Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування фарингіту

У медичному центрі Medeus використовуються передові методи лікування фарингіту, забезпечуючи пацієнтам швидке відновлення, поліпшення якості життя і запобігання ускладнень, пов'язаних із цим захворюванням.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Як проходить лікування фарингіту в дорослих у Медеус

Внаслідок інфекційних і неінфекційних причин у глотці може виникнути гострий фарингіт, лікування якого частіше потрібне дитячій частині населення, але не оминає і дорослих. Якщо вчасно не звернутися до фахівців і не провести грамотну терапію, хвороба може перейти в хронічну форму, що завдасть пацієнту ще більшого дискомфорту.

Фахівці медичного центру "Медеус" мають у своєму арсеналі все необхідне інноваційне обладнання та застосовують тільки перевірені світові методики для виявлення і лікування фарингіту в дорослого або дитини. Уже через 10 днів терапії в нашій клініці значно зменшуються прояви захворювання, а якість вашого життя покращується.

Лікування фарингіту

Фарингіт у дорослих: лікування різних видів захворювання

Фарингітом називається запальне захворювання глотки, а саме її слизової та лімфоїдної тканини. Цей непарний орган є частиною одразу двох систем: дихальної та травної, оскільки він розміщений у районі шиї.

Якщо вчасно не провести лікування, фарингіт переросте в хронічну форму. Також цьому можуть сприяти різні хвороби суміжних органів. Часто хронічний фарингіт можна спостерігати в пацієнтів із:

 • тонзилітом;
 • аденоїдитом;
 • карієсом;
 • синуситом тощо.

Крім того, хронічна форма хвороби глотки може стати причиною отиту або запальних процесів у носі.

Якщо говорити про характер перебігу захворювання, виділяють гострий і хронічний фарингіт, лікування яких відрізняється призначенням медикаментозних препаратів.

Запальний процес при хронічній формі протікає по-різному, від цього розрізняють такі види хвороби:

 • Легкий (катаральний). Лікування катарального фарингіту не вимагає особливого підходу, оскільки на слизовій відсутні структурні зміни. 
 • Гранульозний, який характеризується появою специфічних гранул (нарости лімфоїдних клітин).
 • Гнійний. На певному етапі хвороба починає прогресувати й поширюватися глибше поверхневих тканин глотки, запалюються лімфовузли, поверхня гранул і мигдаликів покривається гнійним нальотом.
 • Атрофічний. Характерні незворотні зміни верхніх тканин глотки (витончення). Пацієнт страждає від гіперсухості в горлі, збоїв у слиновиділенні, що може негативно вплинути на органи ШКТ. Цьому виду захворювання передує субатрофічний фарингіт, лікування якого складне, але необхідне. Субатрофічні зміни оборотні за правильної, коректної терапії. 
 • Гіпертрофічний. На тлі запального процесу в пацієнта відбуваються зміни слизової необоротного характеру. При цьому утворюватися ущільнення можуть як на окремих ділянках тканини, так і розростатися по всій поверхні. Для пацієнтів із діагнозом "гіпертрофічний фарингіт" лікування може включати апаратні методи, наприклад, лазер або кріотерапію.

Зауважимо, що деякі фахівці виділяють також серозний вид захворювання, за якого виділяється майже прозорого кольору рідина (ексудат) через запалені кровоносні судини.

Гранулозний фарингіт

Лікування при фарингіті з різною етіологією

Найчастіше потрібне лікування вірусного фарингіту, оскільки запальний процес може бути викликаний застудою, грипом, вітряною віспою, кором тощо.

Але причиною початку хвороби також може бути стрептококова інфекція. Лікування бактеріального (стрептококового) фарингіту передбачає призначення препаратів з антимікробною та антисептичною дією.

Природа захворювання може "критися" в грибковій інфекції. Найчастіше збудниками виступають гриби Candida. Цей тип хвороби має окрему назву - фарингомікоз. У разі, якщо діагностовано грибковий фарингіт, лікування доповнюється антимікотичними засобами.

Крім інфекційної етіології, причинами виникнення патології можуть бути:

Лікування фарингіту хронічного та гострого: симптоматика захворювання

Уже через 1-2 дні після впливу подразнювального фактора можна виявити фарингіт гострий, лікування якого краще почати відразу, щоб не допустити переходу в хронічну форму. 

Більшість пацієнтів скаржаться на:

 • підвищену температуру тіла, лихоманку (може досягати понад 40 °С);
 • загальне нездужання, слабкість;
 • дискомфортні відчуття в горлі: біль, сухість, першіння;
 • складнощі під час ковтання;
 • періодичний кашель, який посилюється в нічний час;
 • безпричинна сльозоточивість.

За хронічної форми вищевказані симптоми проявляються під час загострень. А в періоди ремісій зберігаються лише дискомфортні відчуття в горлі.

Лікування при фарингіті

Фарингіт горла: лікування та діагностика в Medeus Medical Center

Перед постановкою діагнозу фарингіт у клініці проводиться ретельне обстеження всього організму. Такий підхід дає змогу не тільки правильно визначити захворювання і його причини, а й виявити супутні захворювання.

У клініці Медеус діагностика включає:

 1. Первинну консультацію. Під час візиту фахівець проведе огляд і детальне опитування пацієнта. Так будуть зафіксовані всі ваші скарги, лікар зможе аналізувати симптоми та виявлені прояви, а також попередньо визначити, що потрібно: лікування гострого фарингіту або хронічного. 
 2. Обстеження на інноваційному діагностичному комплексі Timewaver Med. Устаткування, що не має аналогів в Україні, дає можливість перевірити стан усіх органів і систем, а також проаналізувати їхню роботу на даний момент. 
 3. Дослідження нервової системи з використанням Шолома ЕЕГ і штучного інтелекту. 
 4. Ультразвукове дослідження внутрішніх органів у комфортних умовах. Так, наприклад, можна виявити патології верхніх органів шлунково-кишкового тракту, які спричинив атрофічний фарингіт: лікування в цьому випадку проводиться паралельно. 
 5. ЕКГ серцевого м'яза. Для оцінки стану органу та якості його роботи.
 6. Лабораторне дослідження - загальний аналіз крові. Для розуміння великої картини стану здоров'я проводиться аналіз крові з додатковими параметрами.

Після отримання всіх результатів обстеження фахівець може поставити правильний діагноз незалежно від форми та виду захворювання і призначити комплексну індивідуальну терапію. Так, наприклад, гранульозний фарингіт потребуватиме менш тривалого лікування, ніж атрофічний або гіпертрофічний.

Комплексне лікування запалення глотки в клініці нового покоління

Фахівці нашої клініки використовують тільки сучасні методики під час лікування хронічного фарингіту. Інноваційний підхід включає застосування:

 • Електромагнітних хвиль і полів, які допомагають у регенерації та відновленні тканин, уражених у разі складних форм патології, а також у зоні запальних процесів. Метод дає змогу усунути больові відчуття в глотці. 
 • Пептидної та внутрішньовенної терапій. Для якнайшвидшого відновлення всього організму після бактеріального або вірусного фарингіту в лікуванні застосовуються препарати новітніх розробок. Пептиди запускають обмінні процеси, зміцнюють імунну систему і беруть участь у регенерації тканин.
 • Лікування стовбуровими клітинами, а також генну терапію (клітинна та імуноклітинна). Такі методи допомагають поліпшити імунітет, знизити запальні процеси і прискорити регенерацію слизової глотки під час лікування гранульозного чи іншого фарингіту. 
 • Вплив газами (водень, ксенон) для зняття болю і запалення. Інгаляції полегшують симптоматику і допомагають в одужанні.

Курс терапії визначається індивідуально. У нашому центрі він триває не менше 10 днів. У деяких випадках потрібно 1-2 повторення курсу. 

Якщо фарингіт у дорослого, лікування може включати додаткові препарати для амбулаторного застосування.

Для більш детальної консультації зв'яжіться з нами за телефоном або записуйтеся на прийом онлайн.

Ціна процедури

Від

В дослідження входить:

Перша консультація безкоштовна
Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії