Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування стенокардії

Фахівці медичного центру Medeus проведуть діагностику стану здоров'я і розроблять для Вас індивідуальну схему лікування стенокардії з урахуванням всіх особливостей Вашого організму і патологічного процесу.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Сучасне лікування стенокардії серця в комфортних умовах

Сьогодні багато хто чув про таку патологію, як стенокардія. Але мало хто знає, як вона проявляється і чим небезпечне захворювання. Давайте розглянемо симптоми захворювання, його види та фактори ризику. А також дізнаємося, які сучасні методи лікування стенокардії існують у клініці Медеус

Клінічна картина захворювання була описана ще 1768 року англійським лікарем Вільямом Геберденом. Саме він назвав хворобу "грудною жабою", як її називали ще довгі роки.

За стенокардії больові відчуття виникають раптово під час вживання їжі та сильних фізичних навантажень. Також можливе відчуття дискомфорту в грудині. Біль поширюється на інші частини тіла з лівого боку: лопатку, передпліччя, шию, нижню щелепу.

Стенокардія, хоч і вважається окремим захворюванням, але фактично є клінічним проявом ішемічної хвороби серця (ІХС). У пацієнтів з ІХС спостерігається звуження артерій, що призводить до нестачі кисню, який надходить у серцевий м'яз. У результаті можуть виникнути напади стенокардії, лікування яких завжди ґрунтується на збільшенні потоку крові до серцевого м'яза, а також зменшенні скорочень міокарда (серцю для нормальної роботи потрібно менше кисню).

Стенокардія: клініка та лікування захворювання

Основною ознакою захворювання вважається різкий біль у ділянці серця і здавлювання в грудях, що переходить у зону лівих лопатки, руки (можуть німіти пальці), щелепи. У людини збивається дихання, їй не вистачає повітря. Також характерною ознакою патології називають раптові напади страху, підвищену тривожність.

Зазвичай напад триває недовго - до 15 хвилин. Для лікування нападу стенокардії достатньо прийняти зручну позу, розслабитися і вжити антиангінальний засіб, наприклад, нітрогліцерин. Препарат потрібно приймати обережно по 1 таблетці, але не більше 3. У разі, якщо напад не минає і триває вже понад чверть години, необхідно викликати швидку допомогу. Інакше через 30 хвилин може виникнути інфаркт міокарда.

Зауважимо, що за стенокардії серця термінове лікування потрібне, коли:

 • напад спостерігається вперше;
 • больові відчуття мають наростаючий характер, і при цьому з'являються слабкість і нудота, стає складно робити вдих і видих;
 • є підвищене потовиділення, порушені частота і глибина дихання.

Жінки частіше за чоловіків можуть зовсім не відчувати болю при стенокардії, що веде до безсимптомного інфаркту.

Напади стенокардії лікування

Стенокардія: лікування та види

Фахівці виділяють три види патології:

 • Стабільну. Пацієнт періодично переносить напади, які спричинені підвищеним навантаженням фізичного або емоційного характеру. Симптоми щоразу з'являються з однаковою силою. Якщо спостерігається стабільна стенокардія, спеціальне лікування може і не знадобитися, оскільки напад минає самостійно в стані спокою.
 • Нестабільну. Може розвинутися в стані спокою або звичних для людини навантаженнях. Розрізняють коронарну недостатність, що з'явилася вперше, прогресуючу і постінфарктну. Прогресуюча стенокардія, лікування якої проводять у Медеус, визначається за зниженням результативності звичної для пацієнта медикаментозної терапії.
 • Вазоспастичну (спонтанну). Найрідкісніший вид патології. Больові відчуття проявляються в певний час доби, частіше рано вранці або пізно ввечері.

Лікування стенокардії: фактори ризику

Захворювання може виникнути внаслідок багатьох причин, одні з яких піддаються коригуванню, а інші - ні. До других належать вік (після 45 років), спадковість, стать (чоловіча).

До причин, що піддаються корекції, фахівці відносять:

 • Ожиріння. У людей з підвищеною масою тіла підвищується навантаження на серцево-судинну систему.
 • Гіподинамію. У разі ІХС, стенокардії лікування має включати систематичні заняття спортом, як профілактичні заходи.
 • Атеросклероз. Підвищення холестерину може призвести до стенокардії.
 • Захворювання порушення обміну речовин, наприклад, діабет.
 • Гіпертонія. Підвищений тиск кратно збільшує шанси розвитку патології.
 • Тютюнопаління. Внаслідок куріння відбувається звуження судин і збільшується ймовірність їхнього спазму.
Стенокардія нестабільна лікування

Якісна діагностика стенокардії

Одним із головних етапів у лікуванні вазоспастичної стенокардії чи іншого її виду є ретельне обстеження, що дає змогу не лише поставити правильний діагноз, а й визначити причину патології, виявити причинно-наслідкові зв'язки. Це відкриває можливості для своєчасного запобігання прогресуванню хвороби.

Коли у пацієнта передбачається стенокардія, діагностика в клініці Медеус включає:

 1. Первинну консультацію у фахівця з оглядом. Лікар вислуховує скарги, визначає симптоми та складає анамнез.
 2. Обстеження на діагностичному комплексі останнього покоління. Фахівці можуть виявити як приховані захворювання, так і хронічні патології. Якщо виявлено захворювання, що провокують розвиток стенокардії 2 ступеня, лікування призначатиметься з урахуванням тільки виявлених патологій.
 3. Дослідження ЦНС за допомогою сучасного шолома ЕЕГ.  Аналіз отриманих даних виконується штучним інтелектом.
 4. ЕКГ для оцінки роботи серця. Це найдоступніший та найінформативніший метод при стенокардії, який дає змогу визначити точну форму захворювання. Під час нападу на ЕКГ видно стабільну стенокардію напруги, лікування якої в "Медеус" проводиться відповідно до протоколу.
 5. УЗД внутрішніх органів для оцінки повної клінічної картини.
 6. Аналізи крові з додатковими параметрами для оцінки роботи внутрішніх органів.
Лікування при стенокардії

Професійне лікування при стенокардії в клініці Медеус

Після всебічного обстеження висококваліфіковані фахівці центру "Медеус" складають план лікування з урахуванням виявлених патологій, стану та побажань пацієнта. Стандартний курс терапії в клініці становить 10 днів з можливістю повторного проходження. Також за необхідності фахівці можуть додатково призначити медикаментозні препарати для амбулаторного застосування.

У стандартне лікування стенокардії спокою або напруги входять:

 • Терапія електромагнітними полями та хвилями. Такий метод допомагає відновити серцево-судинну систему на клітинному рівні, а також бере участь у детоксикації, насиченні клітин киснем, має антиоксидантний ефект. Покращує тонус судин і гормональний баланс. Благотворно впливає на нервову та імунну системи.
 • Крапельниці для внутрішньовенної терапії. Це нове слово в лікуванні прогресуючої стенокардії та інших її видах. Спеціально розроблені препарати допомагають у регенерації клітин і ліквідації окисного стресу. Крапельниці є частиною відновлювальної терапії, чудово допомагають у боротьбі з атеросклерозом. Явними перевагами внутрішньовенної терапії вважаються відновлення еластичності стінок судин і нормалізація тиску.
 • Лікування пептидними препаратами. Пептиди вбудовуються в білкові ланцюги, забираючи на себе роль "старіючої" ланки. Таким чином вони відновлюють роботу клітин, сприяючи відновленню функціональності хворих органів загалом.
 • Газотерапію. Інгаляції проводять двома газами - воднем і ксеноном. Такий метод ефективний під час лікування стенокардії напруження та спокою, оскільки водень ліквідує побічні продукти кисню, які виникають у процесі обміну речовин і руйнують клітини організму шляхом окислення. А ксенон пригнічує гіперактивацію нейронів, запобігає токсичності та може перервати процес апоптозу (смерті клітини). Процедуру проводять у поєднанні з сухим флоатингом для досягнення глибокої релаксації. 
 • Генну терапію. Метод включає клітинну та імуноклітинну терапії, а також лікування стовбуровими клітинами, які допомагають боротися зі стенокардією.

У медичному центрі Медеус є всі інструменти для боротьби зі стабільним видом патології, а також лікування за нестабільної стенокардії. Звертайтеся до нас, щоб повернути собі повноцінний, активний спосіб життя.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії