Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування невралгії трійчастого нерва

Фахівці клініки MEDEUS допоможуть Вам впоратися з проблемою лікування невралгії лицьового або трійчастого нерва, ліквідувати симптоми, усунути причину патології і пройти повну реабілітацію, щоб повернутися якомога швидше до здорового життя!

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування невралгії лицьового і трійчастого нерва в Києві в Медеус

Якщо вас мучать сильні односторонні головні болі, що посилюються під час пережовування їжі, чищення зубів або на холодному повітрі, можливо, у вас напад невралгії трійчастого або лицьового нерва, лікування якого допоможе позбутися неприємних симптомів.

Загалом у людини 12 пар черепних нервів, найбільшим з яких є трійчастий. Він складається з трьох гілок, які забезпечують чутливість верхньої частини голови, ротової та носової порожнини, а також допомагають у скороченні м'язів, що беруть участь у жуванні. Лицьовий нерв відповідає за мімічні м'язи, смакове сприйняття і роботу слізних залоз.

Запалення також називають тригемінальною, лицьовою невралгією або лицьовим невритом. Воно виникає від здавлювання нерва артерією або веною, що призводить до дисфункції.

Якщо вас турбує невралгія трійчастого або лицьового нерва, лікування проводять висококваліфіковані фахівці медичного центру Медеус. Вони допоможуть позбутися симптомів патології, усунути її причини, а також проведуть повну реабілітацію для вашого повернення до активного життя.

Лікування трійчастого нерва

Запалився трійчастий, лицьовий нерв: лікування та класифікація

У 2013 році було запропоновано класифікувати запалення трійчастого нерва на обличчі, як:

 • Первинне - класична форма, за якої тиск відбувається безпосередньо на корінець нерва в зоні стовбура мозку. Найпоширеніша форма патології. Симптоматика інших захворювань не спостерігається.
 • Вторинне - симптоматична невралгія нерва, лікування якої успішно проводиться в клініці Медеус. Така форма розвивається внаслідок інших захворювань: новоутворень, інфекцій або демієлінізуючих хвороб, таких як розсіяний склероз.

Також фахівці виділяють форми захворювання, залежно від причин його появи. Причина може бути

 • травматичної; 
 • інфекційної; 
 • метаболічної.

Невралгія лицьового та трійчастого нерва: лікування та етіологія захворювання

Лікування лицьового, трійчастого нерва може знадобитися внаслідок різних причин. У 95% пацієнтів патологія розвивається через здавлювання нерва різними тканинами, найчастіше в місці його проходу через черепну коробку. Коли артерія або вена тисне на нерв, виникає нейроваскулярний конфлікт, який з'являється на тлі:

 • Вірусних інфекцій, таких як герпес або оперізувальний лишай.
 • Травм обличчя або неправильної будови черепа.
 • Розсіяного (множинного) склерозу. Аутоімунна патологія, яка призводить до руйнування мієлінових оболонок нервів. Найчастіша причина, чому може знадобитися лікування при запаленні лицьового, трійчастого нерва, - людям молодого (до 40 років) віку.
 • Хронічних хвороб органів ділянки черепа. Це можуть бути як карієси, так і синусити, отити або інші патології запального характеру.
 • Аневризм. У разі аневризм відбувається випинання стінки артерії або вени в черепі, яке створює тиск на лицьовий, трійчастий нерв на обличчі, тоді лікування може знадобитися хірургічне.
 • Пухлин на лицьовій частині голови. Новоутворення також можуть спричиняти тригемінальну невралгію.

Патологія також може розвиватися внаслідок атеросклерозу або після хірургічних втручань поблизу трійчастого нерва.

Лікування запалення трійчастого нерва на обличчі частіше потрібне жінкам похилого віку. У чоловіків і людей молодше 40 років патологія фіксується досить рідко.

Прояви можуть починатися не відразу, а тільки після впливу зовнішніх чинників, таких як:

 • стоматологічне лікування;
 • натискання на певні зони обличчя;
 • вплив холодного повітря тощо.
Запалення трійчастого нерва лікування

Як проявляється запалення трійчастого та лицьового нерва: лікування та симптоматика

Основний прояв невралгії - сильні больові відчуття. Якщо болить трійчастий нерв, лікування передбачає зняття симптомів з подальшою боротьбою з причинами захворювання.

Зазвичай пацієнти описують больові відчуття, як раптовий удар струмом на обличчі. Конкретна локалізація може відрізнятися залежно від того, яка зона нерва була уражена. Але частіше пацієнти скаржаться на пронизливі болі в нижній частині обличчя, рідше - біля очей і носа.

Якщо турбує трійчастий нерв, запалення в більшості випадків виникає в одній із половин обличчя. Больові відчуття при цьому неможливо приглушити звичайними болезаспокійливими препаратами.

Біль короткочасний, спазмувальний. Тривалість нападів - до 5 хвилин.

До додаткових симптомів відносять неконтрольовані слиновиділення і сльозотечі.

Якщо спостерігається невралгія трійчастого нерва, клініка захворювання зазвичай має такий характер:

 • Короткочасні ріжучі та пекучі больові відчуття.
 • Зниження чутливості з одного зі боків обличчя.
 • Прояви стають більш вираженими при натисканні на запалену зону або активних рухах обличчя.
 • Можливі підвищена дратівливість і порушення сну.

Лікування трійчастого нерва і лицьового варто починати після перших проявів. Якщо спочатку запалення зачіпає частіше одну з трьох гілок, то з часом може поширюватися на весь нерв. 

Запідозрити необхідність лікування невриту лицьового нерва можна за таких проявів:

 • зниження слухового та смакового сприйняття;
 • асиметричності обличчя;
 • мимовільній сльозотечі.

Чому важливо лікувати лицьовий і трійчастий нерв

Оскільки запалення трійчастого нерва обличчя, лікування якого передбачає виявлення причин патології, не завжди є самостійною хворобою, несвоєчасне звернення до фахівців може призвести до прогресування:

 • новоутворень у лицьовій частині голови;
 • важких стоматологічних проблем;
 • хронічних запалень носа тощо.

Якщо тривалий час терпіти неприємні відчуття без звернення до професіоналів, настає м'язова атрофія.

Діагностика трійчастого нерва

Невралгія трійчастого і лицьового нерва: діагностика в Medeus Medical Center

У Medeus Medical Center діагностика трійчастого, лицьового нерва проводитися в комплексі з обстеженням усього організму. Для цього застосовуються як класичні дослідження, так і апаратні методики останніх розробок.

Якщо вас турбує невралгія лицьового або трійчастого нерва, діагностика в Медеус проводиться з:

 1. Первинною консультацією та оглядом у фахівця. У процесі огляду лікар обов'язково вислухає всі ваші скарги й складе анамнез.
 2. Обстеженням всього організму за допомогою ультрасучасного діагностичного комплексу Timewaver Med. Комплекс дає змогу визначити стан усіх органів і систем організму, зокрема й нервової системи.
 3. Ультразвуковим дослідженням органів у кабінеті лікаря для виявлення можливих причин патології або супутніх захворювань. 
 4. Оцінкою стану і роботи центральної нервової системи. Для дослідження використовується Шолом ЕЕГ із застосуванням штучного інтелекту.
 5. Електрокардіографією для оцінки роботи серця. 
 6. Лабораторними дослідженнями, зокрема загальним розгорнутим аналізом крові з додатковими параметрами.

Діагностика та лікування запалення трійчастого, лицьового нерва може передбачати додаткові консультації з вузькоспрямованими фахівцями.

По завершенню діагностичних заходів проводиться повторна консультація, під час якої ваш лікар аналізує отримані результати та складає індивідуальний план терапії.

Сучасне лікування трійчастого нерва на обличчі в Києві

У Medeus Medical Center діагностована невралгія обличчя передбачає лікування з використанням:

 • Апаратної терапії, а саме електромагнітних полів і хвиль широкого спектра, що дає змогу впливати на весь організм загалом, проникаючи в глибокі тканини. Цей метод допомагає знизити больові відчуття, нормалізувати нервову систему та зменшити запальні процеси.
 • Пептидної та внутрішньовенної терапій. Лікування трійчастого нерва, як і лицьового, проходить із застосуванням препаратів останніх розробок. Метод спрямований на прискорення регенерації, детоксикації та самовідновлення організму. Біорегуляторна терапія може викликати регрес клінічних проявів.
 • Генної терапії. Клітинне, імуноклітинне лікування і терапія стовбуровими клітинами спрямовані на відновлення пошкоджених нервових тканин. Крім того, генна терапія застосовується в лікуванні можливих нейродегенеративних супутніх патологій. 
 • Електро-, магнітно- та УЗ стимуляції, а також медикаментозної та газотерапії для відновлення нервової системи. Коли проводять лікування лицьового невриту, методи допомагають у поліпшенні роботи серця і судин, відновленні емоційного стану, зниженні больових симптомів. Інгаляції ксеноном і воднем призводять до повного розслаблення організму.

Якщо у вас запалився лицьовий або трійчастий нерв і мучить невралгія, лікування в "Медеус" буде проходити курсом у 10 днів. Лікар може призначити додаткову терапію препаратами для амбулаторного застосування тривалістю на 1-3 місяці.

Якщо у вас залишилися запитання щодо терапії або про те, яка на блокаду трійчастого і лицьового нерва ціна, звертайтеся за контактними номерами клініки.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії