Сучасне лікування коліту кишечника в Medeus Medical Center
Коліт - захворювання кишківника, що характеризуються ураженням його слизової та неприємними симптомами. Найчастіше патологію виявляють після 40 років. Лікування коліту проводять у різних умовах залежно від тяжкості перебігу процесу та наявності ускладнень.
Коліт кишечника: причини та розвиток
Коліт - запалення слизової оболонки кишки, яке може виникати в будь-якій ділянці кишківника, вражати вогнищами або зачіпати повністю весь ШКТ. Розвиток захворювання відбувається через низку причин, але основні з них:
-
Сидячий спосіб життя і відсутність фізичної активності. Коли в людей із зайвою вагою виникає коліт, лікування його завжди пов'язане з дотриманням суворої дієти.
-
Приватне вживання спиртних напоїв у великих кількостях.
-
Інфекції та паразити.
-
Генетичні патології кишківника.
-
Проходження пацієнтом променевої терапії при онкологічних захворюваннях. У цьому випадку потрібне лікування променевого коліту.
-
Отруєння токсинами та хімікатами.
-
Порушення в роботі нервової та травної систем.
-
Аутоімунні патології.
-
Захворювання серця і судин.
-
Харчові алергії та непереносимості.
-
Дисбактеріоз.
Найвищим фактором ризику для розвитку коліту є неправильне харчування. Рясне поїдання фаст-фуду, жирної та солоної їжі, гострого, а також надлишок алкоголю призводять до запалення слизової кишківника. І тоді ставлять діагноз коліт, лікування якого супроводжується корекцією харчових звичок.
Слизовий коліт: класифікація захворювання
Коліт ділять на форми залежно від того, що стало причиною захворювання. Відповідно до цього виділяють такі коліти:
-
Інфекційний, причиною якого є інфекція. Також сюди можна віднести паразитарний коліт, спричинений гельмінтами та іншими паразитами. Якщо виникає інфекційний коліт, лікування спрямоване на боротьбу з паразитами та відновлення слизової оболонки.
-
Токсичний, який спричинений дією хімікатів і токсинів.
-
Механічний - наслідок занадто частого подразнення кишківника через закрепи, свічки або клізми.
-
Псевдомембранозний. Один із найнебезпечніших видів патології. Розвивається, як наслідок антибіотикотерапії. Після тривалого приймання препаратів у кишечнику розмножуються стійкі бактерії - клостридії. Вони спричиняють псевдомембранозний коліт, лікування якого дуже складне.
Також ділять коліт залежно від того, які зміни спостерігаються в слизовій:
-
Ішемічний, за якого кров погано надходить до слизової оболонки. Лікування ішемічного коліту спрямоване на відновлення нормального кровопостачання слизової кишківника.
-
Виразковий та ерозивний. На стінках слизової з'являються виразки або ерозії різної глибини та розміру.
-
Геморагічний. Захворювання, за якого на слизовій виникають крововиливи. Вони болять і спричиняють ускладнення. Якщо виявлено геморагічний коліт, лікування призначається в терміновому порядку.
-
Спастичний. Наслідок постійних спазмів через порушення перистальтики кишечника.
Лікування коліту: симптоми
Коліт розвивається поступово. Найпершою ознакою захворювання є біль у животі під час ходьби або руху.
На першому етапі проявляються такі ознаки:
-
метеоризм і здуття;
-
нудота і блювота;
-
втрата апетиту;
-
діарея з домішками крові та слизу в калі.
Прогресує інтоксикація, може піднятися температура, пацієнт стає слабким. Так виникає гострий коліт, лікування якого має проходити одразу. Якщо терапію не призначено, то виникають ускладнення і хвороба може набути хронічної форми. Лікування хронічного коліту дуже складне. Напади захворювання виникають і згасають, можуть бути присутніми все життя. Серед симптомів виділяють такі:
-
постійна важкість у шлунку;
-
метеоризм;
-
труднощі з прийомом їжі, нудота;
-
чергуються закрепи та діарея.
Коліт кишечника: діагностика
У сучасному центрі Медеус застосовуються новітні технології для точної діагностики та лікування коліту кишечника. Важливо провести комплексне обстеження організму і визначити уражені ділянки кишківника перш, ніж призначати терапію.
Діагностика коліту в Медеус проходить у кілька етапів:
-
Консультація та огляд лікаря. Лікар опитує пацієнта й аналізує його скарги.
-
Визначення ураженої ділянки кишківника за допомогою огляду та УЗД. Це важливий етап діагностики, оскільки потрібно встановити форму захворювання. Якщо діагностується коліт сигмовидної кишки, лікування може відрізнятися від ідентичної патології в товстому кишечнику.
-
Повне обстеження організму на комплексі Timewaver Med допомагає встановити причини коліту, а також уточнити, чи є у пацієнта супутні патології. За наявності хронічних захворювань призначається додаткова терапія, що супроводжує лікування за коліту кишечника.
-
Перевірка серцево-судинної системи за допомогою ЕКГ.
-
Здача лабораторних аналізів для встановлення загальних показників здоров'я.
-
Обстеження нервової системи за допомогою ЕЕГ і шолома зі штучним інтелектом. Встановлено, що кишечник часто запалюється на тлі сильних стресів і уражень ЦНС. Тому лікування кишкового коліту має включати діагностику і терапію захворювань нервової системи.
Лікування колітів у Medeus Medical Center
Після підтвердження діагнозу коліт кишківника, лікування призначається згідно з індивідуальною схемою. У центрі Медеус терапія включає:
-
Вплив на ШКТ електромагнітними хвилями і полями широкого спектра. Це дає змогу зняти запальний процес, нормалізувати імунну відповідь і провести детоксикацію під час лікування гострого коліту.
-
Застосування біотехнологічних розробок: пептидних засобів, стовбурових клітин, препаратів генної та імунної терапії. У комплексі ці медикаменти допомагають регенерувати уражені тканини слизової. Оскільки за діагнозу хр. коліт лікування ускладнюється високим ступенем ураження оболонки, то клітинні препарати відіграють провідну роль у терапії.
-
Детоксикація організму за допомогою спеціальних крапельниць. Лікування важливо супроводжувати цими препаратами, оскільки накопичення токсинів і бактерій в організмі сприяють переходу хвороби в хронічну форму.
-
Підтримка нервової системи з використанням методу електромагнітної стимуляції. Лікування коліту із застосуванням цього напряму показує хороші результати, коли в пацієнта є проблеми з ЦНС.
-
Терапія газами ксеноном і воднем. Якщо є спастичний коліт, лікування насамперед спрямоване на зняття напруги та спазму кишківника. Газотерапія допомагає розслабити м'язи, усунути біль і спазм.
Незалежно від того, діагностовано гострий чи хронічний коліт, лікування в центрі Медеус триває 10 днів. Після цього призначаються додаткові препарати, які потрібно приймати протягом 1-3 місяців. Повторити курс терапії можна через 4-6 місяців для закріплення результату.
Лікування коліту в Києві: вартість повного курсу
Ціну на терапію коліту в центрі Медеус уточнюйте в адміністратора клініки. Записуйтеся на прийом до лікаря і скористайтеся консультацією професіоналів. Уже під час першого візиту вам можуть провести комплексну діагностику і запропонувати індивідуальний план лікування коліту.