікованим персоналом. Для терапії застосовуються інноваційні методики, спрямовані на виявлення патології, боротьбу з її симптомами та наслідками.

Локалізована та системна склеродермія: клініка та види патології

Головним проявом захворювання вважається поява характерних плям на шкірному покриві, які з часом ущільнюються і потовщуються. При цьому їхня поверхня поступово розгладжується і блищить. Уражені ділянки змінюють відтінок, що свідчить про розвиток патології. У місцях локалізації порушуються природні функції шкіри (робота потових залоз, ріст волосся). Коли спостерігається така системна, але при цьому обмежена склеродермія, лікування може призвести до зупинки розвитку захворювання та усунення супутніх проявів, що впливають на якість життя пацієнта. Серед них:

 • проблеми з рухами;
 • хронічна слабкість усього організму;
 • безпричинне схуднення;
 • біль і набрякання навколо суглобів.

Прояви можуть відрізнятися залежно від форми хвороби.

Лікувати склеродермію

Локалізована склеродермія та її лікування

Цю форму ще називають осередкова склеродермія, лікування якої передбачає вплив на запальні процеси з метою їх усунення. Цю форму захворювання можна поділити на 3 типи:

 1. Бляшкова. Лікування бляшкової склеродермії найчастіше потрібне особам жіночої статі, але іноді хвороба може минути й без терапії. Характерні плями досягають 20 см.
 2. Лінійна. Плями у формі стрічки з часом поширюються з обличчя на голову. Серед дітей найпоширеніша саме лінійна склеродермія, лікування якої обов'язково передбачає фізіотерапію.
 3. Плямиста. Для цього типу характерна поява білястих плям на шкірному покриві верхньої частини тіла.

Системна склеродермія та особливості її лікування

Таку форму патології фахівці поділяють на два типи:

 • обмежена склеродермія, лікування якої не потребує терапії внутрішніх органів, оскільки останні не уражені;
 • дифузна склеродермія, за якої фіброзні тканини стрімко розростаються, вражаючи внутрішні органи.
Системна склеродермія лікування

Діагностика та лікування склеродермії в Медеус

Для діагностування патології, оцінки її впливу на різні системи організму і визначення стратегії терапії з подальшою реабілітацією фахівці Медеус проводять ретельне обстеження пацієнта.

Якщо передбачається склеродермія, діагностика включає такі етапи:

 1. Первинна консультація з оглядом і розбором скарг пацієнта. Лікар збирає анамнез на основі наявної симптоматики. 
 2. Обстеження за допомогою інноваційного діагностичного комплексу Timewaver Med. Апарат дає змогу провести глибокий аналіз роботи та стану всіх систем в організмі. Це дає можливість оцінити загальне здоров'я пацієнта та виявити аномалії, спричинені склеродермією.
 3. Вивчення стану центральної нервової системи за допомогою шолома ЕЕГ. Оцінка отриманих результатів проводиться із застосуванням штучного інтелекту. Важливо виявити порушення в роботі ЦНС і призначити відповідне лікування: склеродермія може впливати на нервову систему.
 4. Ультразвукове дослідження внутрішніх органів для виявлення можливих відхилень, спричинених негативним впливом захворювання. 
 5. ЕКГ для вивчення роботи серця. Склеродермія вражає судини, що негативно позначається на стані всієї системи. 
 6. Загальний аналіз крові з додатковими параметрами. Проводиться для оцінки загального стану пацієнта. Допомагає відстежити динаміку хвороби та скоригувати терапію.

Після комплексної діагностики проводиться повторна консультація. Спеціаліст аналізує отримані дані та вирішує, як саме лікувати склеродермію в конкретному випадку. Для цього складається індивідуальна схема терапії, яка залежить від виду захворювання, стану пацієнта та його персональних вимог.

Бляшкова склеродермія лікування

Сучасне лікування склеродермії в Києві

У клініці "Медеус" лікування системної склеродермії в Києві, як і осередкової, проводиться із застосуванням інноваційних світових методик. Терапію призначають курсами (від 1 до 3) тривалістю 10 днів.

Якщо діагностовано склеродермію, лікування включатиме:

 • Застосування електромагнітних полів і хвиль. Метод допомагає позбутися больових відчуттів, а також спрямований на активацію регенеративних і відновлювальних процесів, що сприяє зменшенню набряклості, поліпшенню кровообігу і розслабленню м'язів у місцях локалізації. 
 • Терапія пептидами. Спеціально розроблені для лікування склеродермії пептиди покращують імунітет, відновлюють уражені тканини та зупиняють запальні процеси.
 • Біорегуляторне лікування препаратами новітніх розробок. Додатково впливають на нормалізацію імунної системи, регенеративних функцій і зменшення запалень.
 • Клітинну та імуноклітинну, а також стовбурову терапію. Найефективніший спосіб для загоєння уражених ділянок епітелію і поліпшення його стану загалом.
 • Медикаментозне лікування спеціально підібраними препаратами для прискорення процесу одужання.

Лікування склеродермії в Києві також передбачає нормалізацію роботи ЦНС. Для цього застосовуються електро-, магніто- та УЗ стимуляції.

Крім того, для посилення ефекту лікування призначається газотерапія. Інгаляції воднем і ксеноном розслаблюють і зменшують запальні процеси.

Кінцева вартість лікування склеродермії в Києві в клініці "Медеус" залежатиме від стану пацієнта, кількості курсів, застосованих медикаментів і успіхів у реабілітації.

Ціна процедури

Від

В дослідження входить:

Перша консультація безкоштовна
Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії