Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування коліту

У нашому медичному центрі ми готові допомогти Вам позбутися коліту, усунути неприємні симптоми, а також продовжити життя. Важливо пам'ятати, що ми також приділяємо увагу Вашій повній реабілітації, щоб Ви могли повернутися до нормального життя якомога швидше!

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Сучасне лікування коліту кишечника в Medeus Medical Center

Коліт - захворювання кишківника, що характеризуються ураженням його слизової та неприємними симптомами. Найчастіше патологію виявляють після 40 років. Лікування коліту проводять у різних умовах залежно від тяжкості перебігу процесу та наявності ускладнень.

Коліт кишечника: причини та розвиток 

Коліт - запалення слизової оболонки кишки, яке може виникати в будь-якій ділянці кишківника, вражати вогнищами або зачіпати повністю весь ШКТ. Розвиток захворювання відбувається через низку причин, але основні з них:

 • Сидячий спосіб життя і відсутність фізичної активності. Коли в людей із зайвою вагою виникає коліт, лікування його завжди пов'язане з дотриманням суворої дієти.
 • Приватне вживання спиртних напоїв у великих кількостях.
 • Інфекції та паразити.
 • Генетичні патології кишківника.
 • Проходження пацієнтом променевої терапії при онкологічних захворюваннях. У цьому випадку потрібне лікування променевого коліту.
 • Отруєння токсинами та хімікатами.
 • Порушення в роботі нервової та травної систем. 
 • Аутоімунні патології.
 • Захворювання серця і судин. 
 • Харчові алергії та непереносимості.
 • Дисбактеріоз.

Найвищим фактором ризику для розвитку коліту є неправильне харчування. Рясне поїдання фаст-фуду, жирної та солоної їжі, гострого, а також надлишок алкоголю призводять до запалення слизової кишківника. І тоді ставлять діагноз коліт, лікування якого супроводжується корекцією харчових звичок.

Хронічний коліт лікування

Слизовий коліт: класифікація захворювання

Коліт ділять на форми залежно від того, що стало причиною захворювання. Відповідно до цього виділяють такі коліти:

 • Інфекційний, причиною якого є інфекція. Також сюди можна віднести паразитарний коліт, спричинений гельмінтами та іншими паразитами. Якщо виникає інфекційний коліт, лікування спрямоване на боротьбу з паразитами та відновлення слизової оболонки.
 • Токсичний, який спричинений дією хімікатів і токсинів.
 • Механічний - наслідок занадто частого подразнення кишківника через закрепи, свічки або клізми.
 • Псевдомембранозний. Один із найнебезпечніших видів патології. Розвивається, як наслідок антибіотикотерапії. Після тривалого приймання препаратів у кишечнику розмножуються стійкі бактерії - клостридії. Вони спричиняють псевдомембранозний коліт, лікування якого дуже складне.

Також ділять коліт залежно від того, які зміни спостерігаються в слизовій:

 • Ішемічний, за якого кров погано надходить до слизової оболонки. Лікування ішемічного коліту спрямоване на відновлення нормального кровопостачання слизової кишківника.
 • Виразковий та ерозивний. На стінках слизової з'являються виразки або ерозії різної глибини та розміру.
 • Геморагічний. Захворювання, за якого на слизовій виникають крововиливи. Вони болять і спричиняють ускладнення. Якщо виявлено геморагічний коліт, лікування призначається в терміновому порядку. 
 • Спастичний. Наслідок постійних спазмів через порушення перистальтики кишечника.

Лікування коліту: симптоми

Коліт розвивається поступово. Найпершою ознакою захворювання є біль у животі під час ходьби або руху.

На першому етапі проявляються такі ознаки:

 • метеоризм і здуття;
 • нудота і блювота;
 • втрата апетиту;
 • діарея з домішками крові та слизу в калі.

Прогресує інтоксикація, може піднятися температура, пацієнт стає слабким. Так виникає гострий коліт, лікування якого має проходити одразу. Якщо терапію не призначено, то виникають ускладнення і хвороба може набути хронічної форми. Лікування хронічного коліту дуже складне. Напади захворювання виникають і згасають, можуть бути присутніми все життя. Серед симптомів виділяють такі:

 • постійна важкість у шлунку;
 • метеоризм;
 • труднощі з прийомом їжі, нудота;
 • чергуються закрепи та діарея.
Коліт кишечника лікування

Коліт кишечника: діагностика 

У сучасному центрі Медеус застосовуються новітні технології для точної діагностики та лікування коліту кишечника. Важливо провести комплексне обстеження організму і визначити уражені ділянки кишківника перш, ніж призначати терапію.

Діагностика коліту в Медеус проходить у кілька етапів:

 1. Консультація та огляд лікаря. Лікар опитує пацієнта й аналізує його скарги. 
 2. Визначення ураженої ділянки кишківника за допомогою огляду та УЗД. Це важливий етап діагностики, оскільки потрібно встановити форму захворювання. Якщо діагностується коліт сигмовидної кишки, лікування може відрізнятися від ідентичної патології в товстому кишечнику.
 3. Повне обстеження організму на комплексі Timewaver Med допомагає встановити причини коліту, а також уточнити, чи є у пацієнта супутні патології. За наявності хронічних захворювань призначається додаткова терапія, що супроводжує лікування за коліту кишечника.
 4. Перевірка серцево-судинної системи за допомогою ЕКГ.
 5. Здача лабораторних аналізів для встановлення загальних показників здоров'я.
 6. Обстеження нервової системи за допомогою ЕЕГ і шолома зі штучним інтелектом. Встановлено, що кишечник часто запалюється на тлі сильних стресів і уражень ЦНС. Тому лікування кишкового коліту має включати діагностику і терапію захворювань нервової системи.

Лікування колітів у Medeus Medical Center

Після підтвердження діагнозу коліт кишківника, лікування призначається згідно з індивідуальною схемою. У центрі Медеус терапія включає:

 1. Вплив на ШКТ електромагнітними хвилями і полями широкого спектра. Це дає змогу зняти запальний процес, нормалізувати імунну відповідь і провести детоксикацію під час лікування гострого коліту.
 2. Застосування біотехнологічних розробок: пептидних засобів, стовбурових клітин, препаратів генної та імунної терапії. У комплексі ці медикаменти допомагають регенерувати уражені тканини слизової. Оскільки за діагнозу хр. коліт лікування ускладнюється високим ступенем ураження оболонки, то клітинні препарати відіграють провідну роль у терапії.
 3. Детоксикація організму за допомогою спеціальних крапельниць. Лікування важливо супроводжувати цими препаратами, оскільки накопичення токсинів і бактерій в організмі сприяють переходу хвороби в хронічну форму.
 4. Підтримка нервової системи з використанням методу електромагнітної стимуляції. Лікування коліту із застосуванням цього напряму показує хороші результати, коли в пацієнта є проблеми з ЦНС.
 5. Терапія газами ксеноном і воднем. Якщо є спастичний коліт, лікування насамперед спрямоване на зняття напруги та спазму кишківника. Газотерапія допомагає розслабити м'язи, усунути біль і спазм.

Незалежно від того, діагностовано гострий чи хронічний коліт, лікування в центрі Медеус триває 10 днів. Після цього призначаються додаткові препарати, які потрібно приймати протягом 1-3 місяців. Повторити курс терапії можна через 4-6 місяців для закріплення результату.

Коліти кишечника лікування

Лікування коліту в Києві: вартість повного курсу

Ціну на терапію коліту в центрі Медеус уточнюйте в адміністратора клініки. Записуйтеся на прийом до лікаря і скористайтеся консультацією професіоналів.  Уже під час першого візиту вам можуть провести комплексну діагностику і запропонувати індивідуальний план лікування коліту.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії