Діагностика та лікування кишкового дисбактеріозу в Medeus Medical Center
Дисбактеріоз (дисбіоз) - стан, за якого порушується природний баланс мікроорганізмів у кишечнику. Це може призвести до різних травних проблем, наприклад, діареї або здуття живота. Своєчасно розпочате лікування дає змогу оперативно усунути як сам дисбіоз, так і причину його появи.
Основні симптоми та лікування дисбактеріозу кишечника
Порушення мікрофлори кишківника однаково ймовірно можуть виникати як у чоловіків, так і в жінок. Вони по-різному проявляються залежно від клінічної картини конкретної людини.
Лікування дисбактеріозу в дорослих зазвичай починається після комплексного обстеження. Його призначають пацієнтам, які скаржаться на болі або дискомфорт у ділянці шлунково-кишкового тракту. Найпоширеніші симптоми:
-
діарея або закрепи (включно з їхньою почерговою зміною);
-
біль у різних частинах живота;
-
характерне бурчання в ділянці кишечника;
-
здуття живота;
-
відчуття тяжкості після прийому їжі;
-
нехарактерна відрижка.
Ці симптоми найчастіше проявляються після вживання випічки, молочних продуктів, злаків і страв із великим вмістом цукру.
Якщо несвоєчасно визначити дисбактеріоз товстого кишківника, лікування може передбачати боротьбу з різними ускладненнями. За серйозних порушень мікрофлори нерідко виникають такі наслідки:
-
надмірно суха або жирна шкіра, схильна до лущення та свербіння;
-
алергічні реакції;
-
вагінальний кандидоз;
-
дивний присмак або сторонній запах у роті;
-
швидкий набір ваги, підвищення рівня цукру в крові, ліпідний дисбаланс;
-
болі в суглобах;
-
надмірна слабкість, швидка стомлюваність, підвищена тривожність.
Хронічний дисбактеріоз: лікування та причини
Існує безліч причин, через які в людини виникають порушення мікрофлори. Лікар має правильно їх визначити, щоб підібрати найефективніше лікування дисбіозу кишківника. Основними причинами є:
-
Самолікування, особливо за допомогою антибіотиків та інших подібних препаратів.
-
Незбалансоване харчування. Наприклад, недостатня кількість свіжих овочів і фруктів, часте вживання смаженої або надто жирної їжі.
-
Зловживання алкогольними напоями. Це одна з найпоширеніших причин, чому виникає дисбактеріоз у чоловіків: лікування передбачає, зокрема, зменшення кількості випитого алкоголю.
-
Вроджені або набуті імунодефіцити.
-
Гіперандрогенія (дисбаланс гормонів). Це причина, чому може виникати дисбактеріоз у жінок: лікування включає підбір оптимальної схеми, що дає змогу відновити баланс гормонів у жіночому організмі.
-
Хіміо- та променева терапія.
-
Хронічні патології ШКТ (дуоденіт, ентерит), важкі інфекції, серйозні соматичні захворювання. Через ці патології часто виникає дисбактеріоз кишківника, лікування якого має проводитися одночасно з терапією інших хвороб.
Лікування від дисбактеріозу: ступені та види
Розрізняють 3 ступені дисбіозу, які визначаються складом мікрофлори:
-
I ступінь. Знижується кількість корисних мікроорганізмів, які зазвичай присутні в кишечнику. Якщо розвивається дисбактеріоз 1 ступеня, лікування зазвичай передбачає вживання пребіотиків і пробіотиків, корекцію харчування і підтримку імунної системи.
-
II ступінь. У кишечнику збільшується кількість умовно-патогенних мікроорганізмів. Вони можуть спричиняти різні проблеми зі здоров'ям, якщо в людини ослаблений імунітет. Якщо спостерігається дисбактеріоз 2 ступеня, лікування може передбачати як корекцію харчування і способу життя, так і приймання ліків.
-
III ступінь. В організмі розвивається патогенна, хвороботворна флора. Через це збільшується ризик появи інфекцій і запалень, а також значно погіршується самопочуття. Лікування дисбактеріозу 3 ступеня зазвичай передбачає приймання медикаментів, регенерацію пошкоджених тканин тощо.
Залежно від клінічного перебігу дисбіозу розрізняють 3 його різновиди:
-
Латентний - не проявляється клінічно. Виявляється при цілеспрямованому обстеженні органів ШКТ.
-
З характерними симптомами - дискомфорт, різні болі в животі.
-
З ускладненнями - відзначаються ознаки патологій кишківника, статевих органів, шкірного покриву тощо. Часто ускладнення призводять до інсулінорезистенції, яка є сприятливим ґрунтом для цукрового діабету 2-го типу.
Діагностика дисбактеріозу кишечника
Наші фахівці проводять грамотне і повне обстеження пацієнтів. Ви можете забути про багаторазові відвідування лікарів: достатньо один раз прийти в клініку Медеус на діагностику. Лікар оперативно виявить причину і призначить індивідуальне комплексне лікування дисбактеріозу.
Важливо не нехтувати діагностикою, тому що порушення мікрофлори можуть мати різні причини і механізми виникнення. Їх правильне визначення є основою результативного лікування дисбактеріозу кишківника. Найпоширеніші причини:
-
запалення шлунково-кишкового тракту;
-
наявність патогенної мікрофлори;
-
збої в імунній або гормональній системах;
-
порушення ферментативних функцій організму;
-
непереносимість деяких продуктів харчування;
-
харчові алергії;
-
похибки в харчуванні.
Як проводиться лікування кишкового дисбактеріозу
Перелік майбутніх процедур залежить від результатів діагностики та стану пацієнта. У медичному центрі Медеус лікування дисбактеріозу кишківника у дорослих може передбачати застосування:
-
Передових технологій фізіотерапевтичного лікування. Для цього використовуються електромагнітні поля і хвилі.
-
Біорегуляційної терапії, під час якої використовують різні внутрішньовенні та внутрішньом'язові засоби. Вони потрібні для досягнення протизапального, детоксикуючого, регенерувального та антимікробного ефектів.
-
Пептидної терапії, що дає змогу нормалізувати регуляторні механізми гормональної та імунної систем, а також стимулювати регенерацію пошкоджених тканин.
-
Передової технології клітинної та стовбурової терапії.
Фахівці також можуть призначити медикаментозне лікування в разі дисбактеріозу в дорослих із подальшим спостереженням. Перелік ліків і препаратів залежить від результатів конкретно вашого обстеження.
Звертайтеся до Medeus Medical Center зручним для вас способом, щоб записатися на обстеження та лікування дисбактеріозу в Києві.