Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування бронхіту

Фахівці клініки Medeus надають підтримку в разі діагностики та лікування бронхіту, проводимо комплексне обстеження всього організму для виявлення можливих чинників, що впливають на стан Ваше здоров'я.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Сучасне лікування бронхіту в дорослих і дітей у клініці Медеус

Бронхітом називається запалення певних елементів бронхіального дерева - бронхів. Два головні  призначені для зв'язування трахей і легень, а решта є додатковими відгалуженнями. Під час бронхіту виникає набряклість і утворюється велика кількість слизу в дихальних шляхах. Усе це ускладнює надходження повітря до легень, тому людині складно дихати й вона відчуває сильний дискомфорт. Щороку хворобу діагностують у 5% дорослих і 6% дітей незалежно від статі.

Якщо було діагностовано бронхіт, лікування у дорослих і дітей буде підбиратися залежно від форми захворювання, симптомів і наявності ускладнень. Нехтувати терапією не можна, тому що в цьому випадку патологія може прогресувати і переходити в пневмонію. Тобто крім бронхів запалюються й альвеоли. Боротися з такою хворобою складніше, тому потрібно своєчасно звертатися до кваліфікованих лікарів.

Лікування бронхітів у дорослих і дітей: класифікація хвороби

Залежно від низки чинників бронхіт може виражатися у пацієнтів по-різному. Це залежить від клінічного перебігу захворювання, провокуючих чинників і наявності спазмів.

Давайте розглянемо докладніше форми патології та їхні характерні особливості.

Лікування бронхіту

Гострий бронхіт

Хвороба завжди починається з відчуття першіння в горлі та відчуття здавленості позаду грудини (довгаста кістка, центральна частина грудної клітки). Після цього зазвичай розвивається гостра форма бронхіту. Вона супроводжується вираженою симптоматикою:

 • нападоподібний і сильний кашель;
 • різке погіршення загального самопочуття;
 • явна задишка;
 • підвищення температури тіла до +38 °C.

Лікування гострого бронхіту в дорослих і дітей потрібно починати якомога раніше, інакше сухий кашель буде поступово посилюватися. У разі тривалих нападів у пацієнта можуть виникати сильні міжреберні та головні болі, а також запаморочення.

Якщо лікування запалення бронхів усе ще не розпочалося, вже через кілька днів під час кашлю починає виділятися прозорий або білий слиз. Трохи пізніше з'являється гнійне мокротиння, що сигналізує про активність хвороботворних мікроорганізмів.

Зазвичай лікарі призначають комплексне лікування бронхіту, що передбачає застосування противірусних лікарських засобів. Антибіотики призначають виключно в тому разі, якщо хвороба спричинена бактеріальною інфекцією. Для цього фахівці проводять низку обстежень, щоб правильно поставити діагноз.

Хронічний бронхіт

Хвороба в цій формі виникає у двох випадках:

 • Гострий бронхіт не був вилікуваний до кінця, тож із часом прогресував і перейшов у хронічну форму.
 • Пацієнт перебував під тривалим впливом подразнювальних чинників. Ідеться про вірусні або бактеріальні інфекції, постійний контакт із токсичними речовинами або алергенами, сильне і тривале ослаблення імунітету.

Лікування хронічного бронхіту призначають після ретельної діагностики. Однак існує низка симптомів, характерних саме для затяжної форми захворювання:

 • Постійний сухий кашель, який посилюється в холодну пору року або за вологої погоди.
 • Під час кашлю виділяється гнійний слиз.
 • Пацієнт скаржиться на підвищену стомлюваність і слабкість.
 • Під час нападів кашлю збільшується температура тіла.

Якщо загострення виникають 2-3 рази на рік, а симптоми не минають протягом 2 років, лікар діагностує хронічний бронхіт: лікування повинно бути регулярним, щоб мінімізувати напади. В іншому разі клінічна картина буде щорічно погіршуватися, а сама патологія може перейти в більш серйозні хвороби:

Хронічний бронхіт лікування

Лікування від бронхіту: збудники хвороби

Якщо хвороба спричинена несприятливими чинниками (токсичні речовини, алергени), з нею можна порівняно легко впоратися. Однак за наявності інфекції виникають серйозні симптоми, а лікування бронхіту в дорослих і дітей потребує комплексного підходу.

Існують такі збудники захворювання:

 • Бактерії всіляких типів, включно зі стафілококовою, пневмококовою і стрептококовою групами. Лікування затяжного бронхіту в дорослих при бактеріальній інфекції включає прийом різних антибактеріальних препаратів.
 • Віруси грипу, а також аденовіруси, парагрипи тощо. У переважній більшості випадків на тлі такої інфекції верхніх дихальних шляхів розвивається гостра форма хвороби. Лікування вірусного бронхіту в дорослих і дітей зазвичай передбачає приймання антивірусних препаратів, які призначаються лікарем на основі обстеження.
 • Різноманітні грибкові інфекції. Вони зустрічаються досить рідко, але можуть поширюватися за наявності факторів ризику. Йдеться про ослаблену імунну систему або тривале приймання антибіотиків. Останні можуть знищувати як хвороботворні, так і нормальні бактерії в організмі - це створює умови для розмноження грибків.

Як проводиться діагностика бронхіту в дорослих і дітей у клініці Медеус

У Medeus Medical Center ми використовуємо сучасне та інноваційне обладнання, яке не має аналогів в Україні. Наприклад, ви можете розраховувати на всебічне і ретельне обстеження, яке фахівці проводять за допомогою діагностичного комплексу Timewaver Med. З його допомогою лікарі отримують вичерпну інформацію про ваш організм, а також виявляють причину бронхіту та основні фактори ризику.

Додаткову діагностику бронхіту хронічного і гострого типу також можуть виконувати фахівці за допомогою:

 • ЕЕГ;
 • ЕКГ;
 • УЗД;
 • генетичних досліджень;
 • аналізу метаболізму, мікробіома;
 • онкоскринінгу;
 • обстеження імунної та нервової систем.
Лікування бронхіту

Методи лікування від бронхіту

Ґрунтуючись на результатах діагностики, фахівці медичного центру "Медеус" розробляють для вас індивідуальну схему лікування. Вона може включати застосування:

 • Електромагнітних полів і хвиль, які сприяють знищенню патогенних мікроорганізмів і пом'якшенню алергічних реакцій. Методика дає змогу ефективно побороти різні бронхіти: лікування спрямоване не тільки на стимулювання обмінних процесів у бронхах, а й нормалізацію роботи імунної та ендокринної систем.
 • Генної, клітинної або імуноклітинної терапій. Вони сприяють регенерації пошкодженої тканини бронхів, а також допомагають зміцнити імунітет і нормалізувати баланс гормонів.
 • Біорегуляторної терапії, спрямованої на боротьбу з нападами і безпосередньо самою хворобою. Це особливо ефективне в разі хронічного бронхіту лікування, тому що воно допомагає клітинам бронхів відновити свої здібності до саморегуляції та самовідновлення.
 • Пептидної терапії. Вона стимулює оновлення клітин, знімає запалення й усуває симптоми захворювання.
 • Газової терапії за допомогою водню і ксенону. Завдяки такому впливу пом'якшується прояв симптомів бронхіту і зменшується запалення. Якщо у вас сухий бронхіт, лікування воднем буде результативним, тому що цей газ має антиоксидантні властивості. Це сприяє поліпшенню стану організму і запобігає апоптозу (програмованій клітинній загибелі).

Якщо вас зацікавило лікування при бронхіті у дорослих і дітей, зв'яжіться з фахівцями клініки Медеус будь-яким зручним способом. Лікарі використовують інноваційне обладнання та призначають натуральні препарати. Ці медикаменти використовують найкращі клініки Європи, Японії, США та Китаю, а їхню ефективність підтверджено клінічними дослідженнями. Завдяки цьому вплив на організм буде комплексним, а боротьба з бронхітом здійснюється одночасно на всіх рівнях.

Ціна процедури

Від

В дослідження входить:

Перша консультація безкоштовна
Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії