Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Постковідний синдром

Наші лікарі, що спеціалізуються на постковідному синдромі, проведуть всебічну діагностику Вашого здоров'я та розроблять індивідуальну схему лікування, зважаючи на особливості Вашого організму та патологічний процес. Діагностика в нашому центрі відіграє важливу роль, даючи змогу виявити причину та причинно-наслідковий зв'язок, а також запобігти розвитку хвороби та перемогти її за наявності.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування постковідного синдрому в Medeus Medical Center

Хоча Ковід-19 уже втратив статус пандемії, випадки захворювання все ще є. Після хвороби виникає, так званий, постковідний синдром, який може проявлятися протягом 1-2 років після одужання. Тому лікування постковідного синдрому актуальне й сьогодні.

Ковідний синдром - що це

Постковідний або ковідний синдром - це наслідки коронавірусної інфекції, які визначаються в організмі після перенесення COVID-19.

Відомо, що понад 50% пацієнтів страждають від постковідного синдрому різного ступеня тяжкості. Розвиток патології залежить від наявності хронічних захворювань, способу життя пацієнта, його віку та загального стану здоров'я.

Постковідний синдром лікування

Постковідний синдром: лікування та симптоми

Лікування постковідного синдрому починається із загального виявлення симптомів. До них належать:

 • Проблеми із серцем - тахікардія й аритмія.
 • Проблеми з диханням - частіше задишка, важкість під час фізичних напружень.
 • Відчуття холоду в грудях.
 • Температура на рівні 37 °C.
 • Кашель, який періодично виникає і зникає.
 • Найсильніша слабкість, стомлюваність, занепад сил.
 • Відсутність нюху та смаку.
 • Депресія.
 • Головний біль і мігрень.
 • Запаморочення, розлади пам'яті та уваги.

Лікування постковідного синдрому спрямоване на зняття симптомів, а також на повне відновлення організму і його функцій.

Вірус може вражати будь-які органи і залишати після себе низку ускладнень:

 1. Бронхо-легенева система. Після перенесеного вірусу ще можуть виникати пневмонії протягом року. Також пацієнти відзначають задишку, гайморити, риніти.
 2. Серце і судини страждають у людей після 55 років. Найчастіше постковідна реабілітація не призводить до повного одужання, ускладнення залишаються з ними назавжди. Спостерігається сильна слабкість, задишка, неможливість виконувати фізичні вправи. Розвивається гіпертонічна хвороба.
 3. Порушення нервової системи, що проявляються відчуттям нестачі повітря, безсонням, депресією та астенічним станом.
 4. Страждає імунітет. У пацієнта можуть виникати часті застудні захворювання, він легко піддається інфекціям і важко їх переносить.
 5. Нервова система розхитується, можуть виникати апатія і депресія. Також до розладів нервової системи належить втрата нюху та смаку, пов'язана з пошкодженням нервів.
 6. Органи зору. В очах виникає запалення, а гострота зору знижується.
 7. Шлунково-кишковий тракт вразливий при КОВІД-19. Вірус пошкоджує слизову оболонку ШКТ і судини в кишечнику. Тому можуть спостерігатися нудота і розлади шлунка.
 8. Ендокринна система при ковідному синдромі може також постраждати. Розвиваються патології щитоподібної залози, підвищується ризик виникнення цукрового діабету.
 9. Репродуктивна система під час постковідного синдрому може давати збій у вигляді порушень менструального циклу, зниження лібідо.
Постковідний синдром лікування

Постковідна реабілітація в Києві в клініці Медеус

Наші лікарі, що спеціалізуються на лікування ковідного синдрому, проведуть всебічну діагностику вашого здоров'я і розроблять індивідуальну схему терапії. При цьому враховуються особливості вашого організму і перебіг патологічного процесу.

Постковідне відновлення починається з діагностики всього організму. Це вкрай важливий крок, оскільки вірус може вражати будь-яку ділянку організму і залишати ускладнення.

Для діагностики ковідного синдрому використовують кілька напрямків:

 1. Огляд лікаря.
 2. Обстеження на діагностичному комплексі, який визначає наявність ускладнень і захворювань у будь-якій ділянці організму.
 3. Оцінка стану нервової системи та головного мозку за допомогою шолома ЕЕГ, що працює зі штучним інтелектом. ЦНС одна з перших страждає від ковідного синдрому, тому важливо перевірити її після хвороби.
 4. УЗД внутрішніх органів у комфортному кабінеті лікаря.
 5. Перевірка роботи серця методом ЕКГ.
 6. Загальний розгорнутий аналіз крові з додатковими параметрами за допомогою сучасного автоматичного гематологічного аналізатора.

Лікування проводиться комплексно і включає кілька етапів:

 1. Фізіотерапія. Використання електромагнітних полів і хвиль дає змогу відновити нервову та імунну системи. А нейротрофічна і нейропластична терапія стимулюють роботу головного мозку, допомагають поліпшити пам'ять, концентрацію і прийти в тонус.
 2. Постковідна реабілітація за допомогою внутрішньовенних крапельниць препаратами для регенерації клітин. Медикаменти дають змогу ліквідувати окислювальний стрес після вірусу, відновитися після хвороби.
 3. Регенерація клітин методом пептидної терапії. Пошкоджені білкові ланцюги під час захворювання відновлюються пептидними препаратами і починають заново функціонувати. Це дає змогу істотно поліпшити функції внутрішніх органів після ковідного синдрому.
 4. Якщо присутня постковідна слабкість, лікування спрямоване на ліквідацію побічних продуктів метаболізму, запуск відновлювальних процесів у нервовій системі. Для цього застосовують терапію газами - ксеноном і воднем. Після інгаляцій пацієнт почувається розслабленим, але при цьому активним і повним енергії.
 5. Якщо виник постковідний синдром, лікування також включає клітинну і генну терапію. За допомогою стовбурових клітин можна відновити пошкодження в імунній системі та зміцнити її.

Повний курс терапії розрахований на 10 днів у клініці. Рекомендовано пройти 2-3 курси з інтервалом в 1-2 місяці для кращого ефекту.

Постковидне відновлення

Постковідний синдром: реабілітація та вартість

Лікування постковіду в центрі Медеус включає інноваційні техніки. За допомогою останніх розробок науки та електроніки ми допомагаємо пацієнтам позбутися постковідного синдрому назавжди. Ціна на подібне лікування залежить від застосовуваної терапії та тривалості курсу.

Точну ціну на постковідне лікування уточнюйте у лікаря на консультації.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії